ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 12:16

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në 145 numri i të infektuarve

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në 145 numri i të infektuarve
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 18:38
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Nurellari tregon se pse Shqipëria dhe Kosova po dështojnë në luftën kundër coronavirusit
Analisti Adri Nurellari ka publikuar sot një analizë me të dhëna krahasimore për vendet e rajonit të Ballkanit për luftën kundër coronavirusit. Sipas tij, një ndër dështimet kryesore të deritanishme të qeverive të ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 12:32
Analisti Adri Nurellari ka publikuar sot një analizë me të dhëna krahasimore për vendet e rajonit të Ballkanit për luftën kundër coronavirusit. Sipas tij, një ndër dështimet kryesore të deritanishme të qeverive të ...

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...
Shenja | 05-Apr-2020 20:02
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Serbi
ë Serbi gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44, tha Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi. Deri më 4 Prill, në ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 22:01
ë Serbi gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44, tha Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi. Deri më 4 Prill, në ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 19:45
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145
Prishtinë, 5 prill 2020 – Në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin e përgjithshëm. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se të pesë ...
Illyriapress | 05-Apr-2020 19:17
Prishtinë, 5 prill 2020 – Në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin e përgjithshëm. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se të pesë ...

5 rastet e reja janë nga Malisheva, Gjakova e Vushtrria
Gjatë ditës së sotme sipas Institutit Kombëtar të Shendetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19, kështu duke e çuar bilancin e ...
Lajminet | 05-Apr-2020 19:12
Gjatë ditës së sotme sipas Institutit Kombëtar të Shendetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19, kështu duke e çuar bilancin e ...

Konfirmohen edhe pesë raste me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...
Radio Evropa e Lire | 05-Apr-2020 18:45
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Zeri | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Edhe pesë raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...
Arbresh | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...

Edhe 5 të infektuar me Covid-19
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
PortaliOnline | 05-Apr-2020 18:41
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Deri më tani në Kosovë janë shëruar 23 persona nga Coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 22:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

?Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 bilanci i përgjithshëm
Rastet pozitive janë raste kontakti, 3 prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një me vendbanim në Gjakovë, një me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, transmeton . Nga data 08.02.2020 deri sot, në ...
Lajminet | 05-Apr-2020 18:37
Rastet pozitive janë raste kontakti, 3 prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një me vendbanim në Gjakovë, një me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, transmeton . Nga data 08.02.2020 deri sot, në ...

Edhe 5 raste me Covid-19, në Malishevë, Gjakovë dhe Vushtrri
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
EkonomiaOnline | 05-Apr-2020 18:36
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Edhe pesë raste me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 18:36
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145
Pesë raste të reja janë shënuar me koronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e përgjithshëm në 145. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes një njoftimi për media. Sipas Institutit të dielën janë testuar 93 mostra, derisa ...
Koha.net | 05-Apr-2020 18:36
Pesë raste të reja janë shënuar me koronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e përgjithshëm në 145. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes një njoftimi për media. Sipas Institutit të dielën janë testuar 93 mostra, derisa ...

Pesë raste të reja me koronavirus, shkon në 145 numri i përgjithshëm
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 18:36
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Shkon në 51 numri i të vdekurve në Serbi nga koronavirusi
Në Serbi numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 51. Gjatë ditëve të fundit në Serbi janë regjistruar shtatë vdekje të reja nga COVID-19, kështu duke e çuar në 51 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë ...
Medial | 05-Apr-2020 15:56
Në Serbi numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 51. Gjatë ditëve të fundit në Serbi janë regjistruar shtatë vdekje të reja nga COVID-19, kështu duke e çuar në 51 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë ...

Shkon në 51 numri i të vdekurve në Serbi nga koronavirusi
Gjatë ditëve të fundit në Serbi janë regjistruar shtatë vdekje të reja nga COVID-19, kështu duke e çuar në 51 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë shtet. Siç raporton “B92”, transmeton , infektologu, Predrag Kon, ...
Lajminet | 05-Apr-2020 15:46
Gjatë ditëve të fundit në Serbi janë regjistruar shtatë vdekje të reja nga COVID-19, kështu duke e çuar në 51 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë shtet. Siç raporton “B92”, transmeton , infektologu, Predrag Kon, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved