ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 09:32

Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare

Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 22:03
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...

“Dielli sot u shua për Gëzim Krujën”, Berisha mesazh të ndjerë: Do jetojë përjetë në veprat e tij, përulem me nderimin më të veçantë
Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë një mesazh të ndjerë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit Gëzim Kruja. Berisha shkruan se sot dielli u shua për të, por se ai do jetojë përjetë në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 16:15
Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë një mesazh të ndjerë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit Gëzim Kruja. Berisha shkruan se sot dielli u shua për të, por se ai do jetojë përjetë në ...

Ndahet nga jeta Gëzim Kruja/ Mjeshtri i madh i humorit shuhet në moshën 80-vjeçare
Ndërron jetë në moshën 80-vjeçare aktori i humorit, Gëzim Kruja. Artisti u nda nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Gëzim Kruja dha rreth 60 vjet kontribut në skenën shqiptare duke u ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 16:08
Ndërron jetë në moshën 80-vjeçare aktori i humorit, Gëzim Kruja. Artisti u nda nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Gëzim Kruja dha rreth 60 vjet kontribut në skenën shqiptare duke u ...

Prof. Lisen Bashkurti: Homazh për Gëzimin që na dha gëzim!
Nga Prof. Lisen Bashkurti U linda ne Shkoder. U rritem me kumbulla bardelike dhe stambolli. Filluam te ecnim rrugicave te qytetit me kembe te zbathura. Futbollin i nisem me topa llastku. Mesuam notin ne lumin tekanjoz ...
Telegraf | 05-Apr-2020 15:12
Nga Prof. Lisen Bashkurti U linda ne Shkoder. U rritem me kumbulla bardelike dhe stambolli. Filluam te ecnim rrugicave te qytetit me kembe te zbathura. Futbollin i nisem me topa llastku. Mesuam notin ne lumin tekanjoz ...

Thaçi: Vdekja e artistit Gëzim Kruja – humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur me pikëllim vdekjen e artistit të talentuar Gëzim Kruja. Ai në një postim në Facebook shkruan se vdekja e mjeshtrit të madh të humorit shkodran është humbje e madhe për artin ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 22:55
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur me pikëllim vdekjen e artistit të talentuar Gëzim Kruja. Ai në një postim në Facebook shkruan se vdekja e mjeshtrit të madh të humorit shkodran është humbje e madhe për artin ...

?Thaçi: Vdekja e artistit Gëzim Kruja – humbje e madhe për kulturën shqiptare
Ai në një postim në Facebook shkruan se vdekja e mjeshtrit të madh të humorit shkodran është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. “Me artin e tij komik ai shpërfaqi talentin e jashtëzakonshëm për dekada me ...
Lajminet | 05-Apr-2020 22:33
Ai në një postim në Facebook shkruan se vdekja e mjeshtrit të madh të humorit shkodran është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. “Me artin e tij komik ai shpërfaqi talentin e jashtëzakonshëm për dekada me ...

Ndarja nga jeta e aktorit Gëzim Kruja/ Meta: La pas një trashëgimi të vyer artistike
Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas lajmit të trishtë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes Kruja dhe të gjithë artdashësve. ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 14:15
Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas lajmit të trishtë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes Kruja dhe të gjithë artdashësve. ...

“Lajm trishtues”/ Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të “Mjeshtrit të Madh”, Gëzim Kruja
Mbi lajmin e ndarjes nga jeta në moshën 80-vjeçare, të “Mjeshtrit të Madh” Gëzim Kruja, ka reaguar presidenti i vendit, Ilir Meta.
Top Channel | 05-Apr-2020 13:24
Mbi lajmin e ndarjes nga jeta në moshën 80-vjeçare, të “Mjeshtrit të Madh” Gëzim Kruja, ka reaguar presidenti i vendit, Ilir Meta.

Hashim Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...
Arbresh | 05-Apr-2020 21:55
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...

Hashim Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...
Zeri | 05-Apr-2020 21:11
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...

Hashim Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...
Medial | 05-Apr-2020 21:08
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...

Hashim Thaçi: Vdekja e Gëzim Krujës është humbje e madhe për kulturën shqiptare
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 21:03
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Sipas tij, humori i Krujës ishte sa komik, aq edhe satirë dhe sarkazëm për ...

Ndërron jetë aktori i njohur shqiptar, Gëzim Kruja
Ndërron jetë mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai prej kohësh ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore. Dalja e tij e fundit për media ishte ajo në festën e 80 vjetorit të lindjes që miqtë e teatrit i organizuan. ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 14:18
Ndërron jetë mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai prej kohësh ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore. Dalja e tij e fundit për media ishte ajo në festën e 80 vjetorit të lindjes që miqtë e teatrit i organizuan. ...

”Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Gëzim Krujës: Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Basha ka një mesazh ngushëllimi për 80- vjeçarin teksa shprehet se artisti i madh fali buzëqeshje në ditë të ...
Medial | 05-Apr-2020 20:07
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Basha ka një mesazh ngushëllimi për 80- vjeçarin teksa shprehet se artisti i madh fali buzëqeshje në ditë të ...

Presidenti Meta: Gëzim Kruja do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar
Presidenti Ilir Meta ka shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të artistit të njohur Gëzim Kruja. Në një mesazh në rrjetet sociale, Presidenti Meta shkruan: “Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh të skenës dhe humorit, ...
Telegraf | 05-Apr-2020 13:34
Presidenti Ilir Meta ka shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të artistit të njohur Gëzim Kruja. Në një mesazh në rrjetet sociale, Presidenti Meta shkruan: “Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh të skenës dhe humorit, ...

Julian Deda, fjalët prekëse për aktorin e humorit shkodran dhe fotoja e rralle…
Sigurisht nuk mund të mungonte fjala e fundit për vdekjen e aktorit te humorit Gezim Kruja nga koleget dhe patriotet e tij. Eshte aktori Julian Deda, qe i takon nje brezi tjeter te humorit shkodran, i cili ka ndare ne ...
Standard | 05-Apr-2020 18:23
Sigurisht nuk mund të mungonte fjala e fundit për vdekjen e aktorit te humorit Gezim Kruja nga koleget dhe patriotet e tij. Eshte aktori Julian Deda, qe i takon nje brezi tjeter te humorit shkodran, i cili ka ndare ne ...

Teatri i Estradës në zi. Shuhet Gëzim Kruja
Gezim Kruja ka lindur ne Shkoder, ne vitin 1939. Karrieren humoristike e ka nisur qe ne moshen 13vjeçare. Fillimet me Estraden amatore nisin qe ne kohen kur ishte ushtar me 1958. Me pas vazhdon aktivizimin ne vitin 1960 ...
ikub.al | 05-Apr-2020 13:04
Gezim Kruja ka lindur ne Shkoder, ne vitin 1939. Karrieren humoristike e ka nisur qe ne moshen 13vjeçare. Fillimet me Estraden amatore nisin qe ne kohen kur ishte ushtar me 1958. Me pas vazhdon aktivizimin ne vitin 1960 ...

Vdiq mjeshtri i komedisë shqiptare, Gëzim Kruja
Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja, raporton TCH. Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rëndë teksa kishte humbur edhe zërin. Ai ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me ...
Ina-Online | 05-Apr-2020 15:43
Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja, raporton TCH. Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rëndë teksa kishte humbur edhe zërin. Ai ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me ...

“Dielli sot u shua për Gëzim Krujën”, Berisha mesazh të ndjerë: Do jetojë përjetë në veprat e tij, përulem me nderimin më të veçantë
TIRANË Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë një mesazh të ndjerë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit Gëzim Kruja. Berisha shkruan se sot dielli u shua për të, por se ai do jetojë përjetë në ...
Medial | 05-Apr-2020 15:37
TIRANË Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë një mesazh të ndjerë për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit Gëzim Kruja. Berisha shkruan se sot dielli u shua për të, por se ai do jetojë përjetë në ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori i madh i humorit, Gëzim Kruja
Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare aktori i njohur i humorit, Gëzim Kruja. Humoristi shkodran ka lindur në 4 dhjetor 1939, ndërsa karrierën e tij artistike e ka filluar që në moshën 13-vjeçare. Në vitin 2010, ai u ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 13:11
Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare aktori i njohur i humorit, Gëzim Kruja. Humoristi shkodran ka lindur në 4 dhjetor 1939, ndërsa karrierën e tij artistike e ka filluar që në moshën 13-vjeçare. Në vitin 2010, ai u ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved