ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 21:37

Për “të mbeturit rrugëve”, në kohë karantine

Për “të mbeturit rrugëve”, në kohë karantine
Mero BAZE Një çift francezësh ka mbetur në Llogara nga bllokimi I kufirit dhe po ndrojnë ne rulotën e tyre aty, bashkë me dy fëmijë. Nuk shihet asnjë stres në karantinën e tyre. Rrobat e lara i nderin në tela mes ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:36
Mero BAZE Një çift francezësh ka mbetur në Llogara nga bllokimi I kufirit dhe po ndrojnë ne rulotën e tyre aty, bashkë me dy fëmijë. Nuk shihet asnjë stres në karantinën e tyre. Rrobat e lara i nderin në tela mes ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi, reagon Policia e Shtetit: Ata që janë rezidentë jashtë, s’mund të udhëtojnë drejt Shqipërisë
Policia e Shtetit ka reaguar "në përgjigje të disa medieve, lidhur me trajtimin e rasteve të disa qytetarëve që janë bllokuar në disa pika të kalimit kufitar", deklarohet në hyrje të sqarimit.
Top Channel | 06-Apr-2020 14:44
Policia e Shtetit ka reaguar "në përgjigje të disa medieve, lidhur me trajtimin e rasteve të disa qytetarëve që janë bllokuar në disa pika të kalimit kufitar", deklarohet në hyrje të sqarimit.

Shqiptarët e bllokuar në kufi, reagon Policia: Ekziston mundësia e kthimit vetëm për rezidentët në Shqipëri, ata që janë në shtete të tjera nuk lejohen
Policia e Shtetit ka dalë sot me një deklaratë të përgjithshme lidhur me shqiptarët e bllokuar në kufi kryesishst në Kapshticë. Në njoftim zyrtar thuhet se ka mundësi që të hyjnë në Shqipëri vetëm ata që janë rezidentë ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 14:40
Policia e Shtetit ka dalë sot me një deklaratë të përgjithshme lidhur me shqiptarët e bllokuar në kufi kryesishst në Kapshticë. Në njoftim zyrtar thuhet se ka mundësi që të hyjnë në Shqipëri vetëm ata që janë rezidentë ...

Koronavirusi/ Ku dallon Shqipëria nga Kosova?
Nga Enver Bytyçi Në Shqipëri rasti i parë i konfirmuar zyrtarisht i Covid-19 daton me 9 mars. Në Kosovë me 11 mars. Po cila është situata në secilin prej këtyre dy vend dhe ku dallojnë ato midis tyre në këtë situatë ...
Telegraf | 06-Apr-2020 21:40
Nga Enver Bytyçi Në Shqipëri rasti i parë i konfirmuar zyrtarisht i Covid-19 daton me 9 mars. Në Kosovë me 11 mars. Po cila është situata në secilin prej këtyre dy vend dhe ku dallojnë ato midis tyre në këtë situatë ...

Policia e Shtetit: S’mund të udhëtoni drejt Shqipërisë deri në përfundim të situatës së jashtëzakonshme
Duke iu referuar situatës së krijuar me emigrantët e bllokuar në disa pika kufitare, Policia e Shtetit iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që punojnë, jetojnë dhe janë rezident në vende të tjera se nuk mund të udhëtojnë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 15:56
Duke iu referuar situatës së krijuar me emigrantët e bllokuar në disa pika kufitare, Policia e Shtetit iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që punojnë, jetojnë dhe janë rezident në vende të tjera se nuk mund të udhëtojnë ...

30 emigrantë mbeten të bllokuar/ Autoritetet lejojnë kalimin vetëm për 17 prej tyre
30 shtetas shqiptare vijojne te mbeten te bllokuar në pikën kufitare të kapshticës prej ditës së premte. Emigrantët po përballen, me kushte të vështira dhe temperaturat e ulta. Siç shihet shumë prej tyre kanë ndezur ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 15:04
30 shtetas shqiptare vijojne te mbeten te bllokuar në pikën kufitare të kapshticës prej ditës së premte. Emigrantët po përballen, me kushte të vështira dhe temperaturat e ulta. Siç shihet shumë prej tyre kanë ndezur ...

Kakavijë/ Disa persona në pritje për të hyrë në Shqipëri, s’ka informacioni zyrtar mbi situatën
Në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës ka rreth 4-5 persona në pritje për të hyrë në Shqipëri.
Top Channel | 06-Apr-2020 10:27
Në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës ka rreth 4-5 persona në pritje për të hyrë në Shqipëri.

Berisha: Barbari e Ramës mbi shqiptarët në kufi, OKB të ndërhyjë me urgjencë (VIDEO)
Sali Berisha, ish-Kryeministri i vendit, i ka bërë thirrje OKB-së të ndërhyjë me urgjencë për të zgjidhur problemin e madh të qytetarëve shqiptarë që nuk lejohen nga qeveria të hyjnë në Shqipëri prej ditësh pasi i ...
Telegraf | 06-Apr-2020 14:47
Sali Berisha, ish-Kryeministri i vendit, i ka bërë thirrje OKB-së të ndërhyjë me urgjencë për të zgjidhur problemin e madh të qytetarëve shqiptarë që nuk lejohen nga qeveria të hyjnë në Shqipëri prej ditësh pasi i ...

“I bëni dëm vetes dhe familjes”/ Lleshaj-emigrantëve: Mos e vizitoni Shqipërinë
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas situatës në pikën kufitare të Kapshticës, ku dhjetëra shqiptarë ndodhen prej orësh të bllokuar në tokën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë, të penguar për t’u kthyer ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 13:28
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas situatës në pikën kufitare të Kapshticës, ku dhjetëra shqiptarë ndodhen prej orësh të bllokuar në tokën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë, të penguar për t’u kthyer ...

Zgjidhje e shpejtë dhe emergjente për shtetasit shqiptar të bllokuar në kufijtë e vendit tonë
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) po ndjek me vëmendje situatën shqetësuese të disa shtetasve shqiptarë të bllokuar në zonën neutrale midis kufirit grek dhe atij shqiptar, pasi nuk lejohen të futen në territorin ...
Telegraf | 06-Apr-2020 13:08
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) po ndjek me vëmendje situatën shqetësuese të disa shtetasve shqiptarë të bllokuar në zonën neutrale midis kufirit grek dhe atij shqiptar, pasi nuk lejohen të futen në territorin ...

Vepror Hasani: Emigrantët shqiptarë u ndihmuan me bukë e ujë nga policët grekë
Ja çfarë ndodhi gjatë 4 ditëve në Doganën e Kapshticës Dita e hënë përveçse u gdhi pa asnjë shpresë për emigrantët me dokumente të rregullta, të mbetur të izoluar në zonën neutrale mes Shqipërisë dhe Greqisë, u pasua ...
Telegraf | 06-Apr-2020 12:54
Ja çfarë ndodhi gjatë 4 ditëve në Doganën e Kapshticës Dita e hënë përveçse u gdhi pa asnjë shpresë për emigrantët me dokumente të rregullta, të mbetur të izoluar në zonën neutrale mes Shqipërisë dhe Greqisë, u pasua ...

”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:12
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...

“Rri Pandi rri”/ Vasili: Rama dhe Majko flenë në shtëpi, emigrantët jashtë
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili reagoi për situatën e krijuar me emigrantët që detyrohen të presin me orë të tëra në kufi prej koronavirusit. Në “Facebook”, ai bëri me faj për këtë ministrin e Diasporës, Pandeli Majko. ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 12:17
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili reagoi për situatën e krijuar me emigrantët që detyrohen të presin me orë të tëra në kufi prej koronavirusit. Në “Facebook”, ai bëri me faj për këtë ministrin e Diasporës, Pandeli Majko. ...

(FOTO) Ministri Diasporës: KKD zhbllokon situatën me emigrantët në Kapshticë
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata persona. ...
Medial | 06-Apr-2020 23:22
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata persona. ...

Shqiptarët e mbetur në kufi, Berisha thirrje OKB-së: Ndërhyj me urgjencë, Edvin Kristaq Xhelati po bën krim kundër njerëzimit (kur furnizonte me naftë Milosheviçin nuk e njihte OKB)
Një grup shqiptarësh kanë mbetur të bllokuar në kufirin grek prej disa ditësh dhe për këtë gjë qeveria ka hasur kundërshtime të forta. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se kjo është barabari, ndërsa i bën thirrje ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 21:32
Një grup shqiptarësh kanë mbetur të bllokuar në kufirin grek prej disa ditësh dhe për këtë gjë qeveria ka hasur kundërshtime të forta. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se kjo është barabari, ndërsa i bën thirrje ...

Ministri Diasporës: KKD zhbllokon situatën me emigrantët në Kapshticë
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën z. Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata ...
AlMaKos | 06-Apr-2020 23:20
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën z. Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata ...

Lleshaj i prerë: Kush është rezident në Greqi, nuk mund të vijë në Shqipëri. Ja kush përfiton, por me një kusht
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Lleshaj i prerë: Kush është rezident në Greqi, nuk mund të vijë në ...
Lajmi i Fundit | 06-Apr-2020 22:17
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Lleshaj i prerë: Kush është rezident në Greqi, nuk mund të vijë në ...

Shqiptarët në kufi/ Duka i drejtohet Ramës: Ke detyrimin të ngresh traun, sipas ligjeve kombëtare dhe ndërkombëtare
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama për reagimin e tij ndaj shqiptarëve të bllokuar në kufi të cilët nuk lejohen të hyjnë në atdheun e tyre. Duka shkruan ‘Nëse ...
Standard | 06-Apr-2020 18:23
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama për reagimin e tij ndaj shqiptarëve të bllokuar në kufi të cilët nuk lejohen të hyjnë në atdheun e tyre. Duka shkruan ‘Nëse ...

Komiteti Shqiptar i Helsinkit: Bllokimi i shqiptarëve në kufi, trajtim johuman dhe degradues
Komiteti Shqiptar i Helsinkit e quajti “trajtim johuman dhe degradues” bllokimin e dhjetëra shqiptarëve në zonën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë dhe u bëri thirrje autoriteteve shqiptare që të gjejnë një zgjidhje të ...
Koha.net | 06-Apr-2020 17:19
Komiteti Shqiptar i Helsinkit e quajti “trajtim johuman dhe degradues” bllokimin e dhjetëra shqiptarëve në zonën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë dhe u bëri thirrje autoriteteve shqiptare që të gjejnë një zgjidhje të ...

“E pafalshme dhe çnjerëzore”, Basha për shqiptarët e braktisur: Karantinojini te Kavalishenca dhe bëjuni testin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon që qeveria të lejojë kalimin e emigrantëve që prej ditësh ndodhen në tokë neutrale në kushte të vështira. Basha e ka cilësuar braktisjen e tyre nga shteti si kriminale dhe ...
Telegraf | 05-Apr-2020 22:06
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon që qeveria të lejojë kalimin e emigrantëve që prej ditësh ndodhen në tokë neutrale në kushte të vështira. Basha e ka cilësuar braktisjen e tyre nga shteti si kriminale dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved