ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 05:37

Kurti: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit

Kurti: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.
Top Channel | 05-Apr-2020 16:27
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Albin Kurti ngre pretendimin: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...

“Disa politikanë duan gjakderdhje për të rikthyer idenë e shkëmbimit territorial”, Kurti thumbon Thaçin: Kur dhelprës i digjet bishti, thotë se po digjet bota
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:07
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...

Thirrje mediave në Kosovë të përmbahen nga nxitja e tensioneve
Federata Evropiane e Gazetarëve, ka ftuar gazetarët në Kosovë, që të përmbahen nga nxitja e tensioneve, gjatë raportimit mbi krizën në shëndetësi. Duke e cilësuar raportimin mbi karantinën e vendosur në Mitrovicën e ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:48
Federata Evropiane e Gazetarëve, ka ftuar gazetarët në Kosovë, që të përmbahen nga nxitja e tensioneve, gjatë raportimit mbi krizën në shëndetësi. Duke e cilësuar raportimin mbi karantinën e vendosur në Mitrovicën e ...

PDK: Kurti u dorëzua para vendimit të Serbisë për të vendosur orën policore në katër komunat e Veriut
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:17
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...

Hoti: Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes” – problemet do të zgjidhen me mjete politike
Ish zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes”, që u përmend sëfundi nga akterë të Lëvizjes Vetëvendosje. “Këto ditë është përmendur shpesh fjala “gjakderdhje” nga disa ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 18:12
Ish zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes”, që u përmend sëfundi nga akterë të Lëvizjes Vetëvendosje. “Këto ditë është përmendur shpesh fjala “gjakderdhje” nga disa ...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë, përplasje politike në Prishtinë
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 09:20
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...

Tahiri: Kurti ka dezertuar me paramendim edhe ndaj kujdesit humanitar e shëndetësor ndaj qytetarëve në veri
Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po i përgjigjet me tallje shqetësimit të qytetarëve për përfshirjen flagrante të Serbisë në komunat veriore të Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 17:12
Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po i përgjigjet me tallje shqetësimit të qytetarëve për përfshirjen flagrante të Serbisë në komunat veriore të Kosovës. Sipas ...

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.
Top Channel | 04-Apr-2020 21:55
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.

Krasniqi: Vendimin për karantinim të komunave në veri e mori Gjuriqi, jo Qeveria
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka përgënjeshtruar deklarimet e djeshme të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili tha se ai ka marrë vendim për futjen në karantinë të ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 15:27
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka përgënjeshtruar deklarimet e djeshme të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili tha se ai ka marrë vendim për futjen në karantinë të ...

Veriu, dhe mesazhet e rrezikshme për Kosovën?!
Nga Skënder MULLIQI “Qeveria e Republikës së Kosovës nuk guxon të lejojë që komunat në pjesën veriore të Kosovës të funksionojnë jashtë kontrollit menaxhues të institucioneve dhe organeve kompetente për parandalimin e ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 23:40
Nga Skënder MULLIQI “Qeveria e Republikës së Kosovës nuk guxon të lejojë që komunat në pjesën veriore të Kosovës të funksionojnë jashtë kontrollit menaxhues të institucioneve dhe organeve kompetente për parandalimin e ...

Qalaj: Kemi filluar menaxhimin e situatës, askush nuk mund të veproj kundër ligjeve në asnjë pjesë të Kosovës
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 21:47
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...

BE-ja i kërkoi Kosovës t’i lërë anash dallimet politike
Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka kërkuar që në Kosovë, të lihen anash dallimet politike dhe debatet e padobishme, dhe të ketë angazhim në përgjigjen ndaj krizës së pandemisë, ...
Portalb | 05-Apr-2020 21:42
Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka kërkuar që në Kosovë, të lihen anash dallimet politike dhe debatet e padobishme, dhe të ketë angazhim në përgjigjen ndaj krizës së pandemisë, ...

Qalaj: Askush s’mund të veprojë kundër ligjeve në asnjë pjesë të Kosovës
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e vendit. Po ashtu, Qalaj tregon se a ka të ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 21:37
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e vendit. Po ashtu, Qalaj tregon se a ka të ...

Rashit Qalaj: Askush nuk mund të veprojë kundër ligjeve të Kosovës në asnjë pjesë të vendit
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...
Arbresh | 05-Apr-2020 20:51
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...

PDK: Kurti u dorëzua para Beogradit në veri, zëvendësi i tij e shpalli të ndarë atë pjesë
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit. Subjekti e ka komentuar edhe video-mesazhin e fundit të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ku ai tha se dikush po ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 20:46
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit. Subjekti e ka komentuar edhe video-mesazhin e fundit të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ku ai tha se dikush po ...

Krasniqi: Qeveria Kurti dhe Serbia me marreveshje të fshehtë për të futur zyrtarët serbë për administrim shëndetësor
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 20:46
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...

Kurti: Veriu nën kontroll (VIDEO)
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka thyer heshtjen rreth situatës në veri të vendit. Ai ka thënë se nuk është Qeveria e Serbisë, por e Kosovës ajo që i ka vendosur në karantinë dy komunat veriore, Mitrovicën e ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 20:44
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka thyer heshtjen rreth situatës në veri të vendit. Ai ka thënë se nuk është Qeveria e Serbisë, por e Kosovës ajo që i ka vendosur në karantinë dy komunat veriore, Mitrovicën e ...

Rashit Qalaj: Askush nuk mund të veprojë kundër ligjeve të Kosovës në asnjë pjesë të vendit
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 20:39
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...

Memli Krasniqi thotë se Serbia po administron të gjitha komunat serbe në Kosovë me pajtimin e qeverisë
‘’Kemi paralajmëruar javën e kaluar që është një marrëveshje e fshehtë e Kurtit, ministrit të jashëtm Konjfca, ministri i brendshëm në detyrë Svecla dhe ministri i Shëndetësisë Vitia me qeverinë e Serbisë për të lejuar ...
Lajminet | 05-Apr-2020 20:31
‘’Kemi paralajmëruar javën e kaluar që është një marrëveshje e fshehtë e Kurtit, ministrit të jashëtm Konjfca, ministri i brendshëm në detyrë Svecla dhe ministri i Shëndetësisë Vitia me qeverinë e Serbisë për të lejuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved