ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 07:09

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:31
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

VIDEO/ Me pjesët e makinave “Tesla” krijon ventilatorin për frymëmarrje artificiale
Inxhinerët e kompanisë së prodhimit të makinave elektrike “Tesla” kanë treguar sot në Youtube mënyrën e krijimit të një modeli prototip të një pajisjeje të frymëmarrjes artificiale përmes komponentëve të makinave të ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 16:14
Inxhinerët e kompanisë së prodhimit të makinave elektrike “Tesla” kanë treguar sot në Youtube mënyrën e krijimit të një modeli prototip të një pajisjeje të frymëmarrjes artificiale përmes komponentëve të makinave të ...

“Kulmi i pandemisë në ditët në vazhdim”, Presidenti Trump: Shoh dritë në fund të tunelit
Në 24 orët e fundit në Amerikë janë shënuar 1200 viktima të reja nga koronavirusi, por presidenti Donald Trump shprehet optimist duke thënë se ka parë “dritë në fund të tunelit”. Megjithatë ai iu referua rasteve në Nju ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 10:52
Në 24 orët e fundit në Amerikë janë shënuar 1200 viktima të reja nga koronavirusi, por presidenti Donald Trump shprehet optimist duke thënë se ka parë “dritë në fund të tunelit”. Megjithatë ai iu referua rasteve në Nju ...

Shtëpia e Bardhë: Përgatitje për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Telegraf | 06-Apr-2020 18:09
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

Tesla po punon për të bërë ventilatorë për pacientët me coronavirus, nga pjesët e veturave
Inxhinierët e Tesla Inc. kanë publikuar disa pamje në të cilat thuhet se tregohet pamjet e një ventilatori prototip që kompania po përpiqet të bëjë me pjesë të veturave, mes mungesës së makinave për frymëmarrje për ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 21:01
Inxhinierët e Tesla Inc. kanë publikuar disa pamje në të cilat thuhet se tregohet pamjet e një ventilatori prototip që kompania po përpiqet të bëjë me pjesë të veturave, mes mungesës së makinave për frymëmarrje për ...

12 shqiptarë humbin jetën nga koronavirusi në New York
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi, kryetar i Shoqatës “Rrënjët Shqiptare” ka konfirmuar në emisonin “Opinion” se deri tani në këtë qytet kanë kanë humbur jetën 12 shqiptarë. Ai tha se 10 shqiptarë ...
Lapsi | 06-Apr-2020 23:52
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi, kryetar i Shoqatës “Rrënjët Shqiptare” ka konfirmuar në emisonin “Opinion” se deri tani në këtë qytet kanë kanë humbur jetën 12 shqiptarë. Ai tha se 10 shqiptarë ...

Bilanc tragjik në SHBA nga koronavirusi, 1200 të vdekur në 24 orët e fundit
Për të dytën ditë radhazi, në SHBA është vendosur një rekord i zi për numrin e personave të vdekur nga koronavirusi. Vetëm 24 orët e fundit janë regjistruar të paktën 1200 persona të vdekur nga COVID-19. Deri tani, në ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 11:24
Për të dytën ditë radhazi, në SHBA është vendosur një rekord i zi për numrin e personave të vdekur nga koronavirusi. Vetëm 24 orët e fundit janë regjistruar të paktën 1200 persona të vdekur nga COVID-19. Deri tani, në ...

Trump: Presim një javë të tmerrshme/ Paralajmërimi: “Pearl Harbor” ose “11 Shtatori” i dytë
Në 24 orët e fundit 1200 persona humbën jetën nga koronavirusi në shba ndërsa ekspertët dhe presidenti Donald Trump kanë paralajmëruar se kjo javë do të jetë e tmerrshme pasi pritet kulmi i pandemisë. Shefi i kirurgjisë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 14:45
Në 24 orët e fundit 1200 persona humbën jetën nga koronavirusi në shba ndërsa ekspertët dhe presidenti Donald Trump kanë paralajmëruar se kjo javë do të jetë e tmerrshme pasi pritet kulmi i pandemisë. Shefi i kirurgjisë ...

1.200 të vdekur në SHBA gjatë 24 orëve të fundit
Mbi 1200 persona kanë humbur jetën nga koronavirus në 24 orët e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas raportit të publikuar nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA regjistrohen në total 337.072 raste të ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 11:21
Mbi 1200 persona kanë humbur jetën nga koronavirus në 24 orët e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas raportit të publikuar nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA regjistrohen në total 337.072 raste të ...

12 shqiptarë humbin jetën nga koronavirusi në New York
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi, kryetar i Shoqatës “Rrënjët Shqiptare” ka konfirmuar në emisonin “Opinion” se deri tani në këtë qytet kanë kanë humbur jetën 12 shqiptarë. Ai tha se 10 shqiptarë ...
Arbresh | 07-Apr-2020 01:07
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi, kryetar i Shoqatës “Rrënjët Shqiptare” ka konfirmuar në emisonin “Opinion” se deri tani në këtë qytet kanë kanë humbur jetën 12 shqiptarë. Ai tha se 10 shqiptarë ...

12 shqiptarë kanë humbur jetën deri tani në New York
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi ka konfirmuar live në emisonin ‘Opinion’ se deri tani kanë humbur jetën 12 shqiptarë. “ Në një shtëpi funeralesh në Brooklyn kishte mbi 256 trupa të pajetë , ...
Koha.mk | 06-Apr-2020 23:44
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi ka konfirmuar live në emisonin ‘Opinion’ se deri tani kanë humbur jetën 12 shqiptarë. “ Në një shtëpi funeralesh në Brooklyn kishte mbi 256 trupa të pajetë , ...

SHBA po hyjnë në "javët e pikut të vdekjeve" nga koronavirusi
Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit thanë të hënën se në shtetet e tyre po duken shenja të një "rrafshimi" të kurbës së koronavirusit, por paralajmëruan që të mos bihet në vetëkënaqësi, ndërkohë që numri i ...
Zeri Amerikes | 06-Apr-2020 23:04
Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit thanë të hënën se në shtetet e tyre po duken shenja të një "rrafshimi" të kurbës së koronavirusit, por paralajmëruan që të mos bihet në vetëkënaqësi, ndërkohë që numri i ...

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Portalb | 06-Apr-2020 22:24
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:33
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA kapërcen pragun e 10 000 viktimave nga pandemia
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 22:21
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...

Trump paralajmëron: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Medial | 06-Apr-2020 21:56
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

SHBA kapërcen pragun e 10 000 viktimave nga pandemia
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...
Shprehja | 06-Apr-2020 21:29
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...

Trump paralajmëron: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
EkonomiaOnline | 06-Apr-2020 21:26
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

Infektimi me Kovid-19 në SHBA i mori mbi 10.000 viktima
Uashington, 6 prill – Nga fillimi i epidemisë së koronavirusit në SHBA, nga fundi i janarit, në këtë vend tashmë kanë vdekur mbi 10.000 persona, kumtoi sot universiteti “Xhon Hopkins”. Universiteti i Baltimorit, që mban ...
Koha.mk | 06-Apr-2020 21:04
Uashington, 6 prill – Nga fillimi i epidemisë së koronavirusit në SHBA, nga fundi i janarit, në këtë vend tashmë kanë vdekur mbi 10.000 persona, kumtoi sot universiteti “Xhon Hopkins”. Universiteti i Baltimorit, që mban ...

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 21:01
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved