ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 19:19

Kriza e koronavirusit. Trump dërgon ushtrinë në New York

Kriza e koronavirusit. Trump dërgon ushtrinë në New York
Per shkak te emergjence ne Shtetet e Bashkuara, presidenti amerikan Donald Trump njoftoi vendosjen e nje mije ushtareve ne New York per te ndihmuar qytetin te menaxhoje emergjencen pandemike. "Ata do te pozicionohen ...
ikub.al | 05-Apr-2020 14:35
Per shkak te emergjence ne Shtetet e Bashkuara, presidenti amerikan Donald Trump njoftoi vendosjen e nje mije ushtareve ne New York per te ndihmuar qytetin te menaxhoje emergjencen pandemike. "Ata do te pozicionohen ...

Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale në SHBA ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 18:06
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Në mes të krizës nga koronavirusi, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale në SHBA
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:21
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Koronavirusi nëpër botë: Donald Trump 1 mijë ushtarë në New York, Londra gati për ‘pikun’, në Kinë asnjë rast i ri
Trump dërgon një mijë ushtarë në New York Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka njoftuar vendosjen e një mijë ushtarëve në Neë York për të ndihmuar qytetin të menaxhojë urgjencën pandemike. “Ky është vendi ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 14:29
Trump dërgon një mijë ushtarë në New York Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka njoftuar vendosjen e një mijë ushtarëve në Neë York për të ndihmuar qytetin të menaxhojë urgjencën pandemike. “Ky është vendi ...

“Po vijnë ditë të tmerrshme”/ Trump: Duhet të përballemi me vdekjet që do të shkaktojë pandemia
Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 8,454 persona kanë humbur betejën me sëmundjen ndërsa numri i të prekurve e ka kaluar shifrën 300 mijë. Presidenti Donald Trump i ka ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 16:50
Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 8,454 persona kanë humbur betejën me sëmundjen ndërsa numri i të prekurve e ka kaluar shifrën 300 mijë. Presidenti Donald Trump i ka ...

Mbi 300 mijë të infektuar në SHBA/ Trump: Do të ketë shumë të vdekur
SHBA-ja qëndron në vendin e parë në botë për numrin më të lartë të të infektuarve. 311,637 persona janë prekur dhe 8,454 kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë, 14.828 janë shëruar. Presidenti Donald Trump ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 11:02
SHBA-ja qëndron në vendin e parë në botë për numrin më të lartë të të infektuarve. 311,637 persona janë prekur dhe 8,454 kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë, 14.828 janë shëruar. Presidenti Donald Trump ...

Koronavirusi nuk ndalet në SHBA, 300 000 raste me COVID-19, më shumë se 8 000 të vdekur
SHBA-ja kaloi pragun prej 300 000 rastesh të regjistruara me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit amerikan, Johns Hopkins. Pandemia ka shkaktuar të paktën 8 162 të vdekur në vend, sipas një tabloje në ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 09:35
SHBA-ja kaloi pragun prej 300 000 rastesh të regjistruara me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit amerikan, Johns Hopkins. Pandemia ka shkaktuar të paktën 8 162 të vdekur në vend, sipas një tabloje në ...

Trump paralajmëron për rritje të numrit të viktimave nga COVID-19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tha amerikanëve të përgatiten për javën më vdekjeprurëse nga koronavirusi, pasi vendi do të përballet me dy javët më kritike të pandemisë. “Do të ketë shumë viktima”, ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 09:20
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tha amerikanëve të përgatiten për javën më vdekjeprurëse nga koronavirusi, pasi vendi do të përballet me dy javët më kritike të pandemisë. “Do të ketë shumë viktima”, ...

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
Zeri Amerikes | 05-Apr-2020 20:46
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...

SHBA: Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:39
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

SHBA: Përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 19:19
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Bie numri i rasteve të reja me koronavirus në Nju Jork
Por, në konferencën e tij për media, ai paralajmëron se është shumë herët të dimë se çfarë do të thotë kjo e dhënë. Cuomo thotë se numri i përgjithshëm i të infektuarve nga koronavirusi në Nju Jork tani është 122.031, ...
Lajminet | 05-Apr-2020 19:12
Por, në konferencën e tij për media, ai paralajmëron se është shumë herët të dimë se çfarë do të thotë kjo e dhënë. Cuomo thotë se numri i përgjithshëm i të infektuarve nga koronavirusi në Nju Jork tani është 122.031, ...

Trump paralajmëron amerikanët
Ndërsa numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në mbi 1.2 milionë, Presidenti amerikan Donald Trump foli mbi parashikimet për fazën më vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara. Aktualisht, 42 shtete ...
AlbInfo | 05-Apr-2020 18:50
Ndërsa numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në mbi 1.2 milionë, Presidenti amerikan Donald Trump foli mbi parashikimet për fazën më vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara. Aktualisht, 42 shtete ...

COVID-19/ Në SHBA kriza rëndohet, por politika “luftë” në tjetër fron
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Politiko | 05-Apr-2020 18:41
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Bie numri i të vdekurve nga coronavirusi në Francë…
Numri i të vdekurve nga coronavirusi në Francë ka rënë në 441, pas rekordit prej 588 viktimave brenda një dite, që u shënuar një ditë më herët. Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit në Francë, Jerome Salomon tha se numri ...
Standard | 05-Apr-2020 18:23
Numri i të vdekurve nga coronavirusi në Francë ka rënë në 441, pas rekordit prej 588 viktimave brenda një dite, që u shënuar një ditë më herët. Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit në Francë, Jerome Salomon tha se numri ...

Në mes të krizës nga koronavirusi, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale në SHBA
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Standard | 05-Apr-2020 18:23
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

SHBA, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Shprehja | 05-Apr-2020 18:03
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

SHBA-ja hyn në javën “më të rëndë” të pandemisë së koronavirusit
SHBA-ja hyn në njërën prej javëve më kritike të pandemisë së koronavirusit, me rritjen dramatike të numrit të të vdekurve në New York, Michigan dhe Louisiana. New Yorku, shteti më i goditur në SHBA, ka raportuar të ...
Koha.net | 05-Apr-2020 17:46
SHBA-ja hyn në njërën prej javëve më kritike të pandemisë së koronavirusit, me rritjen dramatike të numrit të të vdekurve në New York, Michigan dhe Louisiana. New Yorku, shteti më i goditur në SHBA, ka raportuar të ...

SHBA, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...
Alsat-M | 05-Apr-2020 17:34
Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka shkaktuar përplasje të mëdha mes shteteve e qeverisë federale në një moment ...

Spanja regjistron rënie të vdekjeve nga Covid-19
Spanja ka shënuar rënien e tretë të njëpasnjëshme ditore në numrin e njerëzve që vdesin nga COVID-19. Në këtë vend u regjistruan 674 vdekje, treguan shifrat zyrtare. Ministria e Shëndetësisë tha që numri, më i ulti në ...
AlbInfo | 05-Apr-2020 16:42
Spanja ka shënuar rënien e tretë të njëpasnjëshme ditore në numrin e njerëzve që vdesin nga COVID-19. Në këtë vend u regjistruan 674 vdekje, treguan shifrat zyrtare. Ministria e Shëndetësisë tha që numri, më i ulti në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved