ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 15:50

Kurti: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit

Kurti: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.
Top Channel | 05-Apr-2020 16:27
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t'i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Albin Kurti ngre pretendimin: Disa politikanë në Prishtinë e Beograd duan konflikt në veri të Ibrit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga qytetarët që t’i marrin me rezervë deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një video-mesazhi, Kurti ka thënë se ka politikanë e zyrtarë në ...

“Disa politikanë duan gjakderdhje për të rikthyer idenë e shkëmbimit territorial”, Kurti thumbon Thaçin: Kur dhelprës i digjet bishti, thotë se po digjet bota
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:07
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri të Kosovës. Ai thotë se në Kosovë ka politikanë që duan konflikte dhe ...

Albin Kurti akuzë të rëndë: Dikush do gjakderdhje në Veri për t’i hapur shampanjat e ndarjes së Kosovës
Kryministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë dëshirojnë konflikt në Veri të Kosovës për të realizuar planin për shkëmbim territorial. “Ata duan të provokojnë tensione sepse ata ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 15:07
Kryministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë dëshirojnë konflikt në Veri të Kosovës për të realizuar planin për shkëmbim territorial. “Ata duan të provokojnë tensione sepse ata ...

PDK: Kurti u dorëzua para vendimit të Serbisë për të vendosur orën policore në katër komunat e Veriut
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 19:17
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe zëvendësit të tij, Haki Abazi për situatën në veri të vendit, duke i quajtur skandaloze. Përmes një komunikate, thonë ...

Hoti: Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes” – problemet do të zgjidhen me mjete politike
Ish zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes”, që u përmend sëfundi nga akterë të Lëvizjes Vetëvendosje. “Këto ditë është përmendur shpesh fjala “gjakderdhje” nga disa ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 18:12
Ish zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes”, që u përmend sëfundi nga akterë të Lëvizjes Vetëvendosje. “Këto ditë është përmendur shpesh fjala “gjakderdhje” nga disa ...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë, përplasje politike në Prishtinë
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 09:20
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...

Tahiri: Kurti ka dezertuar me paramendim edhe ndaj kujdesit humanitar e shëndetësor ndaj qytetarëve në veri
Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po i përgjigjet me tallje shqetësimit të qytetarëve për përfshirjen flagrante të Serbisë në komunat veriore të Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 17:12
Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po i përgjigjet me tallje shqetësimit të qytetarëve për përfshirjen flagrante të Serbisë në komunat veriore të Kosovës. Sipas ...

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.
Top Channel | 04-Apr-2020 21:55
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.

Klinaku: Si u ndërruan rolet në politikën e Kosovës
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, ka treguar se si ndërruan rolet në skenën politike të Kosovës . Klinaku, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “përgjatë një dekade Albin Kurti ka ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 16:04
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, ka treguar se si ndërruan rolet në skenën politike të Kosovës . Klinaku, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “përgjatë një dekade Albin Kurti ka ...

Krasniqi: Vendimin për karantinim të komunave në veri e mori Gjuriqi, jo Qeveria
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka përgënjeshtruar deklarimet e djeshme të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili tha se ai ka marrë vendim për futjen në karantinë të ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 15:27
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka përgënjeshtruar deklarimet e djeshme të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili tha se ai ka marrë vendim për futjen në karantinë të ...

PDK: Kurti u dorëzua para Beogradit në veri, zëvendësi i tij e shpalli të ndarë atë pjesë
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit. Subjekti e ka komentuar edhe video-mesazhin e fundit të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ku ai tha se dikush po ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 20:46
Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit. Subjekti e ka komentuar edhe video-mesazhin e fundit të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ku ai tha se dikush po ...

Krasniqi: Qeveria Kurti dhe Serbia me marreveshje të fshehtë për të futur zyrtarët serbë për administrim shëndetësor
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 20:46
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...

Rashit Qalaj: Askush nuk mund të veprojë kundër ligjeve të Kosovës në asnjë pjesë të vendit
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...
Zeri | 05-Apr-2020 20:46
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...

Kurti: Veriu nën kontroll (VIDEO)
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka thyer heshtjen rreth situatës në veri të vendit. Ai ka thënë se nuk është Qeveria e Serbisë, por e Kosovës ajo që i ka vendosur në karantinë dy komunat veriore, Mitrovicën e ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 20:44
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka thyer heshtjen rreth situatës në veri të vendit. Ai ka thënë se nuk është Qeveria e Serbisë, por e Kosovës ajo që i ka vendosur në karantinë dy komunat veriore, Mitrovicën e ...

Rashit Qalaj: Askush nuk mund të veprojë kundër ligjeve të Kosovës në asnjë pjesë të vendit
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 20:39
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në T7 se Policia e Kosovës po kryen detyrat e saj në menaxhimin e situatës në veri ashtu si në të gjitha pjesët e ...

Memli Krasniqi thotë se Serbia po administron të gjitha komunat serbe në Kosovë me pajtimin e qeverisë
‘’Kemi paralajmëruar javën e kaluar që është një marrëveshje e fshehtë e Kurtit, ministrit të jashëtm Konjfca, ministri i brendshëm në detyrë Svecla dhe ministri i Shëndetësisë Vitia me qeverinë e Serbisë për të lejuar ...
Lajminet | 05-Apr-2020 20:31
‘’Kemi paralajmëruar javën e kaluar që është një marrëveshje e fshehtë e Kurtit, ministrit të jashëtm Konjfca, ministri i brendshëm në detyrë Svecla dhe ministri i Shëndetësisë Vitia me qeverinë e Serbisë për të lejuar ...

Memli Krasniqi thotë se Serbia po administron të gjitha komunat serbe në Kosovë me pajtimin e qeverisë
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor......
Zeri | 05-Apr-2020 20:13
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor......

Memli Krasniqi thotë se Serbia po administron të gjitha komunat serbe në Kosovë me pajtimin e qeverisë
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 20:13
Deputeti i PDK’së, ka thënë në lajmet qendrore në T7 se zyrtarët e lartë qeveritarë kanë bërë marrëveshje të fshehtë me Serbinë që të lejohet futja e zyrtarëve serbë për administrim shëndetësor në kohën e pandemisë. ...

Kryetari i Bujanocit: Askush nga Kosova nuk më ka kontaktuar për t’u interesuar për gjendjen tonë
Rreth 100 mjekë nga Serbia raportohet se janë dërguar në Kosovë, si një iniciativë gjoja private për te mbështetur qytetarët serbë që jetojnë këtu për t’u përballë me koronavirusin. Ata janë lejuar të hyjnë nga Qeveria ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 19:45
Rreth 100 mjekë nga Serbia raportohet se janë dërguar në Kosovë, si një iniciativë gjoja private për te mbështetur qytetarët serbë që jetojnë këtu për t’u përballë me koronavirusin. Ata janë lejuar të hyjnë nga Qeveria ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved