ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:44

Shifra të tmerrshme nga SHBA/ 1.150 të vdekur në 24 orë, mbi 10 mijë viktima

Shifra të tmerrshme nga SHBA/ 1.150 të vdekur në 24 orë, mbi 10 mijë viktima
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Këta janë të dhënat e Universitetit John Hopkins. Ndërsa vdekjet në total për shkak të COVID-19 tejkaluan numrin 10 mijë. ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 09:58
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Këta janë të dhënat e Universitetit John Hopkins. Ndërsa vdekjet në total për shkak të COVID-19 tejkaluan numrin 10 mijë. ...

Harta e koronavirusit minutë pas minuti: Mbi 1,2 milion të infektuar në të gjithë botën, 70 mijë të vdekur dhe 270,098 të shëruar
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,286,409. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 13:53
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,286,409. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Gjermani, mbi 100 000 të prekur nga COVID-19, 138 të vdekur në 24 orë
Rastet e konfirmuara me koronavirusin e ri(COVID-19) kanë tejkaluar shifren e 100 000 personave, sipas të dhënave nga autoritetet lokale. Instituti i analizimit të të dhënave Risklayer dhe Instituti i Teknologjisë ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 13:41
Rastet e konfirmuara me koronavirusin e ri(COVID-19) kanë tejkaluar shifren e 100 000 personave, sipas të dhënave nga autoritetet lokale. Instituti i analizimit të të dhënave Risklayer dhe Instituti i Teknologjisë ...

Përditësimet e fundit: 45 mijë viktima në Europë,1200 vdekje të reja në SHBA, Japonia gati të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme
Mbi 1.200 pacientë të rinj Covid-19 vdiqën në Shtetet e Bashkuara brenda një dite, sipas buletinit të fundit të botuar nga Universiteti Johns Hopkins. Vendi, një shpërthim i ri i pandemisë Coronavirus, regjistron ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 09:33
Mbi 1.200 pacientë të rinj Covid-19 vdiqën në Shtetet e Bashkuara brenda një dite, sipas buletinit të fundit të botuar nga Universiteti Johns Hopkins. Vendi, një shpërthim i ri i pandemisë Coronavirus, regjistron ...

1.200 të vdekur në SHBA gjatë 24 orëve të fundit
Mbi 1200 persona kanë humbur jetën nga koronavirus në 24 orët e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas raportit të publikuar nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA regjistrohen në total 337.072 raste të ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 11:21
Mbi 1200 persona kanë humbur jetën nga koronavirus në 24 orët e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas raportit të publikuar nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA regjistrohen në total 337.072 raste të ...

Mbi 10 mijë viktima nga COVID-19 në SHBA
SHBA-ja është vendi që numëron më shumë raste të deklaruara zyrtarisht me COVID-19. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Ndërsa vdekjet në total për shkak të ...
RTSH | 07-Apr-2020 10:45
SHBA-ja është vendi që numëron më shumë raste të deklaruara zyrtarisht me COVID-19. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Ndërsa vdekjet në total për shkak të ...

Bilanc lufte edhe në SHBA, 711 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve
Shifra tronditëse vinë sërish nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku brenda një harku kohor prej 24 orësh kanë humbur jetën 711 persona nga COVID-19. Mediat ndërkombëtare raportojnë se deri më tani numri në total i ...
Lapsi | 06-Apr-2020 20:12
Shifra tronditëse vinë sërish nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku brenda një harku kohor prej 24 orësh kanë humbur jetën 711 persona nga COVID-19. Mediat ndërkombëtare raportojnë se deri më tani numri në total i ...

Koronavirusi në botë: 74 mijë viktima dhe 277 mijë të shëruar
Mbi 74 mijë viktima në gjithë botën kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, teksa numri i të shëruarve është gati 4-fish më i lartë - 277 mijë. Italia kryeson sa i përket viktimave me 16 mijë, ndjekur nga Spanja me 13 ...
Koha.net | 07-Apr-2020 09:45
Mbi 74 mijë viktima në gjithë botën kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, teksa numri i të shëruarve është gati 4-fish më i lartë - 277 mijë. Italia kryeson sa i përket viktimave me 16 mijë, ndjekur nga Spanja me 13 ...

Covid-19/ Bilanci tragjik, 1150 të vdekur në SHBA gjatë 24 orëve të fundit
Vazhdon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në botë. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i vdekjeve mbetet sërish i lartë. Sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins në 24 orët e fundit ...
Shenja | 07-Apr-2020 08:49
Vazhdon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në botë. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i vdekjeve mbetet sërish i lartë. Sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins në 24 orët e fundit ...

Turqia i shënon mbi 3 mijë raste të reja të koronavirusit
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...
Medial | 07-Apr-2020 08:41
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...

Koronavirusi shkakton rreth 70 mijë viktima, mbi 1.2 milion njerëz janë infektuar
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1.2 milion. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në ...
Telegraf | 06-Apr-2020 10:21
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1.2 milion. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në ...

Turqia i shënon mbi 3 mijë raste të reja të koronavirusit
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...
Arbresh | 07-Apr-2020 08:30
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...

Shkon në 1.3 milion numri i të infektuarve nga virusi në botë, gati 75 mijë të vdekur
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me Coronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 08:28
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me Coronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...

Turqia i shënon mbi 3 mijë raste të reja të koronavirusit
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 08:26
Turqia i ka regjistruar 3 mijë e 148 raste të reja të koronavirusit, bëri të ditur ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë shtet shkoi në 30 mijë e 217. Deri ...

Shkon në 1.3 milionë numri i të infektuarve nga virusi në botë, gati 75 mijë të vdekur
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me koronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...
Arbresh | 07-Apr-2020 08:20
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me koronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...

Shkon në 1.3 milionë numri i të infektuarve nga virusi në botë, gati 75 mijë të vdekur
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me koronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 08:15
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i personave të infektuar me koronavirus në tërë botën ka shkuar në 1 milion e 348 mijë, ndërsa numri i të vdekurve në 74 mijë e 816. Mbi 284 mijë njerëz të ...

Turqia shton kufizimet në lëvizje pas rritjes së numrit të infektuarve me koronavirus
Autoritetet turke kanë vendosur masa të reja kufizuese me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit të ri, teksa numri i të infektuarve vazhdon të rritet shpejt. Të dhënat e fundit tregojnë se ky shtet ka më ...
AlbInfo | 06-Apr-2020 23:39
Autoritetet turke kanë vendosur masa të reja kufizuese me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit të ri, teksa numri i të infektuarve vazhdon të rritet shpejt. Të dhënat e fundit tregojnë se ky shtet ka më ...

Turqia shton kufizimet në lëvizje pas rritjes së numrit të të infektuarve
Autoritetet turke kanë vendosur masa të reja kufizuese me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit të ri, teksa numri i të infektuarve vazhdon të rritet shpejt. Të dhënat e fundit tregojnë se ky shtet ka më ...
Arbresh | 06-Apr-2020 23:28
Autoritetet turke kanë vendosur masa të reja kufizuese me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit të ri, teksa numri i të infektuarve vazhdon të rritet shpejt. Të dhënat e fundit tregojnë se ky shtet ka më ...

Mbi 70 mijë viktima nga koronavirusi në botë
Zyrtarisht mbi 70 mijë njerëz kanë vdekur në botë nga virusi korona. Kjo bëhet e ditur në Worldmeters, ku aktualisht janë 1,289,843 janë të infektuar, 70,631 të vdekur dhe 272,118 të shëruar, njofton Klan Kosova Italia ...
AlbInfo | 06-Apr-2020 23:14
Zyrtarisht mbi 70 mijë njerëz kanë vdekur në botë nga virusi korona. Kjo bëhet e ditur në Worldmeters, ku aktualisht janë 1,289,843 janë të infektuar, 70,631 të vdekur dhe 272,118 të shëruar, njofton Klan Kosova Italia ...

Rastet e konfirmuara globale me COVID-19 tejkalojnë shifrën 1.3 milionë
Sipas të dhënave nga Universieti John Hopkins me bazë në SHBA, rastet e konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19) në mbarë globin kanë tejkaluar shifrën 1.3 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Shifrat e ...
Shenja | 06-Apr-2020 22:38
Sipas të dhënave nga Universieti John Hopkins me bazë në SHBA, rastet e konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19) në mbarë globin kanë tejkaluar shifrën 1.3 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Shifrat e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved