ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 08:10

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:33
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 22:20
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

Kriza e koronavirusit. Trump dërgon ushtrinë në New York
Per shkak te emergjence ne Shtetet e Bashkuara, presidenti amerikan Donald Trump njoftoi vendosjen e nje mije ushtareve ne New York per te ndihmuar qytetin te menaxhoje emergjencen pandemike. "Ata do te pozicionohen ...
ikub.al | 05-Apr-2020 14:35
Per shkak te emergjence ne Shtetet e Bashkuara, presidenti amerikan Donald Trump njoftoi vendosjen e nje mije ushtareve ne New York per te ndihmuar qytetin te menaxhoje emergjencen pandemike. "Ata do te pozicionohen ...

Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale në SHBA ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 18:06
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Koronavirusi nëpër botë: Donald Trump 1 mijë ushtarë në New York, Londra gati për ‘pikun’, në Kinë asnjë rast i ri
Trump dërgon një mijë ushtarë në New York Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka njoftuar vendosjen e një mijë ushtarëve në Neë York për të ndihmuar qytetin të menaxhojë urgjencën pandemike. “Ky është vendi ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 14:29
Trump dërgon një mijë ushtarë në New York Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka njoftuar vendosjen e një mijë ushtarëve në Neë York për të ndihmuar qytetin të menaxhojë urgjencën pandemike. “Ky është vendi ...

“Po vijnë ditë të tmerrshme”/ Trump: Duhet të përballemi me vdekjet që do të shkaktojë pandemia
Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 8,454 persona kanë humbur betejën me sëmundjen ndërsa numri i të prekurve e ka kaluar shifrën 300 mijë. Presidenti Donald Trump i ka ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 16:50
Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 8,454 persona kanë humbur betejën me sëmundjen ndërsa numri i të prekurve e ka kaluar shifrën 300 mijë. Presidenti Donald Trump i ka ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
Medial | 06-Apr-2020 00:26
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

Mbi 300 mijë të infektuar në SHBA/ Trump: Do të ketë shumë të vdekur
SHBA-ja qëndron në vendin e parë në botë për numrin më të lartë të të infektuarve. 311,637 persona janë prekur dhe 8,454 kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë, 14.828 janë shëruar. Presidenti Donald Trump ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 11:02
SHBA-ja qëndron në vendin e parë në botë për numrin më të lartë të të infektuarve. 311,637 persona janë prekur dhe 8,454 kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë, 14.828 janë shëruar. Presidenti Donald Trump ...

SHBA, paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
Shprehja | 05-Apr-2020 22:40
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA, paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
Alsat-M | 05-Apr-2020 21:45
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
Zeri Amerikes | 05-Apr-2020 20:46
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA: Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:39
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Koronavirusi nuk ndalet në SHBA, 300 000 raste me COVID-19, më shumë se 8 000 të vdekur
SHBA-ja kaloi pragun prej 300 000 rastesh të regjistruara me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit amerikan, Johns Hopkins. Pandemia ka shkaktuar të paktën 8 162 të vdekur në vend, sipas një tabloje në ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 09:35
SHBA-ja kaloi pragun prej 300 000 rastesh të regjistruara me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit amerikan, Johns Hopkins. Pandemia ka shkaktuar të paktën 8 162 të vdekur në vend, sipas një tabloje në ...

SHBA: Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 19:19
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Bie numri i rasteve të reja me koronavirus në Nju Jork
Por, në konferencën e tij për media, ai paralajmëron se është shumë herët të dimë se çfarë do të thotë kjo e dhënë. Cuomo thotë se numri i përgjithshëm i të infektuarve nga koronavirusi në Nju Jork tani është 122.031, ...
Lajminet | 05-Apr-2020 19:12
Por, në konferencën e tij për media, ai paralajmëron se është shumë herët të dimë se çfarë do të thotë kjo e dhënë. Cuomo thotë se numri i përgjithshëm i të infektuarve nga koronavirusi në Nju Jork tani është 122.031, ...

Trump paralajmëron amerikanët
Ndërsa numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në mbi 1.2 milionë, Presidenti amerikan Donald Trump foli mbi parashikimet për fazën më vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara. Aktualisht, 42 shtete ...
AlbInfo | 05-Apr-2020 18:50
Ndërsa numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në mbi 1.2 milionë, Presidenti amerikan Donald Trump foli mbi parashikimet për fazën më vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara. Aktualisht, 42 shtete ...

COVID-19/ Në SHBA kriza rëndohet, por politika “luftë” në tjetër fron
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Politiko | 05-Apr-2020 18:41
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Në mes të krizës nga koronavirusi, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale në SHBA
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Standard | 05-Apr-2020 18:23
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Trump paralajmëron për rritje të numrit të viktimave nga COVID-19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tha amerikanëve të përgatiten për javën më vdekjeprurëse nga koronavirusi, pasi vendi do të përballet me dy javët më kritike të pandemisë. “Do të ketë shumë viktima”, ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 09:20
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tha amerikanëve të përgatiten për javën më vdekjeprurëse nga koronavirusi, pasi vendi do të përballet me dy javët më kritike të pandemisë. “Do të ketë shumë viktima”, ...

SHBA, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Shprehja | 05-Apr-2020 18:03
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved