ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:52

“E pafalshme dhe çnjerëzore”, Basha për shqiptarët e braktisur: Karantinojini te Kavalishenca dhe bëjuni testin

“E pafalshme dhe çnjerëzore”, Basha për shqiptarët e braktisur: Karantinojini te Kavalishenca dhe bëjuni testin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon që qeveria të lejojë kalimin e emigrantëve që prej ditësh ndodhen në tokë neutrale në kushte të vështira. Basha e ka cilësuar braktisjen e tyre nga shteti si kriminale dhe ...
Telegraf | 05-Apr-2020 22:06
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon që qeveria të lejojë kalimin e emigrantëve që prej ditësh ndodhen në tokë neutrale në kushte të vështira. Basha e ka cilësuar braktisjen e tyre nga shteti si kriminale dhe ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi me Greqinë, reagon Basha: Braktisje mizore, thirrje Ramës t’i lejojë të hyjnë në Atdhe
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e emigrantëve shqiptarë të bllokuar në kufirin me Greqinë. Ndërsa poston foton e tensionit në kufi, Basha shkruan se është e ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 23:51
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e emigrantëve shqiptarë të bllokuar në kufirin me Greqinë. Ndërsa poston foton e tensionit në kufi, Basha shkruan se është e ...

Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë
Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama vendosi masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar.
Top Channel | 05-Apr-2020 19:10
Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama vendosi masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar.

Kishin luhatje tensioni, pesë persona nga shqiptarët e bllokuar në Kapshticë dërgohen në spitalin e Bilishtit
Pesë shqiptarët që kishin tri ditë të bllokuar në Kapshticë, janë dërguar me urgjencë në spitalin e Bilishtit. Sipas informacioneve, ata kanë shfaqur probleme shëndetësore, pasi kishin luhatje tensioni. Kanë qenë tri ...
Telegraf | 05-Apr-2020 21:16
Pesë shqiptarët që kishin tri ditë të bllokuar në Kapshticë, janë dërguar me urgjencë në spitalin e Bilishtit. Sipas informacioneve, ata kanë shfaqur probleme shëndetësore, pasi kishin luhatje tensioni. Kanë qenë tri ...

Tension në Kapshticë, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë
Situatë e tensionuar në Kapshticë pasditen e së dielës. Në shenjë proteste për ndalimin që bëhet ndaj tyre për të hyrë në Shqipëri, emigrantët kanë vendosur që të mos lejojnë kalimin e kamionëve. Sipas burimeve, 3 ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 22:55
Situatë e tensionuar në Kapshticë pasditen e së dielës. Në shenjë proteste për ndalimin që bëhet ndaj tyre për të hyrë në Shqipëri, emigrantët kanë vendosur që të mos lejojnë kalimin e kamionëve. Sipas burimeve, 3 ...

I bllokuar në kufi, flet pensionisti 67-vjeçar: “Jam pa ngrënë dhe pa pirë, në të ftohtë prej 3 ditësh”
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...
Telegraf | 05-Apr-2020 20:25
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...

“Shkelje e të drejtave të njeriut dhe e konventave ndërkombëtare”, PD: Qeveria po kryen një krim me shqiptarët në kufi
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:31
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...

Tensionohet situata në Kapshticë/ Emigrantët bllokojnë kamionët e mallrave dhe thërrasin ‘Rama ik’
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:40
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...

Basha nxjerr VIDEON: Çnjerëzore lënia e shqiptarëve në kufirin me Greqinë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur të pafalshme dhe çnjerëzore që prej 4 ditësh dhjetëra shqiptarë janë lënë në mëshirë të fatit, në tokë asnjanëse mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bëhet fjalë për rreth ...
Lapsi | 05-Apr-2020 21:42
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur të pafalshme dhe çnjerëzore që prej 4 ditësh dhjetëra shqiptarë janë lënë në mëshirë të fatit, në tokë asnjanëse mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bëhet fjalë për rreth ...

‘Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre’
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...
Telegraf | 05-Apr-2020 17:57
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...

Bllokimi i kufijve/ PD: Shqiptarët po trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 17:23
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...

”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...
Medial | 05-Apr-2020 23:19
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...

Bllokimi i emigrantëve, Basha: Krim i rëndë, qeveria t’i lejojë të hyjnë në atdhe
Në lidhje me situatën e krijuar në kufi, ku disa emigrantë kanë mbetur të bllokuar në tokën neutrale ka reaguar edhe kreu i PD, Lulzim Basha. Në një status në Facebook, Basha e konsideron të pafalshme dhe çnjerëzore që ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 22:31
Në lidhje me situatën e krijuar në kufi, ku disa emigrantë kanë mbetur të bllokuar në tokën neutrale ka reaguar edhe kreu i PD, Lulzim Basha. Në një status në Facebook, Basha e konsideron të pafalshme dhe çnjerëzore që ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi/ Lulzim Basha: Ndalimi i tyre për të hyrë në atdhe, akt kriminal
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi
Top Channel | 05-Apr-2020 13:01
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi

“Braktisje mizore, përbën krim të rëndë”, Basha apel Ramës: Lejo bashkëqytetarët të futen në Shqipëri
Në orët e mbrëmjes të së dielës, Lulzim Basha bëri një tjetër reagim lidhur me situatën e krijuar me emigrantët e bllokuar në pikat doganore. Basha e quan “çnjerëzore” situatën e krijuar, duke theksuar se “një braktisje ...
Politiko | 05-Apr-2020 21:55
Në orët e mbrëmjes të së dielës, Lulzim Basha bëri një tjetër reagim lidhur me situatën e krijuar me emigrantët e bllokuar në pikat doganore. Basha e quan “çnjerëzore” situatën e krijuar, duke theksuar se “një braktisje ...

Situata me shqiptarët e bllokuar në kufirin me Greqinë, reagon Basha: Braktisje mizore, thirrje qeverisë t’i lejojë të hyjnë në Atdhe
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Situata me shqiptarët e bllokuar në kufirin me Greqinë, reagon ...
Lajmi i Fundit | 05-Apr-2020 21:42
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Situata me shqiptarët e bllokuar në kufirin me Greqinë, reagon ...

Të bllokuar në Kapshticë, 5 emigrantë përfundojnë në spital
Pesë emigrantë, të cilët ishin bllokuar në Kapshticë janë dërguar në spital për shkak të problemeve shëndetësore. Mësohet se tri gra dhe dy të moshuar u dërguan në spitalin e Bilishtit, pasi kishin luhatje të tensionit. ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 21:22
Pesë emigrantë, të cilët ishin bllokuar në Kapshticë janë dërguar në spital për shkak të problemeve shëndetësore. Mësohet se tri gra dhe dy të moshuar u dërguan në spitalin e Bilishtit, pasi kishin luhatje të tensionit. ...

Basha: Kriminale të ndalosh shqiptarët e bllokuar në kufi për të hyrë në atdhe, të marrë fund tragjedia
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 12:56
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin ...
Lajmi i Fundit | 05-Apr-2020 21:08
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin ...

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe Greqisë në ...
Medial | 05-Apr-2020 20:49
Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe Greqisë në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved