ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:46

Sherifi: Deklarimet e Kurtit janë një kurth, në të cilin do të bie ai që i ka ngritur

Sherifi: Deklarimet e Kurtit janë një kurth, në të cilin do të bie ai që i ka ngritur
Sekretari i Përgjithshëm i Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 19:54
Sekretari i Përgjithshëm i Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi ...

Bahtiri dhe Rakiq flasin në telefon, dakordohen për bashkëpunim në parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19 në Mitrovicë
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e pjesës veriore Goran Rakiq, me të cilin ka biseduar lidhur me situatën aktuale dhe masat parandaluese për përhapjen e virusit ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 15:02
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e pjesës veriore Goran Rakiq, me të cilin ka biseduar lidhur me situatën aktuale dhe masat parandaluese për përhapjen e virusit ...

Kurti: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.
Top Channel | 05-Apr-2020 16:27
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Albin Kurti ngre pretendimin: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...

“Disa politikanë duan gjakderdhje për të rikthyer idenë e shkëmbimit territorial”, Kurti thumbon Thaçin: Kur dhelprës i digjet bishti, thotë se po digjet bota
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:07
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...

Thirrje mediave në Kosovë të përmbahen nga nxitja e tensioneve
Federata Evropiane e Gazetarëve, ka ftuar gazetarët në Kosovë, që të përmbahen nga nxitja e tensioneve, gjatë raportimit mbi krizën në shëndetësi. Duke e cilësuar raportimin mbi karantinën e vendosur në Mitrovicën e ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:48
Federata Evropiane e Gazetarëve, ka ftuar gazetarët në Kosovë, që të përmbahen nga nxitja e tensioneve, gjatë raportimit mbi krizën në shëndetësi. Duke e cilësuar raportimin mbi karantinën e vendosur në Mitrovicën e ...

PDK: Kurti u dorëzua para vendimit të Serbisë për të vendosur orën policore në katër komunat e Veriut
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:17
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...

Haxhiu: Hipokrizi që ata që ndërmorrën veprime për shkëmbim territoresh, sot e kritikojnë Qeverinë për veriun
Rreth gjendjes së krijuar në komunat veriore, Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu i është referuar kritikave të opozitës, se gjendja nuk është menaxhuar si duhet. Në Raport të KTV-së, ajo ka thënë se është hipokrizi ...
Arbresh | 06-Apr-2020 22:02
Rreth gjendjes së krijuar në komunat veriore, Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu i është referuar kritikave të opozitës, se gjendja nuk është menaxhuar si duhet. Në Raport të KTV-së, ajo ka thënë se është hipokrizi ...

Covid 19 dhe masat e veçanta të Suedisë!
Shkruan: Avni Klinaku Për gjatë një dekade Albin Kurti ka kërkuar konflikte e gjakderdhje në veri, ndërsa Hashim Thaçi, PDK e LDK janë mbrojtur duke kërkuar qetësi e shtrirje të sovranitetit me bisedime! Tash Albin ...
GazetaBlic | 06-Apr-2020 20:31
Shkruan: Avni Klinaku Për gjatë një dekade Albin Kurti ka kërkuar konflikte e gjakderdhje në veri, ndërsa Hashim Thaçi, PDK e LDK janë mbrojtur duke kërkuar qetësi e shtrirje të sovranitetit me bisedime! Tash Albin ...

?Sveçla siguron shqiptarët në veri se do të kenë mbështetjen e shtetit të Kosovës
Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka vizituar komunën e Mitrovicës, ku u prit nga kryetari Agim Bahtiri. Ata me këtë rast kanë biseduar lidhur me ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 18:23
Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka vizituar komunën e Mitrovicës, ku u prit nga kryetari Agim Bahtiri. Ata me këtë rast kanë biseduar lidhur me ...

Sherifi: Deklarimet e Kurtit janë një kurth në të cilin do të bie ai që i ka ngritur
Sekretari i përgjithshëm i Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi ...
Indeks Online | 06-Apr-2020 19:27
Sekretari i përgjithshëm i Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi ...

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur ‘konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës’
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...
Arbresh | 06-Apr-2020 19:23
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...

Deputeti nga PDK-ja: Ndërhyrjet e Qeverisë së Serbisë në veri – shkelje e rëndë e sovranitet
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka thënë se ndërhyrjet e Qeverisë së Serbisë për menaxhimin e situatës së pandemisë në komunat e veriut të Kosovës, shkelje e rëndë e sovranitetit dhe ...
Indeks Online | 06-Apr-2020 19:23
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka thënë se ndërhyrjet e Qeverisë së Serbisë për menaxhimin e situatës së pandemisë në komunat e veriut të Kosovës, shkelje e rëndë e sovranitetit dhe ...

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur 'konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës'
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi......
Zeri | 06-Apr-2020 19:04
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi......

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”
“Gjatë kohës që ishte në opozitë, në të gjitha rastet kur bëhej fjalë për komunat në veri të Kosovës, Albin Kurti kritikonte qeveritë pse nuk përdornin mjetet e nevojshme për të futur nën kontroll këto komuna. Madje ai ...
Lajminet | 06-Apr-2020 18:59
“Gjatë kohës që ishte në opozitë, në të gjitha rastet kur bëhej fjalë për komunat në veri të Kosovës, Albin Kurti kritikonte qeveritë pse nuk përdornin mjetet e nevojshme për të futur nën kontroll këto komuna. Madje ai ...

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...
EkonomiaOnline | 06-Apr-2020 18:53
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...
Medial | 06-Apr-2020 18:53
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...
Klan Kosova | 06-Apr-2020 18:47
Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se “dikush është për konflikte e gjakderdhje në terren për t’u rikthyer te shkëmbimi e ndarja e Kosovës” ka befasuar të gjithë ata që kanë pasur mundësi të ...

Rashiti: Komunat në Veri po i zbatojnë rekomandimet e Qeverisë së Kosovës
Naim Rashiti, analist politik, në “Express Intervistën” në KTV , ka thënë se është një keqkuptim nga realiteti se çfarë po ndodhë në veri kohës së fundit me situatën me koronavirus. Ai tha se shpesh 4 komunat serbe në ...
Portalb | 06-Apr-2020 18:23
Naim Rashiti, analist politik, në “Express Intervistën” në KTV , ka thënë se është një keqkuptim nga realiteti se çfarë po ndodhë në veri kohës së fundit me situatën me koronavirus. Ai tha se shpesh 4 komunat serbe në ...

Kosovë: Thirrje për respektim të privatësisë dhe shmangie tensionesh gjatë raportimit për koronavirusin
Organizata vendase e ndërkombëtare po bëjnë thirrje për respektim të privatësisë gjatë raportimit rreth situatës së krijuar nga COVID-19. Gjatë fundjavës misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, Avokati ...
Zeri Amerikes | 06-Apr-2020 18:18
Organizata vendase e ndërkombëtare po bëjnë thirrje për respektim të privatësisë gjatë raportimit rreth situatës së krijuar nga COVID-19. Gjatë fundjavës misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, Avokati ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved