ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 08:09

“Bie” etaloni krahasues i opozitës në Tiranë, 52 punonjës të personelit shëndetësor të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

“Bie” etaloni krahasues i opozitës në Tiranë, 52 punonjës të personelit shëndetësor të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
Ka shkuar në 52 numri i mjekëve dhe infermierëve të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. 18 është numri i mjekëve dhe personelit mjekësor të prekur nga COVId-19. Në Shtip, 14 punonjës nga reparti infektiv ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 22:25
Ka shkuar në 52 numri i mjekëve dhe infermierëve të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. 18 është numri i mjekëve dhe personelit mjekësor të prekur nga COVId-19. Në Shtip, 14 punonjës nga reparti infektiv ...

Maqedoni e Veriut/ 72 raste të reja në 24 orë, shkon në 555 numri i të infektuarve me Covid-19. Humbin jetën dy persona
Dy viktima të reja nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e pacientëve në ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:37
Dy viktima të reja nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e pacientëve në ...

1 i vdekur dhe 21 pozitiv me KOVID-19 sot në Kumanovë
Ndërroi jetë 56 vjeçari I.Sh. nga Rramanlia, i prekur me Virusin Korona. I ndjeri ishte i shtrirë në Spitalin “8 Shtatori”, pasi u diagnostikua me CoVid-19 që nga 1 Prilli. Ndërkaq, të dhënat zyrtare tregojnë se pozitiv ...
Shprehja | 06-Apr-2020 01:26
Ndërroi jetë 56 vjeçari I.Sh. nga Rramanlia, i prekur me Virusin Korona. I ndjeri ishte i shtrirë në Spitalin “8 Shtatori”, pasi u diagnostikua me CoVid-19 që nga 1 Prilli. Ndërkaq, të dhënat zyrtare tregojnë se pozitiv ...

52 punonjës shëndetësor të infektuar me Kovid 19
Edhe tre mjekë nga Kumanova kanë rezultuar pozitivë për korona virus, mëson Alsat. Njëri është nga Shtëpia e Shëndetit i cili ka kryer vizita nëpër shtëpi. Mjekja tjetër është nga reparti i ORL-së që është shndërruar në ...
Shprehja | 06-Apr-2020 01:05
Edhe tre mjekë nga Kumanova kanë rezultuar pozitivë për korona virus, mëson Alsat. Njëri është nga Shtëpia e Shëndetit i cili ka kryer vizita nëpër shtëpi. Mjekja tjetër është nga reparti i ORL-së që është shndërruar në ...

Cili ishte tetovari që fitoi 100 mijë denarë nga faturat fiskale?
15 qytetarët më të lumtur që skanuan faturat fiskale nga 1 marsi deri më 31 mars të këtij viti, morën secili nga 100,000 denarë. Këta janë fituesit: 1. Vance Vasileski – Tetovë, 2. Katerina Apostolova – Bogdanci, 3. ...
IliriaNews | 05-Apr-2020 22:34
15 qytetarët më të lumtur që skanuan faturat fiskale nga 1 marsi deri më 31 mars të këtij viti, morën secili nga 100,000 denarë. Këta janë fituesit: 1. Vance Vasileski – Tetovë, 2. Katerina Apostolova – Bogdanci, 3. ...

24 të infektuar me Kovid-19 në Strugë, një viktimë në Labunishtë
Në disa fshatra të Strugës prej nesër do të formohen shtabe lokale të krizës, pas rritjes drastike të rasteve pozitive me korona virus. Nga 24 rastet e vërtetuara deri më tani, pjesa më e madhe janë nga Llabunishta. ...
Shprehja | 05-Apr-2020 21:37
Në disa fshatra të Strugës prej nesër do të formohen shtabe lokale të krizës, pas rritjes drastike të rasteve pozitive me korona virus. Nga 24 rastet e vërtetuara deri më tani, pjesa më e madhe janë nga Llabunishta. ...

Ministri i shëndetësisë, Filipçe: Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Maqedonia e Veriut ka hyrë në fazën e dytë të pandemisë. Kjo është nënvizuar nga ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, duke shtuar se vijon periudha e rrezikut nga përhapja më e shtuar e koronavirusit, përcjell INA. ...
Ina-Online | 05-Apr-2020 21:19
Maqedonia e Veriut ka hyrë në fazën e dytë të pandemisë. Kjo është nënvizuar nga ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, duke shtuar se vijon periudha e rrezikut nga përhapja më e shtuar e koronavirusit, përcjell INA. ...

Infektologu Ilir Demiri flet për trajtimin e pacientëve në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...
Medial | 05-Apr-2020 21:08
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...

Mjeku i infektuar dibran 25 ditë në izolim, akoma në pritje të rezultatit
Më 7 mars kishte pasur kontaktin me pacientin zero përkatësisht me pacientin e parë me KOVID-19 në Dibër. Ky kontakt, bëri që edhe mjeku dibran, Ylber Kokali të infektohet me virusin korona. Siç sqaron për TV 21, ...
Koha.mk | 05-Apr-2020 21:08
Më 7 mars kishte pasur kontaktin me pacientin zero përkatësisht me pacientin e parë me KOVID-19 në Dibër. Ky kontakt, bëri që edhe mjeku dibran, Ylber Kokali të infektohet me virusin korona. Siç sqaron për TV 21, ...

Piku i pandemisë së virusit në Maqedoninë e Veriut, pas 2-3 javësh
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Për shkak të ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 21:05
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Për shkak të ...

Infektologu Ilir Demiri flet për trajtimin e pacientëve në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...
Aktuale.MK | 05-Apr-2020 21:03
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...
Shprehja | 05-Apr-2020 20:54
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Alsat 2020-04-05T20:35:07+02:00 Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e ...
AlMaKos | 05-Apr-2020 20:49
Alsat 2020-04-05T20:35:07+02:00 Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e ...

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...
Alsat-M | 05-Apr-2020 20:36
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 555 të infektuar, 72 raste të reja në 24 orë
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...
Politiko | 05-Apr-2020 20:30
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...

Infektologu Ilir Demiri heroi ynë në luftën kundër COVID-19!
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:27
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...

36 të infektuar me coronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive, 5 prej tyre në gjendje të rëndë
Deri më tani janë regjistruar 140 raste me COVID-19, ndërsa 23 prej tyre janë shëruar. Janë 36 pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, ku pesë prej tyre janë në gjendje të rëndë, ndërsa tre po trajtohen në kujdesin ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 15:27
Deri më tani janë regjistruar 140 raste me COVID-19, ndërsa 23 prej tyre janë shëruar. Janë 36 pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, ku pesë prej tyre janë në gjendje të rëndë, ndërsa tre po trajtohen në kujdesin ...

Filpçe: 2 persona sot kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit
Ministri i sHëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se sot kanë ndërruar jetë dy persona nga koronavirusi. Një 63-vjeçar nga Labunishta e Strugës që ishte paraqitur në gjendje të rëndë shëndetësore ...
Shprehja | 05-Apr-2020 20:13
Ministri i sHëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se sot kanë ndërruar jetë dy persona nga koronavirusi. Një 63-vjeçar nga Labunishta e Strugës që ishte paraqitur në gjendje të rëndë shëndetësore ...

Mjeku i infektuar dibran 25 ditë në izolim, akoma në pritje të rezultatit
Më 7 mars kishte pasur kontaktin me pacientin zero përkatësisht me pacientin e parë me KOVID-19 në Dibër. Ky kontakt, bëri që edhe mjeku dibran, Ylber Kokali të infektohet me virusin korona. Siç sqaron për TV 21, ...
Medial | 05-Apr-2020 20:07
Më 7 mars kishte pasur kontaktin me pacientin zero përkatësisht me pacientin e parë me KOVID-19 në Dibër. Ky kontakt, bëri që edhe mjeku dibran, Ylber Kokali të infektohet me virusin korona. Siç sqaron për TV 21, ...

Rritet numri i të infektuarve me Kovid-19, shënohen dhe dy viktima të reja
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...
Shprehja | 05-Apr-2020 19:51
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved