ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 18:40

Manastirliu: Falënderim për të gjithë personelin mjekësor dhe infermieror të Spitalit të Lezhës

Manastirliu: Falënderim për të gjithë personelin mjekësor dhe infermieror të Spitalit të Lezhës
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shprehur falënderim për të gjithë personelin mjekësor dhe infermieror të Spitalit të Lezhës. Pas reagimit të këtyre të fundit me një deklaratë të përbashkët, ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:47
TIRANË Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shprehur falënderim për të gjithë personelin mjekësor dhe infermieror të Spitalit të Lezhës. Pas reagimit të këtyre të fundit me një deklaratë të përbashkët, ...

Nga të sëmurët me oksigjen tek ata të intubuar, dalin pamjet brenda spitalit COVID 1 në Shqipëri, ja si trajtohen pacientët me koronavirus
Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1. Që nga pritja e deri tek trajtimi i të prekurve nga koronavirusi, kjo është ajo që ndodh çdo ditë në ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:43
Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1. Që nga pritja e deri tek trajtimi i të prekurve nga koronavirusi, kjo është ajo që ndodh çdo ditë në ...

“Është rritur në fshat”, babai i Boris Johnson flet për mediat: Djali im një luftëtar, kjo do e ndihmojë të mposhtë koronavirusin
Babai i Boris Johnson, Stanley Johnson, 79 vjec, duke folur për mediat, deklaroi se djali i tij është një luftëtar, se ai është rritur në fshat dhe se beson se do ta mposhtë koronavirusin. I ati i Boris Johnson, që ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:43
Babai i Boris Johnson, Stanley Johnson, 79 vjec, duke folur për mediat, deklaroi se djali i tij është një luftëtar, se ai është rritur në fshat dhe se beson se do ta mposhtë koronavirusin. I ati i Boris Johnson, që ...

Historia e trishtë në kohën e koronavirusit/ Familja me 6 anëtarë të izoluar në banesën e shkatërruar apelon për ndihmë
Një histori e trishtë në kohë koronavirusi, ku varfëria e sëmundja janë bërë bashkë. Familja Kalanxhi në fshatin Symiz të bashkisë Maliq, jeton mes skamjes, në një banesë thuajse të rrënuar. 6 anëtarë të kësaj familje ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:30
Një histori e trishtë në kohë koronavirusi, ku varfëria e sëmundja janë bërë bashkë. Familja Kalanxhi në fshatin Symiz të bashkisë Maliq, jeton mes skamjes, në një banesë thuajse të rrënuar. 6 anëtarë të kësaj familje ...

Trump bisedë telefonike për krizën COVID-19 me Biden: Ishte mjaft miqësore
Presidenti Donald Trump tha se kishte patur një telefonatë “shumë miqësore” me ish nënpresidentin Joe Biden të hënën. Kërkesa ishte bërë nga zoti Biden, kandidati kryesor demokrat për president për të diskutuar rreth ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:20
Presidenti Donald Trump tha se kishte patur një telefonatë “shumë miqësore” me ish nënpresidentin Joe Biden të hënën. Kërkesa ishte bërë nga zoti Biden, kandidati kryesor demokrat për president për të diskutuar rreth ...

COVID-19, 600 të vdekur brenda 24 orëve në Francë, 100 mijë të infektuar
FRANCE Në mbarë botën shifrat ditore të njerëzve që humbin jetën nga CIVID-19 rritet me ritme në frikshme. Në Francë në 24 orër e fundit kanë ndërruar jetë 607 persona duke e çuar në 10 328 numrin total të vdekjeve në ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 20:07
FRANCE Në mbarë botën shifrat ditore të njerëzve që humbin jetën nga CIVID-19 rritet me ritme në frikshme. Në Francë në 24 orër e fundit kanë ndërruar jetë 607 persona duke e çuar në 10 328 numrin total të vdekjeve në ...

Video/ FSHF: Sot mjekët janë Kombëtarja jonë, faleminderit për sakrificën
Në një kohë kur bota po lufton me armikun e quajtur Covid-19, të gjithë janë solidarizuar me bluzat e bardha, të cilat janë në linjën e parë të frontit kundër sëmundjes së rrezikshme. Këtë gjë ka bërë edhe Federata ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:50
Në një kohë kur bota po lufton me armikun e quajtur Covid-19, të gjithë janë solidarizuar me bluzat e bardha, të cilat janë në linjën e parë të frontit kundër sëmundjes së rrezikshme. Këtë gjë ka bërë edhe Federata ...

Zjarri përfshin një sipërfaqe pyjore në malin e Krujës, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me pyje në malin e Krujës. Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Rranxë dhe sipërfaqja që po digjet është me dhjetëra hektarë. Por me gjithë zjarrin masiv është e ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:40
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me pyje në malin e Krujës. Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Rranxë dhe sipërfaqja që po digjet është me dhjetëra hektarë. Por me gjithë zjarrin masiv është e ...

Punonjësit e AKSHI-it dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë, Karçanaj: Të mos harrojmë ata që luftojnë çdo ditë për jetën
Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit (AKSHI), Linda Karçanaj, zv.drejtori Daniel Shima si dhe 13 punonjës të tjerë të këtij institucioni, dhuruan sot gjak për fëmijët talasemikë. Ky gjest ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:31
Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit (AKSHI), Linda Karçanaj, zv.drejtori Daniel Shima si dhe 13 punonjës të tjerë të këtij institucioni, dhuruan sot gjak për fëmijët talasemikë. Ky gjest ...

“Dëshiron të zihemi?”/ Aktori i njohur kap fansen prej fyti dhe e përplas në tokë (Video)
SHBA Një video e xhiruar më 1 prill filloi të qarkullonte me shpejtësi në rrjetet sociale. Në video shfaqet aktori i njohur Ezra Miller duke dhunuar një fanse. Më saktë, ai duket teksa ia vendos duart në fyt dhe e ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:25
SHBA Një video e xhiruar më 1 prill filloi të qarkullonte me shpejtësi në rrjetet sociale. Në video shfaqet aktori i njohur Ezra Miller duke dhunuar një fanse. Më saktë, ai duket teksa ia vendos duart në fyt dhe e ...

Lufta kundër koronavirusit/ BE do të ndajë 16 miliardë euro ndihma për vendet e varfra
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:19
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Blater: Ndërhyrjet politike e çuan Kupën e Botës së vitit 2024 në Katar!
Ish-presidenti i FIFA-s, Sep Blater, ka hedhur poshtë akuzat ndaj tij, akuza të rënda për korrupsion në caktimin e Katarit si organizator i Kupës së Botës të vitit 2022. Ish-numri një i futbollit botëror, gjithsesi ka ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:15
Ish-presidenti i FIFA-s, Sep Blater, ka hedhur poshtë akuzat ndaj tij, akuza të rënda për korrupsion në caktimin e Katarit si organizator i Kupës së Botës të vitit 2022. Ish-numri një i futbollit botëror, gjithsesi ka ...

Shkon në 725 numri i vdekjeve nga COVID-19 në Turqi, 76 në 24 orët e fundit
Turqia ka raportuar 76 vdekje të reja nga koronavirusi, duke e çuar në 725 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend. Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, po ashtu njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:09
Turqia ka raportuar 76 vdekje të reja nga koronavirusi, duke e çuar në 725 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend. Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, po ashtu njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me ...

U plagos gjatë punës dhe pas testit rezultoi me COVID, 51-vjeçari largohet nga spitali. Lokalizohet nga policia
Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Kosovë, ku një punëtor krahu pasi përfundoi në spital se u plagos në orarin e punës, rezultoi dhe me COVID. Ndonëse 51-vjeçari ishte vendosur në një dhomë të izoluar në Klinikën ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 19:02
Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Kosovë, ku një punëtor krahu pasi përfundoi në spital se u plagos në orarin e punës, rezultoi dhe me COVID. Ndonëse 51-vjeçari ishte vendosur në një dhomë të izoluar në Klinikën ...

“Jemi në gatishmëri të plotë të kryerjes së detyrës”, mjekët e Spitalit të Lezhës deklaratë për mediat: Po kujdesemi ndaj të gjithë pacientëve në nevojë
Mjekët dhe infermierët e Spitalit Rajonal të Lezhës me anë të një deklarate zyrtare për mediat, shprehen se janë në gatishmëri të plotë për të kryer detyrën, ashtu sic iu takon. Ata deklarojnë se mjekët e Spitalit të ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:55
Mjekët dhe infermierët e Spitalit Rajonal të Lezhës me anë të një deklarate zyrtare për mediat, shprehen se janë në gatishmëri të plotë për të kryer detyrën, ashtu sic iu takon. Ata deklarojnë se mjekët e Spitalit të ...

Italia bilanc tragjik të bluzave të bardha, 94 mjekë dhe 26 infermierë kanë vdekur nga COVID-19
ITALI Rritet sërish numri i bluzave të bardha në Itali që humbin jetën nga koronavirusi. Deri tani janë 94 mjekë dhe 26 infermierë që nuk ia kanë dot në luftën e vështirë përballë COVID-19. Italia deri tani është e ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:47
ITALI Rritet sërish numri i bluzave të bardha në Itali që humbin jetën nga koronavirusi. Deri tani janë 94 mjekë dhe 26 infermierë që nuk ia kanë dot në luftën e vështirë përballë COVID-19. Italia deri tani është e ...

“Real Story”, një muaj vetëm për COVID-19, përgjigjet që duam në kohë pandemie. Si u paralajmërua historia
Prej më shumë se një muaji, debati i mbrëmjes në News24 i është dedikuar pandemisë që ka kapluar të gjithë botën, koronavirusit. Emisioni ‘Real Story” nga gazetari Sokol Balla, i cili vjen nga e hëna në të enjte në ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:39
Prej më shumë se një muaji, debati i mbrëmjes në News24 i është dedikuar pandemisë që ka kapluar të gjithë botën, koronavirusit. Emisioni ‘Real Story” nga gazetari Sokol Balla, i cili vjen nga e hëna në të enjte në ...

Rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në SHBA, shënohen 11 881 viktima
Vazhdon që të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Raportimet e fundit flasin për gjithsej 11 881 të vdekur nga virusi, ndërsa kanë ndërruar jetë vetëm në orët e fundit në SHBA ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:36
Vazhdon që të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Raportimet e fundit flasin për gjithsej 11 881 të vdekur nga virusi, ndërsa kanë ndërruar jetë vetëm në orët e fundit në SHBA ...

Sërish shifra të larta nga Italia, 604 të vdekur në 24 orë, 3.039 raste të reja
Sërish shifra të larta vijnë nga Italia, ku numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID, në këto 24 orë ka shkuar në 604. Mësohet se deri më tani ka shkuar në 17.127 numri i viktimave në total. Mediat italiane ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:29
Sërish shifra të larta vijnë nga Italia, ku numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID, në këto 24 orë ka shkuar në 604. Mësohet se deri më tani ka shkuar në 17.127 numri i viktimave në total. Mediat italiane ...

Në Vlorë projektet vazhdojnë, Dritan Leli inspekton punimet në Lungomare 2: Duam të jemi gati për sezonin turistik
VLORË Pavarësisht situatës së krijuar nga koronavirusi që i ka mbyllur të gjithë shqiptarët në shtëpi, në Vlorë puna vazhdon për sezonin turistik por dhe për panoramën e bregdetit Jugor. Kryetari i Bashkisë së Vlorës ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 18:08
VLORË Pavarësisht situatës së krijuar nga koronavirusi që i ka mbyllur të gjithë shqiptarët në shtëpi, në Vlorë puna vazhdon për sezonin turistik por dhe për panoramën e bregdetit Jugor. Kryetari i Bashkisë së Vlorës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved