ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 02:10

700 fëmijë europianë këndojnë sëbashku nga shtëpitë e tyre ‘Nessun Dorma’

700 fëmijë europianë këndojnë sëbashku nga shtëpitë e tyre ‘Nessun Dorma’
Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka prekur gjithë Europën. Në shenjë solidariteti 700 europianë janë bashkuar bashkë për të dhënë një mesazh shprese dhe solidariteti në këto ditë të vështira me të cilat po ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 00:08
Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka prekur gjithë Europën. Në shenjë solidariteti 700 europianë janë bashkuar bashkë për të dhënë një mesazh shprese dhe solidariteti në këto ditë të vështira me të cilat po ...

”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:12
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...

Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sot
TIRANË Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sotDjali Skënder Kurtit, trajnerit të boksit që ndërroi jetë sot tek spitali Infektiv pasi ishte shtruar për 20 ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:02
TIRANË Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sotDjali Skënder Kurtit, trajnerit të boksit që ndërroi jetë sot tek spitali Infektiv pasi ishte shtruar për 20 ...

”Ditë më të mira”, Basha shpërndan fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për koronavirusin
Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për popullin e saj britanik në këto ditë të vështira në luftën kundër koronavirusit. Ajo çfarë ishte kryefjala e fjalimit të Mbretëreshës ka ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:46
Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për popullin e saj britanik në këto ditë të vështira në luftën kundër koronavirusit. Ajo çfarë ishte kryefjala e fjalimit të Mbretëreshës ka ...

Boris Johnson shkon në spital 10 ditë pasi u infektua me COVID-19, ja arsyeja
BRITANI Kryeministri britanik Boris Johnson sot ka shkuar në spital për të kryer test tjetër për koronavirusin. Arsyeja e transportimit në spital nuk ka qenë gjendja e rënduar prej koronavirusit por testimi pasi e ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:38
BRITANI Kryeministri britanik Boris Johnson sot ka shkuar në spital për të kryer test tjetër për koronavirusin. Arsyeja e transportimit në spital nuk ka qenë gjendja e rënduar prej koronavirusit por testimi pasi e ...

U prek nga koronavirusi, mjeku i klubit francez vret veten
FRANCË Bernard Gonzalez, mjeku i parë i klubit francez Stade de Reims ka vrarë veten pasi u infektua me koronavirus. Ai ishte në karantinëme bashkëshorten e tij në shtëpi pasi të dy kishin koronavirus por Gonzalez i dha ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:28
FRANCË Bernard Gonzalez, mjeku i parë i klubit francez Stade de Reims ka vrarë veten pasi u infektua me koronavirus. Ai ishte në karantinëme bashkëshorten e tij në shtëpi pasi të dy kishin koronavirus por Gonzalez i dha ...

VIDEO/ Policët në Korçë bëjnë gjestin e madh, me kontributin e tyre blejnë pako me ushqime për një çift të moshuarish me vajzën e tyre
KORÇË Shefi i Komisariatit të Policisë Korçë së bashku me disa efektivë në këtë situatë të vështirë me koronavirusin kanë ndihmuar një çift të moshuarish me disa pako ushqimesh. Çifti i të moshuarve banojnë në një fshat ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:22
KORÇË Shefi i Komisariatit të Policisë Korçë së bashku me disa efektivë në këtë situatë të vështirë me koronavirusin kanë ndihmuar një çift të moshuarish me disa pako ushqimesh. Çifti i të moshuarve banojnë në një fshat ...

”Nuk kemi folur për rinovim”, Willian: Me Chelsea-n ka mbaruar
ANGLI Sulmuesi brazilian Willian Borges da Silva thotë se me Chelsea-n ka mbyllur hesapet dhe pas një muaji kur skadon dhe kontrata do të largohet. Willian në një program televiziv brazilian ka thënë se nuk ka as ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:14
ANGLI Sulmuesi brazilian Willian Borges da Silva thotë se me Chelsea-n ka mbyllur hesapet dhe pas një muaji kur skadon dhe kontrata do të largohet. Willian në një program televiziv brazilian ka thënë se nuk ka as ...

Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj: Ditë më të mira do të vijnë, Mbretëria e Bashkuar do ketë sukses në luftën kunder koronavirusit
MBRETËRIA E BASHKUAR Mbretëresha Elizabeth ll i është drejtuar me një mesazh sot britanikëve ku ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në këtë luftë kunder koronavirusit. Ajo është shprehur se Mbretëria e ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 22:03
MBRETËRIA E BASHKUAR Mbretëresha Elizabeth ll i është drejtuar me një mesazh sot britanikëve ku ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në këtë luftë kunder koronavirusit. Ajo është shprehur se Mbretëria e ...

Kryeministri irlandez bën gjestin e papritur, heq kostumin, rikthehet në punë si mjek për të luftuar koronavirusin
IRLANDË Leo Varadkar ka bërë një gjest të madh duke lënë kostumin e kryeministrit të Iralandëz për të luftuar koronavirusin si mjek. 41- vjeçari do të kryejë një sesion në javë për shërbimin shëndetësor dhe tashmë është ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 21:49
IRLANDË Leo Varadkar ka bërë një gjest të madh duke lënë kostumin e kryeministrit të Iralandëz për të luftuar koronavirusin si mjek. 41- vjeçari do të kryejë një sesion në javë për shërbimin shëndetësor dhe tashmë është ...

Situata me shqiptarët e bllokuar në kufi me Greqinë, reagon Basha: Braktisje mizore, thirrje qeverisë t’i lejojë të hyjnë në Atdhe
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën e emigrantëve shqiptarë të bllokuar në kufirin me Greqinë. Ndërsa poston foton e tensionit në kufi, Basha shkruan se është e ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 21:45
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën e emigrantëve shqiptarë të bllokuar në kufirin me Greqinë. Ndërsa poston foton e tensionit në kufi, Basha shkruan se është e ...

”Kemi ndihmuar 161 mijë e 811 familje dhe pensionistë”, Vasili- Ramës: Publiko listat dhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ke çuar
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i kërkon Ramës të publikojë listat e familjeve që deri tani ka ndihmuar me operacionin humanitar. Vasili i kërkon Ramës të publikojë edhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ka çuar familjeve ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 21:39
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i kërkon Ramës të publikojë listat e familjeve që deri tani ka ndihmuar me operacionin humanitar. Vasili i kërkon Ramës të publikojë edhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ka çuar familjeve ...

Italia shton 7 miliardë euro në fondin e garancisë për bizneset, ministri Patuanelli: Kreditë deri në 25 mijë euro pa vlerësim krediti
ITALIA Italia ka shtuar një fond shtesë prej 7 miliardë eurosh në fondin e garancisë për biznesin në situatën e koronavirusit. Ministi për Zhvillimin Ekonomik Stefano Patuanelli ka bërë me dije se fondet për kreditë do ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 21:26
ITALIA Italia ka shtuar një fond shtesë prej 7 miliardë eurosh në fondin e garancisë për biznesin në situatën e koronavirusit. Ministi për Zhvillimin Ekonomik Stefano Patuanelli ka bërë me dije se fondet për kreditë do ...

Franca merr ‘frymë’, numri i viktimave pëson ulje pas 2 ditëve tronditëse
FRANCA Franca ka shënuar një shifër të ulët në krahasim me dy ditët e kaluara që kalua shifrat e viktimave mbi 1 mijë . Sot Franca shënoi 357 viktima teksa numri total ka shkuar në 8 mijë. 5 mijë e 889 persona vdiqën ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 21:12
FRANCA Franca ka shënuar një shifër të ulët në krahasim me dy ditët e kaluara që kalua shifrat e viktimave mbi 1 mijë . Sot Franca shënoi 357 viktima teksa numri total ka shkuar në 8 mijë. 5 mijë e 889 persona vdiqën ...

Italia, plan me 5 pika për rikthimin në “normalitet”
Italia harton një plan për rikthimin në normalitet. “Beteja kundër koronavirusit nuk është fituar, por objektivi ynë është të gjejmë një mënyrë për të bashkëjetuar me këtë kërcënim, derisa të gjendet një kurë apo ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 22:37
Italia harton një plan për rikthimin në normalitet. “Beteja kundër koronavirusit nuk është fituar, por objektivi ynë është të gjejmë një mënyrë për të bashkëjetuar me këtë kërcënim, derisa të gjendet një kurë apo ...

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
KAPSHTICË Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 20:51
KAPSHTICË Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe ...

KESH vijon prodhimin me kapacitet të plotë, Beci: Të gjithë strukturanë në punë për të siguruar energjinë për qytetarët
Korporata Elektroenergjitike Shqipëtare, si e vetmja kompani publike për prodhimin e energjisë elektrike në vend, pas situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID 19, ka marrë të gjitha masat për të vijuar me ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 20:50
Korporata Elektroenergjitike Shqipëtare, si e vetmja kompani publike për prodhimin e energjisë elektrike në vend, pas situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID 19, ka marrë të gjitha masat për të vijuar me ...

Mbi 9 mijë viktima në SHBA, kirurgu i përgjithshëm i Shtetit: Java që vjen më e vështira dhe e trishta për amerikanët, por ka shpresë nëse për 30 ditë…
SHBA SHBA tashmë duket se ka marrë gjithë vëmndjen e koronavirusit duke shënuar 321 mijë të prekur por edhe një rritje të shpejtë të viktimave, 9 mijë e 100. Kirurgu i përgjithshëm amerikan i Shtetit, Jerome Adams ka ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 20:20
SHBA SHBA tashmë duket se ka marrë gjithë vëmndjen e koronavirusit duke shënuar 321 mijë të prekur por edhe një rritje të shpejtë të viktimave, 9 mijë e 100. Kirurgu i përgjithshëm amerikan i Shtetit, Jerome Adams ka ...

Nënë Vezikoja dhe familja e saj nga Vlora lënë Infektivin, i kushton letër mjekëve dhe infermierëve: Njerëz do iki qederi, se është ilaç i mirë…
Nënë Vezikoja së bashku me tre anëtarët e saj të familjes nga Vlora kanë lënë Spitalin Infektiv duke fituar luftën kundër koronavirusit. Me anë të një letre të publikuar nga vetë mjeku Pëllumb Pipero ajo shprehet ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 20:08
Nënë Vezikoja së bashku me tre anëtarët e saj të familjes nga Vlora kanë lënë Spitalin Infektiv duke fituar luftën kundër koronavirusit. Me anë të një letre të publikuar nga vetë mjeku Pëllumb Pipero ajo shprehet ...

”Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Gëzim Krujës: Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Basha ka një mesazh ngushëllimi për 80- vjeçarin teksa shprehet se artisti i madh fali buzëqeshje në ditë të ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 19:56
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Basha ka një mesazh ngushëllimi për 80- vjeçarin teksa shprehet se artisti i madh fali buzëqeshje në ditë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved