ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:27

BE: 15 miliardë euro ndihmë vendeve të varfra në luftën kundër koronavirusit

BE: 15 miliardë euro ndihmë vendeve të varfra në luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 20:10
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Covid-19 nuk do ta pengojë Merkelin të merret me Kosovën (VIDEO)
Kancelarja e Gjermanisë, po paralajmëron krizën më të madhe të Bashkimin Europian që nga krijimi i Unionit më të rëndësishëm politik në botë. Kjo situatë sipas Angela Merkel, është rezultat i pandemisë Covid-19, njofton ...
Medial | 07-Apr-2020 20:39
Kancelarja e Gjermanisë, po paralajmëron krizën më të madhe të Bashkimin Europian që nga krijimi i Unionit më të rëndësishëm politik në botë. Kjo situatë sipas Angela Merkel, është rezultat i pandemisë Covid-19, njofton ...

Kriza e Covid-19, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
Shprehja | 07-Apr-2020 20:25
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

Kriza e Covid-19, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 20:23
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

BE do të ndajë 16 miliardë euro ndihma për vendet e varfra kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Koha.net | 07-Apr-2020 20:15
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Kriza e Covid-19, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
Alsat-M | 07-Apr-2020 20:06
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

Lufta ndaj COVID-19/ BE do të japë 15 mld euro për vendet partnere
Presidentja e Komisionit Europian njoftoi të martën se BE do të japë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra të prekura nga koronavirusi. Ursula von der Leyen, në një videomesazh, tregoi se ndihmat do të ...
Politiko | 07-Apr-2020 20:02
Presidentja e Komisionit Europian njoftoi të martën se BE do të japë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra të prekura nga koronavirusi. Ursula von der Leyen, në një videomesazh, tregoi se ndihmat do të ...

Lufta kundër CoVid-19, Bashkimi Evropian 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë
Bashkimi Evropian njoftoi se do të sigurojë 15 miliardë euro (16.4 miliardë dollarë), për të ndihmuar vendet e varfra të luftojnë pandeminë e koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Presidentja e Komisionit të BE-së, ...
RTSH | 07-Apr-2020 19:44
Bashkimi Evropian njoftoi se do të sigurojë 15 miliardë euro (16.4 miliardë dollarë), për të ndihmuar vendet e varfra të luftojnë pandeminë e koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Presidentja e Komisionit të BE-së, ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen vendet me sisteme të dobëta shëndetësore, për të trajtuar krizën që ka shkaktuar koronavirusi. “Ne do ta fitojmë këtë luftë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 18:27
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen vendet me sisteme të dobëta shëndetësore, për të trajtuar krizën që ka shkaktuar koronavirusi. “Ne do ta fitojmë këtë luftë ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, transmeton REL Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen , tha se me këto para do ...
Portalb | 07-Apr-2020 18:21
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, transmeton REL Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen , tha se me këto para do ...

Më shumë se 15 miliardë euro ndihmë vendeve më të rrezikuara nga COVID-19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 18:19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Aktuale.MK | 07-Apr-2020 18:18
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Takim vendimtar i ministrave të Financave të BE-së në kohën e pandemisë së Coronavirusit
Në një kohë që pandemia e Coronavirusit ka bërë që shumë ndërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia evropiane, ministrat e Financave të Bashkimit Evropian takohen përmes një video-konference në një ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 10:52
Në një kohë që pandemia e Coronavirusit ka bërë që shumë ndërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia evropiane, ministrat e Financave të Bashkimit Evropian takohen përmes një video-konference në një ...

Fon der Lajen: BE-ja siguron mbi 15 miliardë euro për luftë kundër Kovid-19 në vende të treta
Bruksel, 7 prill – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, pasdite paralajmëroi se BE-ja do të sigurojë mbi 15 miliardë euro që t’u ndihmojë vendeve jashtë Unionit që të përballen me pandeminë e Kovid-19 ...
Koha.mk | 07-Apr-2020 18:18
Bruksel, 7 prill – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, pasdite paralajmëroi se BE-ja do të sigurojë mbi 15 miliardë euro që t’u ndihmojë vendeve jashtë Unionit që të përballen me pandeminë e Kovid-19 ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Shenja | 07-Apr-2020 18:15
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

“Bëhet fjalë për shumë, shumë para”! DW: Sot, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE për krizën Corona
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 09:41
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...

Kriza e koronës, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
RTSH | 07-Apr-2020 18:04
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Radio Evropa e Lire | 07-Apr-2020 17:56
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

“Bëhet fjalë për shumë, shumë para”! DW: Sot, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE për krizën Corona
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:14
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...

Më shumë se 15 miliardë euro ndihmë vendeve më të rrezikuara nga COVID-19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...
Shprehja | 07-Apr-2020 16:52
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved