ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 06:24

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus
Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të parë dritë në fund të tunelit, pas alarmit të ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 11:52
Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të parë dritë në fund të tunelit, pas alarmit të ...

Edhe pesë raste të reja me coronavirus, shkon në 170 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 14:14
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

MSH dhe IKSHP i reagojnë AVONET-it: Po bëjmë të pamundurën për menaxhimin e situatës, mos dezinformoni dhe mos krijoni panik
Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë shprehur sot shqetësimin për siç i quajnë deklarimet e pakujdesshme, të papërgjegjshme dhe të pa argumentuara lidhur me menaxhimin e situatës ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 13:07
Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë shprehur sot shqetësimin për siç i quajnë deklarimet e pakujdesshme, të papërgjegjshme dhe të pa argumentuara lidhur me menaxhimin e situatës ...

Koalicioni i OJQ-ve: Partitë po e politizojnë gjendjen me koronavirus nëpër komuna
Koalicioni i Organizatave Joqeveritare në Kosovë ka shprehur shqetësimin rreth asaj që e ka quajtur tendencë të partive politike për politizimin e situatës nëpër komuna, në kohën e pandemisë së koronavirusit. “Shqetësim ...
Koha.net | 07-Apr-2020 18:31
Koalicioni i Organizatave Joqeveritare në Kosovë ka shprehur shqetësimin rreth asaj që e ka quajtur tendencë të partive politike për politizimin e situatës nëpër komuna, në kohën e pandemisë së koronavirusit. “Shqetësim ...

Teste, teste, teste – Ministrisë dhe IKSHP’së u kërkohet ta rrisin numrin e analizave për COVID 19
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 18:28
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...

Kosovë, rritet në 4 numri i të vdekurve nga COVID-19
Në Kosovë janë shënuar 5 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 170, ndër të cilët deri më tani 24 janë shëruar dhe 4 të vdekur, transmeton Anadolu Agency ...
Shenja | 07-Apr-2020 18:11
Në Kosovë janë shënuar 5 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 170, ndër të cilët deri më tani 24 janë shëruar dhe 4 të vdekur, transmeton Anadolu Agency ...

Shkon në 170 numri i të prekurve nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 16:15
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

Në Kosovë, shkon në 170 numri i të prekurve nga Covid-19
Prishtinë, 7 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se sot paradite janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19. Në njoftim thuhet se pesë rastet pozitive kanë kërkuar ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 15:09
Prishtinë, 7 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se sot paradite janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19. Në njoftim thuhet se pesë rastet pozitive kanë kërkuar ...

Në Kosovë, shkon në 170 numri i të prekurve nga Covid-19
Prishtinë, 7 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se sot paradite janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19. Në njoftim thuhet se pesë rastet pozitive kanë kërkuar ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 14:51
Prishtinë, 7 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se sot paradite janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19. Në njoftim thuhet se pesë rastet pozitive kanë kërkuar ...

Kosovë, edhe pesë raste të reja me coronavirus, shkon në 170 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
Shenja | 07-Apr-2020 14:46
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

Katër viktimat e COVID-19 në Kosovë kishin edhe sëmundje tjera
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën të ditur se katër viktimat kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruses, raporton . “Nga data 08.02.2020 deri me 07.04.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 14:18
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën të ditur se katër viktimat kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruses, raporton . “Nga data 08.02.2020 deri me 07.04.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...

Edhe pesë raste të reja me coronavirus, shkon në 170 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e quar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 14:17
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e quar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

Pesë raste të reja me COVID-19, numri i të infektuarve shkon në 170!
Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 13 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive Nga mostrat e marra për testim në virusin ...
Arbresh | 07-Apr-2020 14:10
Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 13 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive Nga mostrat e marra për testim në virusin ...

Edhe pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë
Edhe pesë raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive kanë kërkuar ndihmë në Klinikën emergjente, një prej të cilëve ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore e që pas testimit post mortem ...
Medial | 07-Apr-2020 14:10
Edhe pesë raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive kanë kërkuar ndihmë në Klinikën emergjente, një prej të cilëve ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore e që pas testimit post mortem ...

IKSHPK-ja konfirmon pesë raste të reja me koronavirus, në mesin e tyre edhe i vdekuri i djeshëm
Në një komunikatë të lëshuar të martën, IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për pesë raste të reja me koronavirus. Testet janë realizuar sot dhe kanë rezultuar pozitive, e njëri prej tyre tashmë ka vdekur. Të pesë pacientët ...
Koha.net | 07-Apr-2020 14:07
Në një komunikatë të lëshuar të martën, IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për pesë raste të reja me koronavirus. Testet janë realizuar sot dhe kanë rezultuar pozitive, e njëri prej tyre tashmë ka vdekur. Të pesë pacientët ...

Edhe pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë
Edhe pesë raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive kanë kërkuar ndihmë në Klinikën emergjente, një prej të cilëve ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore e që pas testimit post mortem ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 14:04
Edhe pesë raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive kanë kërkuar ndihmë në Klinikën emergjente, një prej të cilëve ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore e që pas testimit post mortem ...

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus nga testimi i 13 personave te hospitalizuar
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se nga 13 mostra të marra nga pacientët, 5 persona kanë rezultuar të infektuar me virusin COVID-19 në Kosovë Sipas IKSHP’së, nga mostrat e marra për testim në ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 14:00
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se nga 13 mostra të marra nga pacientët, 5 persona kanë rezultuar të infektuar me virusin COVID-19 në Kosovë Sipas IKSHP’së, nga mostrat e marra për testim në ...

Konfirmohen edhe pesë raste, shkon në 170 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga IKSHP, shkruan . Po ashtu, me anë të një njoftimi të mëhershëm, u bë e ditur se edhe një person nga Ferizaji ka ndërruar jetë, mirëpo që analizat pozitive me ...
Lajminet | 07-Apr-2020 13:59
Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga IKSHP, shkruan . Po ashtu, me anë të një njoftimi të mëhershëm, u bë e ditur se edhe një person nga Ferizaji ka ndërruar jetë, mirëpo që analizat pozitive me ...

Pesë raste të reja me COVID-19, numri i të infektuarve shkon në 170!
Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 13 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive Nga mostrat e marra për testim në virusin ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 13:58
Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 13 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive Nga mostrat e marra për testim në virusin ...

Një paciente nga Peja në gjendje më të rëndë, pesë të infektuarit tjerë po trajtohen në shtëpi
Në 48 orët e fundit nuk ka pasur asnjë rast të dyshuar për COVID-19 në Komunën e Pejës. Deri tani, janë konfirmuar gjashtë raste në këtë komunë. Për gjendjen e të infektuarve ka dhënë detaje Drejtori për Shëndetësi, ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 13:35
Në 48 orët e fundit nuk ka pasur asnjë rast të dyshuar për COVID-19 në Komunën e Pejës. Deri tani, janë konfirmuar gjashtë raste në këtë komunë. Për gjendjen e të infektuarve ka dhënë detaje Drejtori për Shëndetësi, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved