ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 01:20

Aftësia kapëse e sistemit të testimit për COVID-19

Aftësia kapëse e sistemit të testimit për COVID-19
Nga Eduard Zaloshnja Sistemi i testimit për COVID-19 ndryshon nga shteti në shtet, madje edhe i njëjti shtet mund ta ketë ndryshuar strategjinë e testimit gjatë ecurisë së pandemisë. Për këtë arsye, krahasimet mes ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 20:02
Nga Eduard Zaloshnja Sistemi i testimit për COVID-19 ndryshon nga shteti në shtet, madje edhe i njëjti shtet mund ta ketë ndryshuar strategjinë e testimit gjatë ecurisë së pandemisë. Për këtë arsye, krahasimet mes ...

6 raste të reja dhe 15 të shëruar
Te dhenat e sotme jane bere te ditura nga Silva Bino. Ne 24 oret e fundit jane testuar 182 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 6 raste te reja me COVID-19. Deri ne keto momente jane testuar 2753 raste te ...
ikub.al | 07-Apr-2020 11:36
Te dhenat e sotme jane bere te ditura nga Silva Bino. Ne 24 oret e fundit jane testuar 182 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 6 raste te reja me COVID-19. Deri ne keto momente jane testuar 2753 raste te ...

Pritet kthimi shëndosh e mirë i korçarëve të infektuar nga virusi
Nga Vepror Hasani Një vështrim mbi coronavirusin në Korçë, 17 të prekur 4 të shëruar E diel 23 mars. Në qytetin e Korçës të prekurit e parë nga virusi corona ishin tre persona: një çift i moshuar, njëri 78 vjeç dhe ...
Telegraf | 07-Apr-2020 19:07
Nga Vepror Hasani Një vështrim mbi coronavirusin në Korçë, 17 të prekur 4 të shëruar E diel 23 mars. Në qytetin e Korçës të prekurit e parë nga virusi corona ishin tre persona: një çift i moshuar, njëri 78 vjeç dhe ...

Të dhënat e MSH: Në dy spitalet COVID 74 pacientë, 11 në terapi intensive, 3 të intubuar
Nga të dhënat e MSH-së bëhet me dije se në dy spitalet COVID në Tiranë aktualisht po marrin shërbim 74 pacientë. Në shërbimin infektiv aktualisht janë 67 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive. Në spitalin ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 10:58
Nga të dhënat e MSH-së bëhet me dije se në dy spitalet COVID në Tiranë aktualisht po marrin shërbim 74 pacientë. Në shërbimin infektiv aktualisht janë 67 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive. Në spitalin ...

Vetëm 6 raste të reja me COVID-19/ Ulet numri i të infektuarve, rriten testimet
Regjistrohet numri më i ulët i të infektuarëve në katër javët e pandemisë në vendin tonë. Vetëm gjashtë persona janë identifikuar si mbartës të virusit nga 182 testet e kryera në orët e fundit, pra vetëm 3.3 për qind e ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 15:23
Regjistrohet numri më i ulët i të infektuarëve në katër javët e pandemisë në vendin tonë. Vetëm gjashtë persona janë identifikuar si mbartës të virusit nga 182 testet e kryera në orët e fundit, pra vetëm 3.3 për qind e ...

I shërbyen 75-vjeçarit me koronavirus, dalin negative analizat e 11 mjekëve dhe infermiere në Poliçan
11 mjekë dhe infermierë në Poliçan, të cilët i shërbyen 75-vjeçarit të infektuar me COVID-19, nuk janë prekur nga virusi. “Super lajm mëngjesi i sotëm! Të gjithë analizat e stafit mjekësor Poliçan negative”, shkruan ...
Telegraf | 07-Apr-2020 13:01
11 mjekë dhe infermierë në Poliçan, të cilët i shërbyen 75-vjeçarit të infektuar me COVID-19, nuk janë prekur nga virusi. “Super lajm mëngjesi i sotëm! Të gjithë analizat e stafit mjekësor Poliçan negative”, shkruan ...

Koronavirusi/ ‘Frenon’ Shkodra, harta zgjerohet në Tiranë, Elbasan dhe Korçë
Shkodra ka frenuar numrin e rasteve me infeksion. Asnjë rast i ri nuk u regjistrua 24 orët e fundit. Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Elbasan, Korçë. Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona të ...
Telegraf | 07-Apr-2020 11:36
Shkodra ka frenuar numrin e rasteve me infeksion. Asnjë rast i ri nuk u regjistrua 24 orët e fundit. Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Elbasan, Korçë. Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona të ...

Bilanci COVID 19/ Konfirmohen 383 të infektuar dhe 22 viktima, të shëruar 131
Rritet në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri nga 2753 të testuar në total. Në përditësimin e sotëm nga ana e MSH-së janë konfirmuar 6 raste të reja nga 182 të testuar. Numri i të prekurve sot është më ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 10:39
Rritet në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri nga 2753 të testuar në total. Në përditësimin e sotëm nga ana e MSH-së janë konfirmuar 6 raste të reja nga 182 të testuar. Numri i të prekurve sot është më ...

Shënohet i 5-ti i shëruar në Korçë nga Covid-19, 77- vjeçari lë Spitalin Infektiv
KORÇA Korça tashmë shënon 5 të shëruar pasi një 77-vjeçar ka rezultuar negativ sot dhe do të lërë spitalin Infektiv. Lajmin e bën të ditur drejtori i spitalit të Korçës që thotë se Eqremi siç quhet pacienti do të lërë ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 10:34
KORÇA Korça tashmë shënon 5 të shëruar pasi një 77-vjeçar ka rezultuar negativ sot dhe do të lërë spitalin Infektiv. Lajmin e bën të ditur drejtori i spitalit të Korçës që thotë se Eqremi siç quhet pacienti do të lërë ...

Infektohet oficeri i policisë në Korçë
Shkon në 17 numri i personave të prekur nga virusi COVID-19 në Korçë. Burime të sigurta bëjnë me dije se në 24 orët e fundit është shtuar edhe një person i ri i prekur nga koronavirus. Një gjë e tillë konfirmohet nga ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 11:17
Shkon në 17 numri i personave të prekur nga virusi COVID-19 në Korçë. Burime të sigurta bëjnë me dije se në 24 orët e fundit është shtuar edhe një person i ri i prekur nga koronavirus. Një gjë e tillë konfirmohet nga ...

U infektua nga kolegu, kush është polici që u konstatua pozitiv me koronavirus në Korçë
ISHP ka konfirmuar një rast të ri sot me koronavirus në Korçë duke e çuar në 17 numrin total të të infektuarve në këtë qytet që prej fillimit të Pandemisë. I infektuari është shefi i Personelit të Policisë Kufitare në ...
Telegraf | 07-Apr-2020 11:13
ISHP ka konfirmuar një rast të ri sot me koronavirus në Korçë duke e çuar në 17 numrin total të të infektuarve në këtë qytet që prej fillimit të Pandemisë. I infektuari është shefi i Personelit të Policisë Kufitare në ...

Shkon në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, 5 prej tyre janë në terapi intensive
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e ministrisë: Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 10:45
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e ministrisë: Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar ...

Detaje për gjendjen e pacientëve të shtruar te Infektivi dhe Sanatoriumi, sa janë të intubuar
Duke përsëritur apelit për të qëndruar brenda dhe për të zbatuar me rigorozitet rregullat e izolimit, Ministria e Shëndetësisë ka dhënë sot detaje lidhur me gjendjen e pacienteve të shtruar me koronavirus në vend. ...
Telegraf | 07-Apr-2020 11:10
Duke përsëritur apelit për të qëndruar brenda dhe për të zbatuar me rigorozitet rregullat e izolimit, Ministria e Shëndetësisë ka dhënë sot detaje lidhur me gjendjen e pacienteve të shtruar me koronavirus në vend. ...

Vetëm 6 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri
Shqipëria regjistron një ulje të ndjeshme të numrit të rasteve të prekurve nga COVID-19. Vetëm 6 persona kanë rezultuar pozitiv në 24 orët e fundit, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 383 persona. Betejën ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 12:03
Shqipëria regjistron një ulje të ndjeshme të numrit të rasteve të prekurve nga COVID-19. Vetëm 6 persona kanë rezultuar pozitiv në 24 orët e fundit, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 383 persona. Betejën ...

Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve, vetëm 6 raste të reja në 24 orë
Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik dha një lajm të mirë këtë të martë. Ajo deklaroi në daljen e saj për mediat se vetëm gjashtë raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit. Në total janë kryer 182 teste. Në ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 10:52
Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik dha një lajm të mirë këtë të martë. Ajo deklaroi në daljen e saj për mediat se vetëm gjashtë raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit. Në total janë kryer 182 teste. Në ...

“Pandemi e sponsorizuar?” Doktori shqiptar: Vetëm te Trauma vdesin 200 persona në vit
Mjeku specialist i Traumës Apostol Vaso i ftuar në “ABC e mëngjesit”, ka folur për pandeminë që tashmë ka tronditur të gjithë botën, duke arritur në shifra tragjike të personave që kanë humbur jetën. Ai theksoi se kjo ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 08:51
Mjeku specialist i Traumës Apostol Vaso i ftuar në “ABC e mëngjesit”, ka folur për pandeminë që tashmë ka tronditur të gjithë botën, duke arritur në shifra tragjike të personave që kanë humbur jetën. Ai theksoi se kjo ...

Shkon në 383 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri
Ka shkuar në 383 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Shifrat e reja janë bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, e cila raportoi të dhënat më të fundit pas testimeve që janë bërë në ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:52
Ka shkuar në 383 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Shifrat e reja janë bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, e cila raportoi të dhënat më të fundit pas testimeve që janë bërë në ...

Koronavirusi në Shqipëri, shërohen 15 persona në 24 orët e fundit
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në mesnatë se 15 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e çuar në 131 numrin total të të shëruarve. Deri tani, në Shqipëri janë prekur ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 08:43
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në mesnatë se 15 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e çuar në 131 numrin total të të shëruarve. Deri tani, në Shqipëri janë prekur ...

“Covid-19 është një sëmundje tinzare”- Pipero tregon të rejat e fundit nga spitali Infektiv
Doktor Pëllumb Pipero bëri një lidhje skype në Open në Top Channel ku tregoi të rejat më të fundit nga spitali infektiv. Pipero tha se gjendja në spitalin infektiv paraqitet komplekse.
Top Channel | 06-Apr-2020 21:59
Doktor Pëllumb Pipero bëri një lidhje skype në Open në Top Channel ku tregoi të rejat më të fundit nga spitali infektiv. Pipero tha se gjendja në spitalin infektiv paraqitet komplekse.

ARSYET: Pse u kthye Hasi në epiqendër të COVID-19?
Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë në vend, ndërsa për përhapjen fajësohet mosrespektimi i karantinës dhe pjesëmarrja masive në një varrim. Ndërkohë rastet e Tropojës ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:03
Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë në vend, ndërsa për përhapjen fajësohet mosrespektimi i karantinës dhe pjesëmarrja masive në një varrim. Ndërkohë rastet e Tropojës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved