ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 13:38

Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë

Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë
Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama vendosi masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar.
Top Channel | 05-Apr-2020 19:10
Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama vendosi masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar.

I bllokuar në kufi, flet pensionisti 67-vjeçar: “Jam pa ngrënë dhe pa pirë, në të ftohtë prej 3 ditësh”
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...
Telegraf | 05-Apr-2020 20:25
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...

Tensionohet situata në Kapshticë/ Emigrantët bllokojnë kamionët e mallrave dhe thërrasin ‘Rama ik’
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:40
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...

“Shkelje e të drejtave të njeriut dhe e konventave ndërkombëtare”, PD: Qeveria po kryen një krim me shqiptarët në kufi
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:31
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...

Shpallet në kërkim KKD dhe ministri Majko
Këto muaj ku pandemia Covid-19 ka detyruar shtetet të marrin masa të forta izolimi komunitar dhe kufitar, shumë shtetas kanë mbetur në rrugë pa rrugë. Por vendet me qeverisje humane dhe racionale i kanë dalë për zot ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:15
Këto muaj ku pandemia Covid-19 ka detyruar shtetet të marrin masa të forta izolimi komunitar dhe kufitar, shumë shtetas kanë mbetur në rrugë pa rrugë. Por vendet me qeverisje humane dhe racionale i kanë dalë për zot ...

‘Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre’
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...
Telegraf | 05-Apr-2020 17:57
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...

Bllokimi i kufijve/ PD: Shqiptarët po trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 17:23
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi/ Lulzim Basha: Ndalimi i tyre për të hyrë në atdhe, akt kriminal
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi
Top Channel | 05-Apr-2020 13:01
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi

Basha: Kriminale të ndalosh shqiptarët e bllokuar në kufi për të hyrë në atdhe, të marrë fund tragjedia
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 12:56
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe Greqisë në ...
Medial | 05-Apr-2020 20:49
Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe Greqisë në ...

“Ndalohen për të hyrë në atdhe”/ Basha: Qeveria po i trajton shqiptarët si refugjatë
Kryedemokrati Lulzim Basha e quan një veprim kriminal dhe të papërgjegjshëm ndalimin e dhjetëra emigrantëve shqiptarë që ndodhen në tokën neutrale Shqipëri-Greqi. Lideri i PD-së shkruan që Kushtetuta e detyron qeverinë ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 13:22
Kryedemokrati Lulzim Basha e quan një veprim kriminal dhe të papërgjegjshëm ndalimin e dhjetëra emigrantëve shqiptarë që ndodhen në tokën neutrale Shqipëri-Greqi. Lideri i PD-së shkruan që Kushtetuta e detyron qeverinë ...

Tre ditë të bllokuar në Kapshticë, flet emigranti: Shteti shqiptar na kanë shtyrë mbrapsht, grekët do na japin zgjidhje
Të paktën 50 emigrantë kanë mbetur të bllokuar prej tre ditësh në doganën e Kapshticës. Sipas Balkanëeb, një nga emigrantët shqiptarë që kërkon të kthehet në atdhe, Naim Calla, është shprehur se kanë qenë strukturat e ...
Politiko | 05-Apr-2020 19:51
Të paktën 50 emigrantë kanë mbetur të bllokuar prej tre ditësh në doganën e Kapshticës. Sipas Balkanëeb, një nga emigrantët shqiptarë që kërkon të kthehet në atdhe, Naim Calla, është shprehur se kanë qenë strukturat e ...

“Kemi 3 ditë pa bukë” Dogana shqiptare nuk i fut në atdhe emigrantët në Kapshticë
Emigranti shqiptar Naim Calla i cili është prej 3 ditësh i bllokuar bashkë me 50 bashkëatdhetarë të tij në Kapshticë ka thënë se është Greqia ajo që ka premtuar zgjidhjen. Calla shprehet se emigrantët kanë prej 3 ditësh ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 19:40
Emigranti shqiptar Naim Calla i cili është prej 3 ditësh i bllokuar bashkë me 50 bashkëatdhetarë të tij në Kapshticë ka thënë se është Greqia ajo që ka premtuar zgjidhjen. Calla shprehet se emigrantët kanë prej 3 ditësh ...

Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të ...
Lajmi i Fundit | 05-Apr-2020 19:25
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të ...

Tensionohet gjendja në Kakavijë dhe Kapshticë: Emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë (VIDEO)
Para ditësh kryeministri i Shqipërisë Edi Ramaa, ka vendosur masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar. Dhjetëra persona kanë mbetur të bllokuar në Kakavijë ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 19:07
Para ditësh kryeministri i Shqipërisë Edi Ramaa, ka vendosur masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar. Dhjetëra persona kanë mbetur të bllokuar në Kakavijë ...

50 persona të bllokuar në Kapshticë, dy ditë pritje në kufi
Rreth 50 persona vijojnë të mos lejohen të hyjnë në Shqipëri përmes Kapshticës.
Top Channel | 05-Apr-2020 10:06
Rreth 50 persona vijojnë të mos lejohen të hyjnë në Shqipëri përmes Kapshticës.

Ambasada dhe konsullata shqiptare s’na hapi telefonin. 50 emigrantë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri
Nga Vepror Hasani Rreth 50 emigrantë shqiptarë burra, gra, të rinj, të moshuar, madje dhe të sëmurë që prej orës 16.00 të ditës së premte gjenden të ngujuar zonën neutrale mes shtetit grek dhe Shqipërisë në qiell të ...
Telegraf | 05-Apr-2020 12:11
Nga Vepror Hasani Rreth 50 emigrantë shqiptarë burra, gra, të rinj, të moshuar, madje dhe të sëmurë që prej orës 16.00 të ditës së premte gjenden të ngujuar zonën neutrale mes shtetit grek dhe Shqipërisë në qiell të ...

Basha: Akt kriminal të lësh shqiptarët jashtë vendit
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i bëri thirrje qeverisë të kthejë në vend shqiptarët e mbetur në kufirn mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ai e quajti “akt kriminal dhe të papërgjegjshëm” mbyllje e kufirit për dhjetëra ...
Gazeta Dita | 05-Apr-2020 14:35
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i bëri thirrje qeverisë të kthejë në vend shqiptarët e mbetur në kufirn mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ai e quajti “akt kriminal dhe të papërgjegjshëm” mbyllje e kufirit për dhjetëra ...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Gazment Bardhi: Detyrim ligjor i shtetit. E paimagjinueshme ajo që po ndodh në kufi, është krim
“Qeveria shqiptare dhe shteti shqiptar ka detyrim për çdo qytetar shqiptar kudo që ndodhet në çdo vend të botës jo më për ata që ndodhen në tokë neutrale”. Kështu deklaroi sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi në ...
Medial | 05-Apr-2020 14:20
“Qeveria shqiptare dhe shteti shqiptar ka detyrim për çdo qytetar shqiptar kudo që ndodhet në çdo vend të botës jo më për ata që ndodhen në tokë neutrale”. Kështu deklaroi sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi në ...

Dhjetëra emigrantë qëndrojnë të bllokuar në kufirin e gjelbër, mes tyre fëmijë dhe gra…
Më shumë se 50 emigrantë qëndrojnë të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gazetarja Ledjona Xheladinaj tha për abcnews.al se pritet ende të shihen se çfarë vendimesh do të merren. Ka një urdhër të prere dhe bëhet ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 13:34
Më shumë se 50 emigrantë qëndrojnë të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gazetarja Ledjona Xheladinaj tha për abcnews.al se pritet ende të shihen se çfarë vendimesh do të merren. Ka një urdhër të prere dhe bëhet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved