ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:31

Thaçi tregon detaje nga takimi me Albin Kurtin: Kam parë frikë, paranojë dhe konspiracion te ai

Thaçi tregon detaje nga takimi me Albin Kurtin: Kam parë frikë, paranojë dhe konspiracion te ai
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kryeministri në detyrë, Albin Kurti u tregua i papërgaditur dhe kokëfortë, kur ky i kërkoi shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Në një intervistë në Top Channel, Thaçi ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 08:18
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kryeministri në detyrë, Albin Kurti u tregua i papërgaditur dhe kokëfortë, kur ky i kërkoi shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Në një intervistë në Top Channel, Thaçi ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 21:16
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

A do ta çojë Kosovën në zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet në Open Hashim Thaçi
Hashim Thaçi ishte i ftuar në Open në Top Channel ku me anë të një lidhje skype foli për krizën politike në Kosovë. Thaçi tha në Open se do zbatojë plotësisht Kushtetutën dhe ligjet e vendit.
Top Channel | 07-Apr-2020 01:07
Hashim Thaçi ishte i ftuar në Open në Top Channel ku me anë të një lidhje skype foli për krizën politike në Kosovë. Thaçi tha në Open se do zbatojë plotësisht Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

Konjufca: Grenellit s’po i konvenon reciprociteti, ai dëshiron që ta zgjedhë situatën me Serbinë sa më shpejt
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, në Rubikon me Adriatik Kelmendin tha se i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump, Richard Grenell po e kundërshton reciprocitetin sepse ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 21:32
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, në Rubikon me Adriatik Kelmendin tha se i dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump, Richard Grenell po e kundërshton reciprocitetin sepse ...

Konjufca: Hoti e quajti Kurtin Bolshevik, andaj e shkarkuam nga detyra
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë ka thënë se Avdullah Hotin e kanë shkarkuar pasi që kryeministrin Kurti e ka quajtur Bolshevik. Sipas tij, ai ka qenë duke e shikuar oren se kur do të shkarkohet, dhe ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 21:24
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë ka thënë se Avdullah Hotin e kanë shkarkuar pasi që kryeministrin Kurti e ka quajtur Bolshevik. Sipas tij, ai ka qenë duke e shikuar oren se kur do të shkarkohet, dhe ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Arbresh | 07-Apr-2020 21:20
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 21:20
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Konjufca: Pse s’po pyetni si nuk e thirri kurrë Isa Mustafa Albin Kurtin
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë, Glauk Konjufca, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarit Adriatik Kelmendi se pse Kurti nuk e ka thirrur Isa Mustafën e t’i tregojë për planet e tij, si për ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 21:16
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë, Glauk Konjufca, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarit Adriatik Kelmendi se pse Kurti nuk e ka thirrur Isa Mustafën e t’i tregojë për planet e tij, si për ...

VV do ta dërgojë Thaçin në Gjykatën Kushtetuese, thotë Konjufca
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 21:16
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit ...
Zeri | 07-Apr-2020 21:16
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Medial | 07-Apr-2020 21:11
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese lidhur me këtë kërkesë të presidentit pasi sipas tij, Thaçi i ka tejkaluar kompetencat e tij. ”Letra e presidentit i ka disa probleme. Problemi i parë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 21:10
Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese lidhur me këtë kërkesë të presidentit pasi sipas tij, Thaçi i ka tejkaluar kompetencat e tij. ”Letra e presidentit i ka disa probleme. Problemi i parë ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 21:05
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 20:59
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të ...

Sonte në Rubikon: Glauk Konjufca (VIDEO)
Në edicionin e sontëm të Rubikon me Adritaik Kelmendin i ftuar është Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca. Si do t’i përgjigjet Lëvizja Vetëvendosje kërkesës së Presidentit Thaçi për propozimin e mandatarit për ...
Medial | 07-Apr-2020 20:25
Në edicionin e sontëm të Rubikon me Adritaik Kelmendin i ftuar është Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca. Si do t’i përgjigjet Lëvizja Vetëvendosje kërkesës së Presidentit Thaçi për propozimin e mandatarit për ...

Sonte në Rubikon: Glauk Konjufca (VIDEO)
Në edicionin e sontëm të Rubikon me Adritaik Kelmendin i ftuar është Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca. Si do t’i përgjigjet Lëvizja Vetëvendosje kërkesës së Presidentit Thaçi për propozimin e mandatarit për ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 20:22
Në edicionin e sontëm të Rubikon me Adritaik Kelmendin i ftuar është Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca. Si do t’i përgjigjet Lëvizja Vetëvendosje kërkesës së Presidentit Thaçi për propozimin e mandatarit për ...

Kurti: Përparësi e qeverisë është lufta kundër COVID-19, jo çështjet e brendshme politike
Prishtinë, 7 prill 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti tha të martën se qeveria e tij është e përqendruar në parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19 dhe jo në çështjet e brendshme politike. ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 17:09
Prishtinë, 7 prill 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti tha të martën se qeveria e tij është e përqendruar në parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19 dhe jo në çështjet e brendshme politike. ...

Ja si protestonin para UNMIK-ut Glauk Konjufca e Xhelal Sveçla në vitin 2004
Dy nga pjesëtarët e Qeverisë së Kosovës, Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Glauk Konjufca, dhe U.d ministri i Ministrisë së Punëve të Brendëshme, Xhelal Sveçla, dikur ishin pjesë e Lëvizjes “KAN”, e cila......
Zeri | 07-Apr-2020 15:29
Dy nga pjesëtarët e Qeverisë së Kosovës, Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Glauk Konjufca, dhe U.d ministri i Ministrisë së Punëve të Brendëshme, Xhelal Sveçla, dikur ishin pjesë e Lëvizjes “KAN”, e cila......

Këshilltari e Presidentit: Albin Kurti mund të vazhdojë të luajë ping-pong e ta uzurpojë pushtetin, por Kushetuta nuk ia lejon
Adil Behramaj, këshilltar i Presidenti të vendit Hashim Thaci, ka komentuar deklaratën e Albin Kurtit se ‘nuk është koha për ping-ping politik’, kur u pyet se a do t’ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit të vendit ...
Shprehja | 07-Apr-2020 14:51
Adil Behramaj, këshilltar i Presidenti të vendit Hashim Thaci, ka komentuar deklaratën e Albin Kurtit se ‘nuk është koha për ping-ping politik’, kur u pyet se a do t’ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit të vendit ...

Këshilltari i Thaçit: Kurti po mundohet t’i uzurpojë kompetencat e Presidentit dhe Kuvendit
Behramaj ka thënë se Kurti mund të vazhdojë të sillet sa të dojë si batakçi i regjur apo të luajë pingpong politik, duke u munduar të dalë mbi Kushtetutën për ta uzurpuar pushtetin, por rendi ynë kushtetues nuk e lejon. ...
Lajminet | 07-Apr-2020 14:37
Behramaj ka thënë se Kurti mund të vazhdojë të sillet sa të dojë si batakçi i regjur apo të luajë pingpong politik, duke u munduar të dalë mbi Kushtetutën për ta uzurpuar pushtetin, por rendi ynë kushtetues nuk e lejon. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved