ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 06:03

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.
Top Channel | 04-Apr-2020 21:55
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.

Hoxhaj: Askush më shumë se Kurti nuk ka shpërndarë kritika për Veriun, tani nuk del të jetë mbrojtës i integritetit territorial
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti janë të paaftë ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 22:04
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti janë të paaftë ...

Qalaj apel bizneseve: Lëshoni punëtorët para orës së kufizuar për lëvizje
Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, tha se janë të angazhuar maksimalisht në trajtimin e krizës së pandemisë. Ai i ka falënderuar qytetarët për respektimin e masave të vendosura nga institucionet dhe ka bërë thirrje që ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 20:51
Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, tha se janë të angazhuar maksimalisht në trajtimin e krizës së pandemisë. Ai i ka falënderuar qytetarët për respektimin e masave të vendosura nga institucionet dhe ka bërë thirrje që ...

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën
Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat po funksionojnë në çdo anë të Kosovës, Serbia ka dërguar në Kosovë personel shëndetësorë që të ofrojnë shërbimet e tyre shëndetësore nëpër komunat e Kosovës me ...
Lajminet | 05-Apr-2020 00:03
Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat po funksionojnë në çdo anë të Kosovës, Serbia ka dërguar në Kosovë personel shëndetësorë që të ofrojnë shërbimet e tyre shëndetësore nëpër komunat e Kosovës me ...

Besa Gaxherri pas 20 vjetësh qeverisje e sheh Mitrovicën?
Shkruan Luan.A. Dibrani Ku ishe qe 20 vjet Besa Gaxherri me partitë e juaja PDK-së,LDK-së,AAK-së dhe të Nismës qe e lejuat cenimin e sovranitetit, po sot vërsulesh dhe kall zjarr ne kohën e virusit vdekjeprurës? Turp iu ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 23:55
Shkruan Luan.A. Dibrani Ku ishe qe 20 vjet Besa Gaxherri me partitë e juaja PDK-së,LDK-së,AAK-së dhe të Nismës qe e lejuat cenimin e sovranitetit, po sot vërsulesh dhe kall zjarr ne kohën e virusit vdekjeprurës? Turp iu ...

Vitia: Karantinimi i dy komunave në veri u bë me dijeninë tonë – të lihen anash dallimet politike për shkak të gjendjes së Coronavirusit
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 20:18
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...

Limaj i kërkon llogari Albin Kurtit për veprimin e qeverisë serbe
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pasi qeveria serbe ka vendos të fus në krantinë komunat veriore të Kosovës.Limaj ka thënë se ky veprim është cënim dhe shkelje e rëndë e sovranitetit të ...
Lexo | 04-Apr-2020 23:46
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pasi qeveria serbe ka vendos të fus në krantinë komunat veriore të Kosovës.Limaj ka thënë se ky veprim është cënim dhe shkelje e rëndë e sovranitetit të ...

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 23:37
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...

Sveçla: Mjekë nga Serbia po e ndihmojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë koronavirus, ku numri i të infektuarve ka shkuar në 140 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të ...
EkonomiaOnline | 04-Apr-2020 23:34
Kosova po përballet me pandeminë koronavirus, ku numri i të infektuarve ka shkuar në 140 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të ...

Sveqlja: Një staf mjekësor nga Serbia po ndimojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...
Arbresh | 04-Apr-2020 23:31
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...

Kurti e kaloi ditën në heshtje – asnjë fjalë për situatën në veri
Atje, dy komuna, Mitrovica e Veriut dhe Zveçani u futën në karantinë, e mënyra se si ndodhi kjo ngjalli reagime të shumta në Kosovë, shkruan . Por sidoqoftë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti nuk reagoi, e kaloi në ...
Lajminet | 04-Apr-2020 23:24
Atje, dy komuna, Mitrovica e Veriut dhe Zveçani u futën në karantinë, e mënyra se si ndodhi kjo ngjalli reagime të shumta në Kosovë, shkruan . Por sidoqoftë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti nuk reagoi, e kaloi në ...

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...
Zeri | 04-Apr-2020 23:23
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të cilat ...

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen, shkruan Periskopi. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore ...
Shprehja | 04-Apr-2020 23:07
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen, shkruan Periskopi. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore ...

Koronavirusi në veri e thellon përçarjen politike në Kosovë
Përplasjet politike në Kosovë në kohë të pandemisë nuk janë ndaluar. Situata në veri të Kosovës me koronavirusin Covid-19 ka bërë që të përplasen akterët politikë. Mbrëmë dy komuna serbe në veri të Kosovës, Mitrovica e ...
Koha.net | 04-Apr-2020 22:21
Përplasjet politike në Kosovë në kohë të pandemisë nuk janë ndaluar. Situata në veri të Kosovës me koronavirusin Covid-19 ka bërë që të përplasen akterët politikë. Mbrëmë dy komuna serbe në veri të Kosovës, Mitrovica e ...

Hoxhaj: Qeveria Kurti totalisht e paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 22:18
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...

Tahiri: Kurti po e respekton gjendjen e jashtëzakonshme të shpallur nga Serbia
Sipas tij, kjo flet më qartë, më hapur e më shumë se ç’do të mund të flitej, për dëmin kombëtar, shtetëror e qytetar që ky kryeministër në largim, sipas tij, është në gjendje të bëjë për shkak të mendësisë së tij ...
Lajminet | 04-Apr-2020 22:08
Sipas tij, kjo flet më qartë, më hapur e më shumë se ç’do të mund të flitej, për dëmin kombëtar, shtetëror e qytetar që ky kryeministër në largim, sipas tij, është në gjendje të bëjë për shkak të mendësisë së tij ...

Hoxhaj: Qeveria Kurti totalisht e paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...
Arbresh | 04-Apr-2020 22:04
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...

Qalaj: Kanë hyrë mjekë nga Serbia, por asnjë individ s’ka hyrë në Kosovë pa leje
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, tha se s’ka pikë dyshimi që ky institucion po vepron në krejt vendin. “Janë veprime që koordinohen me institucionet tona qendrore dhe ato lokale. Nga aspekti i sigurisë ...
Gazeta Monitor | 04-Apr-2020 22:01
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, tha se s’ka pikë dyshimi që ky institucion po vepron në krejt vendin. “Janë veprime që koordinohen me institucionet tona qendrore dhe ato lokale. Nga aspekti i sigurisë ...

Arsyetohet Vitia: Veriu hyri në karantinë me dijeninë tonë, vepruam sipas udhëzimeve të OBSH’së
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...
Gazeta Monitor | 04-Apr-2020 22:01
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë – përplasje politike në Prishtinë
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...
Zeri Amerikes | 04-Apr-2020 21:58
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved