ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 21:53

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen vendet me sisteme të dobëta shëndetësore, për të trajtuar krizën që ka shkaktuar koronavirusi. “Ne do ta fitojmë këtë luftë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 18:27
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen vendet me sisteme të dobëta shëndetësore, për të trajtuar krizën që ka shkaktuar koronavirusi. “Ne do ta fitojmë këtë luftë ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, transmeton REL Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen , tha se me këto para do ...
Portalb | 07-Apr-2020 18:21
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, transmeton REL Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen , tha se me këto para do ...

Më shumë se 15 miliardë euro ndihmë vendeve më të rrezikuara nga COVID-19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 18:19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Aktuale.MK | 07-Apr-2020 18:18
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Takim vendimtar i ministrave të Financave të BE-së në kohën e pandemisë së Coronavirusit
Në një kohë që pandemia e Coronavirusit ka bërë që shumë ndërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia evropiane, ministrat e Financave të Bashkimit Evropian takohen përmes një video-konference në një ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 10:52
Në një kohë që pandemia e Coronavirusit ka bërë që shumë ndërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia evropiane, ministrat e Financave të Bashkimit Evropian takohen përmes një video-konference në një ...

Fon der Lajen: BE-ja siguron mbi 15 miliardë euro për luftë kundër Kovid-19 në vende të treta
Bruksel, 7 prill – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, pasdite paralajmëroi se BE-ja do të sigurojë mbi 15 miliardë euro që t’u ndihmojë vendeve jashtë Unionit që të përballen me pandeminë e Kovid-19 ...
Koha.mk | 07-Apr-2020 18:18
Bruksel, 7 prill – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, pasdite paralajmëroi se BE-ja do të sigurojë mbi 15 miliardë euro që t’u ndihmojë vendeve jashtë Unionit që të përballen me pandeminë e Kovid-19 ...

“Bëhet fjalë për shumë, shumë para”! DW: Sot, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE për krizën Corona
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 09:41
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Shenja | 07-Apr-2020 18:15
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

“Bëhet fjalë për shumë, shumë para”! DW: Sot, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE për krizën Corona
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:14
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...

Kriza e koronës, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
RTSH | 07-Apr-2020 18:04
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

BE-ja do të ndajë 16 miliardë euro për luftën kundër koronavirusit
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...
Radio Evropa e Lire | 07-Apr-2020 17:56
Bashkimi Evropian do të ndajë 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet e varfra në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se me këto para do të ndihmohen ...

Merkel: Koronavirusi sfida më e madhe në historinë e BE-së
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se Bashkimi Evropian (BE) po përballet me sfidën e saj më të madhe që nga themelimi për shkak të pandemisë së Covid-19. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:03
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se Bashkimi Evropian (BE) po përballet me sfidën e saj më të madhe që nga themelimi për shkak të pandemisë së Covid-19. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, ...

Më shumë se 15 miliardë euro ndihmë vendeve më të rrezikuara nga COVID-19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...
Shprehja | 07-Apr-2020 16:52
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...

Më shumë se 15 miliardë euro ndihmë vendeve më të rrezikuara nga COVID-19
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...
Alsat-M | 07-Apr-2020 16:47
BE do të garantojë më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar vendet më të rrezikuara në Afrikë dhe pjesën tjetër të botës për të luftuar pandeminë COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von ...

Kovid-19, BE do të prezantojë rrugën për lehtësimin e masave
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të prezantojë nesër rrugën që do të ndiqet për lehtësimin gradual të masave shtrënguese të ndërmarra nga vendet anëtare të Bashkimit Europian kundër ...
Aktuale.MK | 07-Apr-2020 16:07
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të prezantojë nesër rrugën që do të ndiqet për lehtësimin gradual të masave shtrënguese të ndërmarra nga vendet anëtare të Bashkimit Europian kundër ...

Koronavirusi/ Sot takimi vendimtar i ministrave të Financave të BE
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumenta financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...
Lapsi | 07-Apr-2020 10:19
Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumenta financimi për krizën e Coronës. Coronabonde apo fond solidariteti? Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që ...

ZGJATJA E KRIZËS RRIT BORXHIN. Kostoja financiare mund të jetë dy miliardë euro
Shteti pritet të intervenojë dhe të hyjë në borxh në varësi prej përhapjes së koronavirusit, apo në varësi prej skenarëve afatshkurtër, afatmesëm dhe afatgjatë të dëmeve që do të shkaktojë koronavirusi ndaj ekonomisë. ...
Koha.mk | 07-Apr-2020 14:42
Shteti pritet të intervenojë dhe të hyjë në borxh në varësi prej përhapjes së koronavirusit, apo në varësi prej skenarëve afatshkurtër, afatmesëm dhe afatgjatë të dëmeve që do të shkaktojë koronavirusi ndaj ekonomisë. ...

Kriza e Coronës: Takim vendimtar i ministrave të Financave të BE
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...
Lajminet | 07-Apr-2020 12:15
Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga ...

Bujqësia, bujqësia, bujqësia, Von der Leyen: që Evropës të mos i mungojë ushqimi
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen njoftoi ndihmë shtesë të BE për fermerët për të siguruar që evropianët, pavarësisht nga pasojat e krizës Covid-19, të kenë qasje në ushqime me cilësi të lartë dhe ...
Tesheshi | 07-Apr-2020 11:19
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen njoftoi ndihmë shtesë të BE për fermerët për të siguruar që evropianët, pavarësisht nga pasojat e krizës Covid-19, të kenë qasje në ushqime me cilësi të lartë dhe ...

Merkel: Kriza Corona, sprova më e madhe në historinë e BE-së!
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel tha në konferencën e shtypit të hënën pasdite (06.04.) në Berlin, se ende nuk mund të japë një datë, se kur do të zbuten masat e marra për ngadalësimin e përhapjes së COVID-19. ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 07:48
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel tha në konferencën e shtypit të hënën pasdite (06.04.) në Berlin, se ende nuk mund të japë një datë, se kur do të zbuten masat e marra për ngadalësimin e përhapjes së COVID-19. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved