ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 00:37

Itali: Vijon trendi në rënie

Itali: Vijon trendi në rënie
Infeksionet e reja po zvogelohen, numri i personave te semure aktualisht dhe numri i te shtruarve ne spital, si ne kujdesin intensiv, ashtu edhe jashte kujdesit intensiv. Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile ...
ikub.al | 07-Apr-2020 18:35
Infeksionet e reja po zvogelohen, numri i personave te semure aktualisht dhe numri i te shtruarve ne spital, si ne kujdesin intensiv, ashtu edhe jashte kujdesit intensiv. Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile ...

Italia sërish me numër të lartë viktimash për shkak të koronavirusit: Sa viktima u regjistruan në 24 orët e fundit
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e bëra publike, vihet re një ulje e ndjeshme e nurmit të të infektuarve, pasi ditën e ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 18:28
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e bëra publike, vihet re një ulje e ndjeshme e nurmit të të infektuarve, pasi ditën e ...

Nuk ka paqe për Spanjën! Rritet sërish bilanci i viktimave nga Covid-19
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në rritje me 100 persona krahasuar me atë të ditës së kaluar prej 637 viktimave, ...
Top Channel | 07-Apr-2020 13:17
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në rritje me 100 persona krahasuar me atë të ditës së kaluar prej 637 viktimave, ...

Italia merr frymë/ Sot vetëm 880 të infektuar të rinj por viktimat janë ende shumë
Është e treta ditë që nga Italia vijnë lajme të shumë të mira sa I takon nivelit të përhapjes së Covid 19. Si rrallëherë në këto javë, në Itali numri I pacienteve të rinj të evidentuar brenda 24 orëve ka rënë poshtë ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 18:29
Është e treta ditë që nga Italia vijnë lajme të shumë të mira sa I takon nivelit të përhapjes së Covid 19. Si rrallëherë në këto javë, në Itali numri I pacienteve të rinj të evidentuar brenda 24 orëve ka rënë poshtë ...

Shënohet një tjetër viktimë nga COVID-19 në Kosovë
Një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në total në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës, ku deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 14:20
Një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në total në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës, ku deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë ...

Tragjedi në radhët e mjekëve dhe infermierëve në Itali, 120 të vdekur
Pesë mjekë të tjerë humbën jetën për shkak të pandemisë së COVID-19. Mediat italiane shkruajnë se numrin i përgjithshëm i vdekjeve të mjekëve ka shkuar në 94. Po ashtu, që nga fillimi i pandemisë, 26 infermierë vdiqën ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 13:52
Pesë mjekë të tjerë humbën jetën për shkak të pandemisë së COVID-19. Mediat italiane shkruajnë se numrin i përgjithshëm i vdekjeve të mjekëve ka shkuar në 94. Po ashtu, që nga fillimi i pandemisë, 26 infermierë vdiqën ...

SHBA: Arrin në 10 783 numri i të vdekurve nga COVID-19, 1 150 në 24 orë
SHBA-ja, që ka kaluar pragun prej 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. Vendi ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 09:20
SHBA-ja, që ka kaluar pragun prej 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. Vendi ...

Koronavirusi në Shqipëri, shërohen 15 persona në 24 orët e fundit
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në mesnatë se 15 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e çuar në 131 numrin total të të shëruarve. Deri tani, në Shqipëri janë prekur ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 08:43
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në mesnatë se 15 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e çuar në 131 numrin total të të shëruarve. Deri tani, në Shqipëri janë prekur ...

Shifra të tmerrshme nga SHBA/ 1.150 të vdekur në 24 orë, mbi 10 mijë viktima
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Këta janë të dhënat e Universitetit John Hopkins. Ndërsa vdekjet në total për shkak të COVID-19 tejkaluan numrin 10 mijë. ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 09:58
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1,150 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Këta janë të dhënat e Universitetit John Hopkins. Ndërsa vdekjet në total për shkak të COVID-19 tejkaluan numrin 10 mijë. ...

Bilanc lufte në Britani, 854 viktima gjatë 24 orëve
Edhe në Britaninë e Madhe rriten në mënyrë të frikshmeshifrat e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Vetëm brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 854 persona, duke e çuar në 6 227 numrin total. Mediat britanike ...
Lapsi | 07-Apr-2020 17:01
Edhe në Britaninë e Madhe rriten në mënyrë të frikshmeshifrat e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Vetëm brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 854 persona, duke e çuar në 6 227 numrin total. Mediat britanike ...

COVID-19, shenja shprese në Evropë
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 21:04
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

10 783 të vdekur nga COVID-19 në SHBA, 1150 vetëm në 24 orë
SHBA ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. SHBA ka kaluar 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, Vendi numëron ...
Lapsi | 07-Apr-2020 14:07
SHBA ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. SHBA ka kaluar 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, Vendi numëron ...

COVID-19/ Shenja shprese në Evropë, numri i viktimave…
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.
Top Channel | 06-Apr-2020 20:06
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.

Ditë tmerri në SHBA me mbi 10 mijë të vdekur, përhapje e madhe edhe në Gjermani
Nga SHBA vijnë shifra dramatike sa I takon vdekshmërisë dhe përhapjes së Covid 19. 363 mijë amerikanë janë infektuar tashmë, nga të cilët 26 mijë vetëm këtë të hënë. Edhe numri I viktimave në 24 orët e fundit ka qënë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 23:04
Nga SHBA vijnë shifra dramatike sa I takon vdekshmërisë dhe përhapjes së Covid 19. 363 mijë amerikanë janë infektuar tashmë, nga të cilët 26 mijë vetëm këtë të hënë. Edhe numri I viktimave në 24 orët e fundit ka qënë ...

Franca më keq se Italia dhe Spanja, 833 të vdekur këtë të hënë
Franca për fat të keq është kthyer tashmë në vendin me situatën më shqetësuese në Europë. Këtë të hënë 833 kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e fundit. Në total tashmë numri I të vdekurve në këtë vend ka shkuar në 8911. ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 22:40
Franca për fat të keq është kthyer tashmë në vendin me situatën më shqetësuese në Europë. Këtë të hënë 833 kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e fundit. Në total tashmë numri I të vdekurve në këtë vend ka shkuar në 8911. ...

604 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali
Vazhdon trendi në ngadalësim i pandemisë së koronavirsusit në Itali Italia sot regjistron 604 viktima në 24 orët e fundit. Numri total i viktimave ka arritur sot në 17,127. Numri i personave të infektuar nga nisja e ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 18:35
Vazhdon trendi në ngadalësim i pandemisë së koronavirsusit në Itali Italia sot regjistron 604 viktima në 24 orët e fundit. Numri total i viktimave ka arritur sot në 17,127. Numri i personave të infektuar nga nisja e ...

U ul sërish numri i rasteve të reja në Itali
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, transmeton ABC Nga të dhënat e bëra publike, ndonëse numri i viktimave është ende i lartë, vihet re një ...
Portalb | 07-Apr-2020 18:31
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, transmeton ABC Nga të dhënat e bëra publike, ndonëse numri i viktimave është ende i lartë, vihet re një ...

Bilanci tragjik/ Arrin në 10 783 numri i të vdekurve nga covid-19 në SHBA, 1150 vetëm në 24 orë
SHBA-ja, që ka kaluar pragun prej 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. Vendi ...
Standard | 07-Apr-2020 18:28
SHBA-ja, që ka kaluar pragun prej 10 000 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri që prej fillimit të pandemisë, ka regjistruar 1 150 të vdekur të tjerë në 24 orë, sipas të dhënave të Univrsitetit Johns Hopkins. Vendi ...

Shifra të frikshme edhe në Britaninë e Madhe! 854 të vdekur në 24 orë nga COVID-19
Edhe në Britaninë e Madhe rriten në mënyrë të frikshme shifrat e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Vetëm brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 854 persona, duke e çuar në 6 227 numrin total. Mediat britanike ...
Standard | 07-Apr-2020 18:28
Edhe në Britaninë e Madhe rriten në mënyrë të frikshme shifrat e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Vetëm brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 854 persona, duke e çuar në 6 227 numrin total. Mediat britanike ...

Itali/ Bie numri i të prekurve me COVID-19, 604 të vdekur brenda ditës
Kjo ka shpier shifrat e përgjithshme të vdekjeve në 17,127 në Itali, e cila prin me numrin më të madh të vdekjeve nga virusi në botë, shkruan . Ndërkohë, numri i të diagnostikuarve me virusin pandemik përgjatë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 18:27
Kjo ka shpier shifrat e përgjithshme të vdekjeve në 17,127 në Itali, e cila prin me numrin më të madh të vdekjeve nga virusi në botë, shkruan . Ndërkohë, numri i të diagnostikuarve me virusin pandemik përgjatë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved