ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 21:45

SHBA. 1.147 kanë humbur jetën me koronavirus në 24 orë

SHBA. 1.147 kanë humbur jetën me koronavirus në 24 orë
Nderkohe parashikimet e fundit flasin per nje pik qe llogaritet te arrije pas rreth 10 ditesh, kur pritet qe vdekjet te arrijne ne mbi 3.000 ne 24 ore. Numri i vdekjeve ne Shtetet e Bashkuara aktualisht eshte 10.358. ...
ikub.al | 06-Apr-2020 22:11
Nderkohe parashikimet e fundit flasin per nje pik qe llogaritet te arrije pas rreth 10 ditesh, kur pritet qe vdekjet te arrijne ne mbi 3.000 ne 24 ore. Numri i vdekjeve ne Shtetet e Bashkuara aktualisht eshte 10.358. ...

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:31
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

VIDEO/ Me pjesët e makinave “Tesla” krijon ventilatorin për frymëmarrje artificiale
Inxhinerët e kompanisë së prodhimit të makinave elektrike “Tesla” kanë treguar sot në Youtube mënyrën e krijimit të një modeli prototip të një pajisjeje të frymëmarrjes artificiale përmes komponentëve të makinave të ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 16:14
Inxhinerët e kompanisë së prodhimit të makinave elektrike “Tesla” kanë treguar sot në Youtube mënyrën e krijimit të një modeli prototip të një pajisjeje të frymëmarrjes artificiale përmes komponentëve të makinave të ...

“Kulmi i pandemisë në ditët në vazhdim”, Presidenti Trump: Shoh dritë në fund të tunelit
Në 24 orët e fundit në Amerikë janë shënuar 1200 viktima të reja nga koronavirusi, por presidenti Donald Trump shprehet optimist duke thënë se ka parë “dritë në fund të tunelit”. Megjithatë ai iu referua rasteve në Nju ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 10:52
Në 24 orët e fundit në Amerikë janë shënuar 1200 viktima të reja nga koronavirusi, por presidenti Donald Trump shprehet optimist duke thënë se ka parë “dritë në fund të tunelit”. Megjithatë ai iu referua rasteve në Nju ...

Shtëpia e Bardhë: Përgatitje për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Telegraf | 06-Apr-2020 18:09
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

Tesla po punon për të bërë ventilatorë për pacientët me coronavirus, nga pjesët e veturave
Inxhinierët e Tesla Inc. kanë publikuar disa pamje në të cilat thuhet se tregohet pamjet e një ventilatori prototip që kompania po përpiqet të bëjë me pjesë të veturave, mes mungesës së makinave për frymëmarrje për ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 21:01
Inxhinierët e Tesla Inc. kanë publikuar disa pamje në të cilat thuhet se tregohet pamjet e një ventilatori prototip që kompania po përpiqet të bëjë me pjesë të veturave, mes mungesës së makinave për frymëmarrje për ...

Bilanc tragjik në SHBA nga koronavirusi, 1200 të vdekur në 24 orët e fundit
Për të dytën ditë radhazi, në SHBA është vendosur një rekord i zi për numrin e personave të vdekur nga koronavirusi. Vetëm 24 orët e fundit janë regjistruar të paktën 1200 persona të vdekur nga COVID-19. Deri tani, në ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 11:24
Për të dytën ditë radhazi, në SHBA është vendosur një rekord i zi për numrin e personave të vdekur nga koronavirusi. Vetëm 24 orët e fundit janë regjistruar të paktën 1200 persona të vdekur nga COVID-19. Deri tani, në ...

Trump: Presim një javë të tmerrshme/ Paralajmërimi: “Pearl Harbor” ose “11 Shtatori” i dytë
Në 24 orët e fundit 1200 persona humbën jetën nga koronavirusi në shba ndërsa ekspertët dhe presidenti Donald Trump kanë paralajmëruar se kjo javë do të jetë e tmerrshme pasi pritet kulmi i pandemisë. Shefi i kirurgjisë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 14:45
Në 24 orët e fundit 1200 persona humbën jetën nga koronavirusi në shba ndërsa ekspertët dhe presidenti Donald Trump kanë paralajmëruar se kjo javë do të jetë e tmerrshme pasi pritet kulmi i pandemisë. Shefi i kirurgjisë ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:33
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA po hyjnë në "javët e pikut të vdekjeve" nga koronavirusi
Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit thanë të hënën se në shtetet e tyre po duken shenja të një "rrafshimi" të kurbës së koronavirusit, por paralajmëruan që të mos bihet në vetëkënaqësi, ndërkohë që numri i ...
Zeri Amerikes | 06-Apr-2020 23:04
Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit thanë të hënën se në shtetet e tyre po duken shenja të një "rrafshimi" të kurbës së koronavirusit, por paralajmëruan që të mos bihet në vetëkënaqësi, ndërkohë që numri i ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 22:20
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Portalb | 06-Apr-2020 22:24
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

SHBA kapërcen pragun e 10 000 viktimave nga pandemia
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 22:21
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...

Trump paralajmëron: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
Medial | 06-Apr-2020 21:56
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

SHBA kapërcen pragun e 10 000 viktimave nga pandemia
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...
Shprehja | 06-Apr-2020 21:29
Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në SHBA kaloi pragun e 10 000 vdekjeve sot, sipas një raporti nga Universiteti “Johns Hopkins”. Vendi ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara në botë të lidhura me ...

Trump paralajmëron: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
EkonomiaOnline | 06-Apr-2020 21:26
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

Infektimi me Kovid-19 në SHBA i mori mbi 10.000 viktima
Uashington, 6 prill – Nga fillimi i epidemisë së koronavirusit në SHBA, nga fundi i janarit, në këtë vend tashmë kanë vdekur mbi 10.000 persona, kumtoi sot universiteti “Xhon Hopkins”. Universiteti i Baltimorit, që mban ...
Koha.mk | 06-Apr-2020 21:04
Uashington, 6 prill – Nga fillimi i epidemisë së koronavirusit në SHBA, nga fundi i janarit, në këtë vend tashmë kanë vdekur mbi 10.000 persona, kumtoi sot universiteti “Xhon Hopkins”. Universiteti i Baltimorit, që mban ...

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 21:01
Në Shtetet e Bashkuara, ku numri i të infektuarve ka arritur në mbi 337 mijë dhe viktimat e regjistruara në mbi 9650 Shtëpia e Bardhë paralajmëron për javë të vështira në të ardhmen e afërt, por shton se kanë filluar të ...

?SHBA në alarm: Mbi 10.000 të vdekur nga koronavirusi
Më shumë se 10.000 amerikanë kanë vdekur deri më tani nga koronavirusi dhe numri i infeksioneve është rritur mbi 347.000, pasi të dhënat e reja parashikojnë se shpërthimi në SHBA do të arrijë kulmin brenda 10 ditësh me ...
Indeks Online | 06-Apr-2020 20:56
Më shumë se 10.000 amerikanë kanë vdekur deri më tani nga koronavirusi dhe numri i infeksioneve është rritur mbi 347.000, pasi të dhënat e reja parashikojnë se shpërthimi në SHBA do të arrijë kulmin brenda 10 ditësh me ...

New Jersey raporton më shumë se një mijë vdekje nga COVID-19
Numrat e të hënave sjellin gjithsej në mbarë vendin 41.090 raste dhe 1.003 vdekje, raporton CNN, transmeton . Deri më tani, janë raportuar mbi 10 mijë vdekje në tërë rajonin e SHBA-ve. Gjendja më kritike vazhdon të jetë ...
Lajminet | 06-Apr-2020 20:55
Numrat e të hënave sjellin gjithsej në mbarë vendin 41.090 raste dhe 1.003 vdekje, raporton CNN, transmeton . Deri më tani, janë raportuar mbi 10 mijë vdekje në tërë rajonin e SHBA-ve. Gjendja më kritike vazhdon të jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved