ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 21:59

UEFA zbulon variantet për të mbyllur Championsin deri më 3 gusht

UEFA zbulon variantet për të mbyllur Championsin deri më 3 gusht
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:25
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...

‘Më tre gusht gjithçka të jetë e mbyllur’, Ceferin për kampionatet në Europë. 4 hipoteza për Champions League
Pas sinjaleve jo shumë pozitive të marra kohët e fundit nga shëndetësia në lidhje me koronavirusin UEFA ka shtyre afatin e fundit të përfundimit të kampionateve në Europë. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti i UEFA-s, ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 15:58
Pas sinjaleve jo shumë pozitive të marra kohët e fundit nga shëndetësia në lidhje me koronavirusin UEFA ka shtyre afatin e fundit të përfundimit të kampionateve në Europë. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti i UEFA-s, ...

Presidenti i Federatës së Italisë, Gravina: Serie A deri në tetor
Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë ka zbuluar se futbolli mund të rikthehet në fund të muajit maj, ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:40
Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë ka zbuluar se futbolli mund të rikthehet në fund të muajit maj, ...

UEFA vendos afatin e fundit, ja kur duhet të mbyllen sezonet dhe Kupat e Europës
Për momentin nuk mund të bëhen parashikime. Me alarmin e Covid-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qveria europiane e futbollit ka edhe një afat ...
Telegraf | 05-Apr-2020 17:01
Për momentin nuk mund të bëhen parashikime. Me alarmin e Covid-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qveria europiane e futbollit ka edhe një afat ...

Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 17:57
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...

Liga belge kërkon aprovimin e UEFA-s për anulimin e kampionatit
Pro League e Belgjikës po përpiqet të anulojë ligën për sezonin 2019/20 për shkak të krizës koronavirus dhe janë në bisedime me UEFA për këtë çështje. Plani i tyre është që drejtuesit aktual Club Brugge të kurorëzohen ...
AlMaKos | 06-Apr-2020 01:59
Pro League e Belgjikës po përpiqet të anulojë ligën për sezonin 2019/20 për shkak të krizës koronavirus dhe janë në bisedime me UEFA për këtë çështje. Plani i tyre është që drejtuesit aktual Club Brugge të kurorëzohen ...

Liga belge kërkon aprovimin e UEFA-s për anulimin e kampionatit
Plani i tyre është që drejtuesit aktual Club Brugge të kurorëzohen kampionë. UEFA, megjithëse, e konsideron një vendim të tillë si të parakohshëm, e sheh si një zgjidhje mes një situate alarmante, transmeton . ...
Lajminet | 05-Apr-2020 23:07
Plani i tyre është që drejtuesit aktual Club Brugge të kurorëzohen kampionë. UEFA, megjithëse, e konsideron një vendim të tillë si të parakohshëm, e sheh si një zgjidhje mes një situate alarmante, transmeton . ...

I pari i FIGC: Serie A mund të zgjasë deri në tetor
Serie A u pezullua pafundësisht muajin e kaluar për shkak të përhapjes së koronavirusit, dhe FIGC deklaroi të premten se sezoni nuk do të rifillohej derisa shëndeti dhe siguria e të gjithëve në një farë mënyre të ...
Lajminet | 05-Apr-2020 22:21
Serie A u pezullua pafundësisht muajin e kaluar për shkak të përhapjes së koronavirusit, dhe FIGC deklaroi të premten se sezoni nuk do të rifillohej derisa shëndeti dhe siguria e të gjithëve në një farë mënyre të ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit”
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
AlMaKos | 05-Apr-2020 21:00
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

Presidenti i Federatës së Italisë, Gravina: Serie A deri në tetor
Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë ka zbuluar se futbolli mund të rikthehet në fund të muajit maj, ...
E Dua Sportin | 05-Apr-2020 21:00
Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë ka zbuluar se futbolli mund të rikthehet në fund të muajit maj, ...

Stankovic: Juventus po shpenzon shumë para, por prapë nuk po e fiton tripletën!
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i sezonit në Serie A mund të ndodhë në shtator ose tetor. Gravina do të donte që sezoni të rifillonte në fund të majit, por ...
GazetaBlic | 05-Apr-2020 20:51
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i sezonit në Serie A mund të ndodhë në shtator ose tetor. Gravina do të donte që sezoni të rifillonte në fund të majit, por ...

Federata Italiane e Futbollit jep një datë se kur mund të filloj Serie A
Serie A do të vendoset në fushën e lojës. Edhe pse Italia është një nga vendet më të prekur nga Covid-19, është bërë e ditur që futbolli i luajtur do të rikthehet sërish. Në një intervistë për mediat italiane, ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 20:27
Serie A do të vendoset në fushën e lojës. Edhe pse Italia është një nga vendet më të prekur nga Covid-19, është bërë e ditur që futbolli i luajtur do të rikthehet sërish. Në një intervistë për mediat italiane, ...

3 gushti data e përfundimit të Ligës së Kampionëve? Vjen reagimi nga UEFA
Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ua ka bërë të qartë ligave nacionale të mos pezullojnë edicionet dhe të durojnë derisa të gjendet një zgjidhje. Vendimi i Federatës së Futbollit të Belgjikës për ta ...
Zeri | 05-Apr-2020 19:45
Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ua ka bërë të qartë ligave nacionale të mos pezullojnë edicionet dhe të durojnë derisa të gjendet një zgjidhje. Vendimi i Federatës së Futbollit të Belgjikës për ta ...

Stinori në Serie A mund të zgjasë deri në tetor
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se stinori në Serie A të Italisë mund të zgjasë deri në shtator apo tetor. Gravina do të pëlqente që të riniste kampionati në fund të majit, ...
Koha.net | 05-Apr-2020 19:22
Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se stinori në Serie A të Italisë mund të zgjasë deri në shtator apo tetor. Gravina do të pëlqente që të riniste kampionati në fund të majit, ...

Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...
E Dua Sportin | 05-Apr-2020 19:00
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...

LAJM I TRISHTË për sportin shqiptar, luftoi prej ditësh me Coronavirusin, ndahet nga jeta trajneri kampion
Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin beson se përfundimi i sezonit pas dyerve të mbyllura është alternativa më e mirë për përfundimin e sezonit 2019/20. Ligat më të mëdha të futbollit janë shtyrë në afat të pacaktuar ...
GazetaBlic | 05-Apr-2020 18:54
Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin beson se përfundimi i sezonit pas dyerve të mbyllura është alternativa më e mirë për përfundimin e sezonit 2019/20. Ligat më të mëdha të futbollit janë shtyrë në afat të pacaktuar ...

UEFA: Nuk është e vërtetë që Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës duhet të përfundojnë më 3 gusht
Pandemia e koronavirusit ka çuar në një ndërprerje të zgjatur për sportin në të gjithë Evropën, me çdo ligë të madhe kombëtare të futbollit të pezulluar dhe turneu i këtij viti Euro 2020 u shty për një vit. Dy garat ...
Lajminet | 05-Apr-2020 17:58
Pandemia e koronavirusit ka çuar në një ndërprerje të zgjatur për sportin në të gjithë Evropën, me çdo ligë të madhe kombëtare të futbollit të pezulluar dhe turneu i këtij viti Euro 2020 u shty për një vit. Dy garat ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit”
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
EkonomiaOnline | 05-Apr-2020 17:34
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

Milan ëndërron transferimin e Icardit
UEFA ka mohuar komentet e Aleksander Ceferin që Liga e Kampionëve duhej të përfundonte deri më 3 gusht. Sipas ZDF, Ceferin ka theksuar se garat evropiane të klubeve duhej të përfundonin jo më vonë se në fillim të ...
GazetaBlic | 05-Apr-2020 17:32
UEFA ka mohuar komentet e Aleksander Ceferin që Liga e Kampionëve duhej të përfundonte deri më 3 gusht. Sipas ZDF, Ceferin ka theksuar se garat evropiane të klubeve duhej të përfundonin jo më vonë se në fillim të ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit” UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse g
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
Kosova Sot | 05-Apr-2020 17:24
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved