ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 21:16

Mijëra punonjës marrin “Pagat e Luftës”/ Rama: Mund të zgjerojmë paketën e ndihmës

Mijëra punonjës marrin “Pagat e Luftës”/ Rama: Mund të zgjerojmë paketën e ndihmës
Kryeministri Rama ka dhënë informacion mbi pagat e luftës për biznesin e vogël që ka mbyllur aktivitetin si pasojë e kësaj situate të shkaktuar nga Covid 19. Sipas kreut te qeverisë, 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 22:21
Kryeministri Rama ka dhënë informacion mbi pagat e luftës për biznesin e vogël që ka mbyllur aktivitetin si pasojë e kësaj situate të shkaktuar nga Covid 19. Sipas kreut te qeverisë, 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe ...

Rama publikon shifrat e “Pagës së Luftës”: Ja sa punonjës dhe biznese kanë përfituar
9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë përfituar sot, Pagën e Luftës të ofruar si mbështetje e drejtpërdrejtë nga qeveria.
Top Channel | 06-Apr-2020 20:56
9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë përfituar sot, Pagën e Luftës të ofruar si mbështetje e drejtpërdrejtë nga qeveria.

Rama jep shifrat: Ja sa punonjës dhe biznese kanë përfituar nga paga e luftës. Për të gjithë të punësuarit e pamundësuar…
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka dhënë shifrat e punonjësve dhe bizneseve që kanë përfituar nga paga e luftës sot. Sipas tij janë 9506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5600 biznese. Rama ka dhe një lajm të mirë për të ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 20:53
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka dhënë shifrat e punonjësve dhe bizneseve që kanë përfituar nga paga e luftës sot. Sipas tij janë 9506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5600 biznese. Rama ka dhe një lajm të mirë për të ...

Kriza nga epidemia, pezullohen nga puna pa pagë punëtorët e një Call Center
Një prej kompanive më të mëdha Call Center në Shqipëri ka pezulluar nga puna punëtorë të një fushata pa të drejtë page, për shkak të situatës së krijuar nga epidemia. Në një letër të firmosur nga një prej ...
Gazeta Dita | 06-Apr-2020 21:46
Një prej kompanive më të mëdha Call Center në Shqipëri ka pezulluar nga puna punëtorë të një fushata pa të drejtë page, për shkak të situatës së krijuar nga epidemia. Në një letër të firmosur nga një prej ...

Bizneset e mbyllura, Rama jep njoftimin: “Përveç pagës së luftës po mendojmë një Paketë të Zgjeruar”
Kryeministri Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar të dhënat e fundit mbi procesin e aplikimit për Pagën e Luftës, që do të dëmshpërblejë bizneset e vogla të mbyllura gjatë krizës së koronavirusit. Sipas ...
ScanTv | 06-Apr-2020 21:43
Kryeministri Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar të dhënat e fundit mbi procesin e aplikimit për Pagën e Luftës, që do të dëmshpërblejë bizneset e vogla të mbyllura gjatë krizës së koronavirusit. Sipas ...

Rama bën me dije shifrat e atyre që përfituan pagesën e luftës: Do bëjmë paketë të zgjeruar në sektorë të tjerë të rëndësishëm
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se gjatë ditës së sotme kanë marrë pagën e luftës për 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese. Postimi i Ramës: INFORMACIONI I DITËS SË SOTME PËR PAGAT E LUFTËS PËR ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:53
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se gjatë ditës së sotme kanë marrë pagën e luftës për 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese. Postimi i Ramës: INFORMACIONI I DITËS SË SOTME PËR PAGAT E LUFTËS PËR ...

Kriza nga epidemia, pezullohen nga puna pa pagë punëtorët e një Call Center
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Dhjetra punëtorë të kompanisë Teleperformancë u pezulluan nga puna pa të drejtë page. Kompania citon si arsye shkurtimin e ...
Reporter | 06-Apr-2020 21:26
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Dhjetra punëtorë të kompanisë Teleperformancë u pezulluan nga puna pa të drejtë page. Kompania citon si arsye shkurtimin e ...

Nis shpërndarja e pagës së “luftës” në Shqipëri, kush janë përfituesit e parë
Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama njoftoi se ka filluar përfitimi i pagës së luftës nga bizneset e vogla dhe qytetarët. Sipas Ramës janë fillimisht 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese që kanë ...
Gazeta Express | 06-Apr-2020 21:18
Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama njoftoi se ka filluar përfitimi i pagës së luftës nga bizneset e vogla dhe qytetarët. Sipas Ramës janë fillimisht 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese që kanë ...

Rama: 9,506 të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese morën sot ‘pagën e luftës’
Kryeministri Rama përmes një statusi në Facebook ka njoftuar se ka filluar përfitimi i pagës së luftës nga bizneset e vogla dhe qytetarët. Ai sqaron se 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë ...
Lapsi | 06-Apr-2020 21:01
Kryeministri Rama përmes një statusi në Facebook ka njoftuar se ka filluar përfitimi i pagës së luftës nga bizneset e vogla dhe qytetarët. Ai sqaron se 9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë ...

Shpërndahen pagat e para të luftës, kategoria që përfiton nëse zgjerohet paketa
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Shpërndahen pagat e para të luftës, kategoria që përfiton nëse ...
Lajmi i Fundit | 06-Apr-2020 21:15
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Shpërndahen pagat e para të luftës, kategoria që përfiton nëse ...

Rama nxjerr grafikët: Shifrat mbi pagën e luftës
Kryeministri Edi Rama përcolli sonte në mbrëmje shifrat mbi pagën e luftës për bizneset e vogla që janë mbyllur. “9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë përfituar sot, Pagën e Luftës të ofruar si ...
Gazeta Dita | 06-Apr-2020 21:12
Kryeministri Edi Rama përcolli sonte në mbrëmje shifrat mbi pagën e luftës për bizneset e vogla që janë mbyllur. “9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë përfituar sot, Pagën e Luftës të ofruar si ...

Rama jep shifrat: Ja sa punonjës dhe biznese kanë përfituar nga paga e luftës. Për të gjithë të punësuarit e pamundësuar…
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka dhënë shifrat e punonjësve dhe bizneseve që kanë përfituar nga paga e luftës sot. Sipas tij janë 9506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5600 biznese. Rama ka dhe një lajm të mirë për të ...
Medial | 06-Apr-2020 21:06
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka dhënë shifrat e punonjësve dhe bizneseve që kanë përfituar nga paga e luftës sot. Sipas tij janë 9506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5600 biznese. Rama ka dhe një lajm të mirë për të ...

A i zë drogaxhinjtë koronavirusi? Rama i përvishet qytetarit: Dëgjo këtu ti…
Rama është tërbuar pasi ka lexuar live pyetjen e një qytetari, “a i zë drogagjit koronavirusi”? Kjo pyetje i ka djegur shumë kryeministrit, i cili është rebeluar duke ju drejtuar qytetarit që të mësojë gjuhën shqipe dhe ...
Telegraf | 06-Apr-2020 15:39
Rama është tërbuar pasi ka lexuar live pyetjen e një qytetari, “a i zë drogagjit koronavirusi”? Kjo pyetje i ka djegur shumë kryeministrit, i cili është rebeluar duke ju drejtuar qytetarit që të mësojë gjuhën shqipe dhe ...

Qeveria nis lëvrimin e ‘pagës së luftës’, Rama: Po shohim mundësinë e zgjerimit të paketës
Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e të hënës se gjatë ditës të paktën 9506 të vetëpunësuar dhe 5600 biznese kanë përfituar pagën e luftës. Sipas tij, janë dhe 36400 biznese dhe 61 mijë të punësuar apo vetëpunësuar ...
Politiko | 06-Apr-2020 20:47
Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e të hënës se gjatë ditës të paktën 9506 të vetëpunësuar dhe 5600 biznese kanë përfituar pagën e luftës. Sipas tij, janë dhe 36400 biznese dhe 61 mijë të punësuar apo vetëpunësuar ...

Miratohen 9 500 pagat e para të luftës, lëvrimi nesër
Sot janë miratuar 9 500 pagat e para të luftës për bizneset e vogla që hyjnë në kategorinë që kanëmbyllur aktivitetin dhe nuk punoj në dot dhe deri në fund të javës do të miratohen 60 402 paga lufte. Lajmi u bë i ditur ...
Telegraf | 06-Apr-2020 15:37
Sot janë miratuar 9 500 pagat e para të luftës për bizneset e vogla që hyjnë në kategorinë që kanëmbyllur aktivitetin dhe nuk punoj në dot dhe deri në fund të javës do të miratohen 60 402 paga lufte. Lajmi u bë i ditur ...

“A i zë drogagjit koronavirusi?”, Rama replika me ndjekësin në Facebook: Mëso njëherë ABC-në, mos u merr me mua
Kryeministri Edi Rama është kapur me një komentues, i cili e ka pyetur nëse përdoruesit e lëndëve narkotike janë të rrezikuar nga koronavirusit. Edi Rama: Ja pyet ky këtu: A janë “drogagjit” të rrezikuar? Dëgjo këtu, ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 15:16
Kryeministri Edi Rama është kapur me një komentues, i cili e ka pyetur nëse përdoruesit e lëndëve narkotike janë të rrezikuar nga koronavirusit. Edi Rama: Ja pyet ky këtu: A janë “drogagjit” të rrezikuar? Dëgjo këtu, ...

Vërshojnë aplikimet për ‘pagat e luftës’! Tejkalohet brenda javës buxheti i parashikuar për 3 muaj
Janë 36 mijë e 419 biznese që kanë aplikuar pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve për të marrë pagën e luftës për punonjësit e tyre. Numri total i punonjësve të këtyre sipërmarrjeve që kanë bërë kërkesë për ...
Gazeta Express | 06-Apr-2020 16:11
Janë 36 mijë e 419 biznese që kanë aplikuar pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve për të marrë pagën e luftës për punonjësit e tyre. Numri total i punonjësve të këtyre sipërmarrjeve që kanë bërë kërkesë për ...

“Paga e Luftës”, Tatimet: Miratohet kësti i parë i ndihmës financiare për 6.273 biznese dhe 10592 punonjës
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën të ditur se deri më tani nga të gjitha aplikimet për “Pagën e Luftës”, janë shqyrtuar dhe verifikuar gjithsej 8.412 biznese dhe 14.348 punonjës që janë të vetëpunësuar. Pas këtyre ...
RTSH | 06-Apr-2020 16:11
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën të ditur se deri më tani nga të gjitha aplikimet për “Pagën e Luftës”, janë shqyrtuar dhe verifikuar gjithsej 8.412 biznese dhe 14.348 punonjës që janë të vetëpunësuar. Pas këtyre ...

Rama: Sot u miratuan pagat e para të luftës
Kryeministri Rama bëri të ditur se sot janë miratuar pagat e luftës për 9500 biznese, ndërsa deri në fund të javës do të miratohen edhe 62400. “Sot janë miratuar 9500 pagat e para të luftës për bizneset e vogla që kanë ...
Gazeta Dita | 06-Apr-2020 14:27
Kryeministri Rama bëri të ditur se sot janë miratuar pagat e luftës për 9500 biznese, ndërsa deri në fund të javës do të miratohen edhe 62400. “Sot janë miratuar 9500 pagat e para të luftës për bizneset e vogla që kanë ...

“Paga e Luftës”, nesër 9500 disbursimet e para! Kryeministri: Më shumë se 60 mijë përfitues. Do vijohet deri në fund të javës
Paketa e mbështetjes për individët dhe bizneset në kushtet e emergjencës do të zgjerohet edhe më tej javës tjetër. Kjo u rikonfirmua nga kryeministri. Në komunikimin për mediat, ai tha se deri më tani janë miratuar ...
ScanTv | 06-Apr-2020 14:22
Paketa e mbështetjes për individët dhe bizneset në kushtet e emergjencës do të zgjerohet edhe më tej javës tjetër. Kjo u rikonfirmua nga kryeministri. Në komunikimin për mediat, ai tha se deri më tani janë miratuar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved