ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:58

Maqedoni e Veriut/ 72 raste të reja në 24 orë, shkon në 555 numri i të infektuarve me Covid-19. Humbin jetën dy persona

Maqedoni e Veriut/ 72 raste të reja në 24 orë, shkon në 555 numri i të infektuarve me Covid-19. Humbin jetën dy persona
Dy viktima të reja nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e pacientëve në ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:37
Dy viktima të reja nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e pacientëve në ...

36 të infektuar me coronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive, 5 prej tyre në gjendje të rëndë
Deri më tani janë regjistruar 140 raste me COVID-19, ndërsa 23 prej tyre janë shëruar. Janë 36 pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, ku pesë prej tyre janë në gjendje të rëndë, ndërsa tre po trajtohen në kujdesin ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 15:27
Deri më tani janë regjistruar 140 raste me COVID-19, ndërsa 23 prej tyre janë shëruar. Janë 36 pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, ku pesë prej tyre janë në gjendje të rëndë, ndërsa tre po trajtohen në kujdesin ...

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Alsat 2020-04-05T20:35:07+02:00 Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e ...
AlMaKos | 05-Apr-2020 20:49
Alsat 2020-04-05T20:35:07+02:00 Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e ...

Historia e një motre dhe vëllai të angazhuar në luftën kundër Coronavirusit
Ajo është infermiere në spitalin Infektiv në Tiranë, ndërsa ai mjek në spitalin Covid, në Pavia të Italisë. Kjo është historia e një motre dhe vëllai, të dy të angazhuar në luftën kundër coronavirus. Eni dhe Enea Çuko ...
AlbInfo | 05-Apr-2020 20:49
Ajo është infermiere në spitalin Infektiv në Tiranë, ndërsa ai mjek në spitalin Covid, në Pavia të Italisë. Kjo është historia e një motre dhe vëllai, të dy të angazhuar në luftën kundër coronavirus. Eni dhe Enea Çuko ...

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...
Alsat-M | 05-Apr-2020 20:36
Dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555 . Për shkak të ...

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 555 të infektuar, 72 raste të reja në 24 orë
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...
Politiko | 05-Apr-2020 20:30
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...

Infektologu Ilir Demiri heroi ynë në luftën kundër COVID-19!
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:27
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...

Në Maqedoni regjistrohen 72 raste të reja me coronavirus
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve janë regjistruar 72 raste të reja me coronaviurs. Nga rastet e reja 14 janë në Shkup, 21 në Kumanovë, 1 në Shtip, 9 në Prilep, 12 në Tetovë, 1 në Strugë, 1 në veles, 2 ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 14:09
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve janë regjistruar 72 raste të reja me coronaviurs. Nga rastet e reja 14 janë në Shkup, 21 në Kumanovë, 1 në Shtip, 9 në Prilep, 12 në Tetovë, 1 në Strugë, 1 në veles, 2 ...

Filpçe: 2 persona sot kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit
Ministri i sHëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se sot kanë ndërruar jetë dy persona nga koronavirusi. Një 63-vjeçar nga Labunishta e Strugës që ishte paraqitur në gjendje të rëndë shëndetësore ...
Shprehja | 05-Apr-2020 20:13
Ministri i sHëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se sot kanë ndërruar jetë dy persona nga koronavirusi. Një 63-vjeçar nga Labunishta e Strugës që ishte paraqitur në gjendje të rëndë shëndetësore ...

Rritet numri i të infektuarve me Kovid-19, shënohen dhe dy viktima të reja
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...
Shprehja | 05-Apr-2020 19:51
Dy viktima të reja nga Kovid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta. Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 72 raste të reja me virusin korona, duke e çuar numrin e pacientëve në 555. Në 24 orët e ...

Këta janë 15 personat që morën nga 100 mijë denarë nga faturat e skanuara, njëri nga Tetova
15 qytetarët më të lumtur që skanuan faturat fiskale nga 1 marsi deri më 31 mars të këtij viti, morën secili nga 100,000 denarë. Këta janë fituesit: 1. Vance Vasileski – Tetovë, 2. Katerina Apostolova – Bogdanci, 3. ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 19:45
15 qytetarët më të lumtur që skanuan faturat fiskale nga 1 marsi deri më 31 mars të këtij viti, morën secili nga 100,000 denarë. Këta janë fituesit: 1. Vance Vasileski – Tetovë, 2. Katerina Apostolova – Bogdanci, 3. ...

24 të infektuar me Kovid-19 në Strugë, një viktimë në Labunishtë
Në disa fshatra të Strugës prej nesër do të formohen shtabe lokale të krizës, pas rritjes drastike të rasteve pozitive me korona virus. Nga 24 rastet e vërtetuara deri më tani, pjesa më e madhe janë nga Llabunishta. ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 19:17
Në disa fshatra të Strugës prej nesër do të formohen shtabe lokale të krizës, pas rritjes drastike të rasteve pozitive me korona virus. Nga 24 rastet e vërtetuara deri më tani, pjesa më e madhe janë nga Llabunishta. ...

Pesë të vdekur vetëm sot në Maqedoninë e Veriut
Maqedonia e Veriut ka regjistruar bilancin më të rëndë që nga paraqitja e koronavirusi duke shënuar 5 viktima të reja. Me këtë numri i vdekurve ka arritur në 17. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, 2 persona ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 17:22
Maqedonia e Veriut ka regjistruar bilancin më të rëndë që nga paraqitja e koronavirusi duke shënuar 5 viktima të reja. Me këtë numri i vdekurve ka arritur në 17. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, 2 persona ...

Filipçe: Prej 555 të infektuarve, 52 janë punonjës shëndetësor
Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. Ata janë në kontakt të ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 18:22
Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. Ata janë në kontakt të ...

Filipçe: Prej 555 të infektuarve, 52 janë punonjës shëndetësor
Shkup, 5 prill – Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. Ata janë në ...
Koha.mk | 05-Apr-2020 18:21
Shkup, 5 prill – Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. Ata janë në ...

Në Maqedoninëe Veriut, arrin në 555 numri i të infektuarve me COVID-19
Shkup, 5 prill 2020 – Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 72 raste të reja me Covid-19. Ky është numri i madh i rasteve të reja të konfirmuara gjatë një dite, që nga paraqitja e rastit të ...
Illyriapress | 05-Apr-2020 18:18
Shkup, 5 prill 2020 – Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 72 raste të reja me Covid-19. Ky është numri i madh i rasteve të reja të konfirmuara gjatë një dite, që nga paraqitja e rastit të ...

Filipçe: Prej 555 të infektuarve, 52 janë punonjës shëndetësor
Shkup, 5 prill 2020 (MEDIAL) – Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. ...
Medial | 05-Apr-2020 18:12
Shkup, 5 prill 2020 (MEDIAL) – Prej gjithsej 555 të infektuarve me koronavirus në vend, 52 (9.5 për qind) janë punonjës shëndetësorë. Fatkeqësisht, ka shumë punonjës shëndetësorë të infektuar në shumë vende të botës. ...

Arrin në 19 numri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 555 numri i të prekurve
Shkup, 5 prill – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut konfirmoi sot dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta, duke e çuar në 19 numrin e viktimave. Për momentin në spital ...
Koha.net | 05-Apr-2020 17:44
Shkup, 5 prill – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut konfirmoi sot dy viktima të reja nga Covid 19, njëri nga Kumanova dhe tjetri nga Llabunishta, duke e çuar në 19 numrin e viktimave. Për momentin në spital ...

Maqedoni e Veriut, rritet në 18 numri i të vdekurve nga COVID-19
“Në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile në Shkup, disa orë pasi u pranua në spital, një burrë 63-vjeçar nga Llabunishta (Strugë) vdiq me gjendje të rëndë klinike”, tha Ministria e Shëndetësisë, ...
Arbresh | 05-Apr-2020 17:23
“Në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile në Shkup, disa orë pasi u pranua në spital, një burrë 63-vjeçar nga Llabunishta (Strugë) vdiq me gjendje të rëndë klinike”, tha Ministria e Shëndetësisë, ...

Shtabi komunal kërkoi të skanohet gjendja në Spitalin e Kumanovës për shkak të numrit të punonjësve të sëmurë shëndetësorë
Shtabi komunale kërkon nga Ministria e punëve të jashtme që kjo të dërgojë listën e banorëve nga Kumanova, të cilët duhet të kthehen në vend, shkruan SDK, transmeton Portalb.mk. Ministria e shëndetësisë të bëjë një ...
AlMaKos | 05-Apr-2020 17:18
Shtabi komunale kërkon nga Ministria e punëve të jashtme që kjo të dërgojë listën e banorëve nga Kumanova, të cilët duhet të kthehen në vend, shkruan SDK, transmeton Portalb.mk. Ministria e shëndetësisë të bëjë një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved