ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:34

PD çon Xhaçkën në SPAK/ Ministrja akuzohet për tenderin e ushqimeve 1.5 mln euro

PD çon Xhaçkën në SPAK/ Ministrja akuzohet për tenderin e ushqimeve 1.5 mln euro
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal ndaj ministres të Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe kompanive pjesëmarrëse në një tender ushqimesh. Akuzat lidhen me blerjen e produkteve bazë me vlerë 1.5 milion euro. ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 18:47
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal ndaj ministres të Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe kompanive pjesëmarrëse në një tender ushqimesh. Akuzat lidhen me blerjen e produkteve bazë me vlerë 1.5 milion euro. ...

PD e paditi, Xhaçka: SPAK të hetojë me përparësi këtë çështje
Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme nëpërmjet një deklarate ku është shprehur se ka paditur ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.
Top Channel | 05-Apr-2020 16:45
Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme nëpërmjet një deklarate ku është shprehur se ka paditur ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Padia për tenderin e ushqimeve/ Xhaçka: PD vazhdon me shpikje të modelit “Babale”
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar pas kallëzimit të depozituar në SPAK nga PD për tenderin e ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Xhaçka i ka kërkuar SPAK që të hetojë me përparësi këtë akuzë, ndërsa i ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 17:07
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar pas kallëzimit të depozituar në SPAK nga PD për tenderin e ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Xhaçka i ka kërkuar SPAK që të hetojë me përparësi këtë akuzë, ndërsa i ...

Padia e PD për tenderin e ushqimeve/ “Rivënie në skenë e versionit më të fundit të Babales”, Xhaçka: Inkurajoj SPAK ta hetojë me përparësi
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar pas padisë së dorëzuar nga PD në SPAK që hedh akuza për korrupsion me tenderin e ushqimeve. Xhaçka shprehet se e mirëpret këtë padi dhe inkurajon PSKA ta hetojë me ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:45
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar pas padisë së dorëzuar nga PD në SPAK që hedh akuza për korrupsion me tenderin e ushqimeve. Xhaçka shprehet se e mirëpret këtë padi dhe inkurajon PSKA ta hetojë me ...

“Është rivënie në skenë e versionit më të fundit të “Babales”, Xhaçka reagon ndaj padisë së PD: Ikurajoj SPAK që ta hetojë e përparësi këtë akuzë
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë pas pas kallzimit në SPAK nga ana e PD për akuzën e një tenderi për blerjen e ushqimeve për situatën emergjente të koronavirusit. Xhaçka nënvizon se e mirëpret ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 16:45
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë pas pas kallzimit në SPAK nga ana e PD për akuzën e një tenderi për blerjen e ushqimeve për situatën emergjente të koronavirusit. Xhaçka nënvizon se e mirëpret ...

PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal ndaj Olta Xhaçkës/ 6 veprat penale në ngarkim të ministres dhe kompanive
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro.
Top Channel | 05-Apr-2020 15:34
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro.

“Olta Xhaçka ua ka bërë borxh shqiptarëve”, Paloka: S`mund të ‘trimërohet’ se nuk reagon SPAK
Edi Paloka, në emër të Partisë Demokratike, bëri një deklaratë lidhur me reagimin e Olta Xhaçkës për kallëzimin që opozita ka bërë në ngarkim të saj “për tenderin 1.5 milion euro”. Paloka e quan këtë “propagandë”, ...
Politiko | 05-Apr-2020 18:54
Edi Paloka, në emër të Partisë Demokratike, bëri një deklaratë lidhur me reagimin e Olta Xhaçkës për kallëzimin që opozita ka bërë në ngarkim të saj “për tenderin 1.5 milion euro”. Paloka e quan këtë “propagandë”, ...

PD dorëzon kallëzimin në SPAK, 6 veprat penale në ngarkim të ministres Xhaçka
Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të diel në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar është edhe Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 15:45
Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të diel në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar është edhe Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ...

“Hartimet propagandistike janë të pavlera”, Paloka i përgjigjet Xhaçkës: Në çdo vend të botës sot do ishe e shkarkuar dhe nën hetim
TIRANE Nënkryetari Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së ministres Olta Xhaçka lidhur me padinë e dorëzuar në SPAK në adresë të saj. Në një postim në facebook, Paloka shkruan se minstrja Xhaçka nuk dha asgjë përgjigje ...
Medial | 05-Apr-2020 18:36
TIRANE Nënkryetari Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së ministres Olta Xhaçka lidhur me padinë e dorëzuar në SPAK në adresë të saj. Në një postim në facebook, Paloka shkruan se minstrja Xhaçka nuk dha asgjë përgjigje ...

6 vepra penale në ngarkim të Xhaçkës dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e ushqimeve. PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet sipas saj me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar janë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, anëtarët ...
Standard | 05-Apr-2020 18:21
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet sipas saj me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar janë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, anëtarët ...

Partia Demokratike dorëzon në SPAK kallëzim penal ndaj ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka
PD ka dorëzuar në SPAK kallëzim penal ndaj ministres të Mbrojtjes, Olta Xhaçka, dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e ushqimeve, duke i akuzuar për 6 vepra penale. Akuzat lidhen me tenderin e ushqimit, ku PD akuzon ...
RTSH | 05-Apr-2020 17:15
PD ka dorëzuar në SPAK kallëzim penal ndaj ministres të Mbrojtjes, Olta Xhaçka, dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e ushqimeve, duke i akuzuar për 6 vepra penale. Akuzat lidhen me tenderin e ushqimit, ku PD akuzon ...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka: Inkurajoj SPAK të hetojë akuzat e tipit “Babale” të PD
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, deklaroi se e gjithë procedura e tenderit të ushqimit për ndihmën e shpërndarë në familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar, është bërë konform ligjeve, ndryshe nga se PD-ja e ...
RTSH | 05-Apr-2020 17:09
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, deklaroi se e gjithë procedura e tenderit të ushqimit për ndihmën e shpërndarë në familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar, është bërë konform ligjeve, ndryshe nga se PD-ja e ...

PD e paditi në SPAK për tenderin e ushqimeve, Xhaçka: E mirëpres, PD ka të drejtë…
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka u shpreh, pak pas njoftimit të PD se e kishte paditur në SPAK për tenderin e ushqimeve, se “e mirëpres padinë e PD dhe inkurajoj SPAK që ta hetojë”. Sipas Xhaçkës Partia Demokratike ka ...
Politiko | 05-Apr-2020 17:01
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka u shpreh, pak pas njoftimit të PD se e kishte paditur në SPAK për tenderin e ushqimeve, se “e mirëpres padinë e PD dhe inkurajoj SPAK që ta hetojë”. Sipas Xhaçkës Partia Demokratike ka ...

PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal: 6 vepra penale në ngarkim të Olta Xhaçkës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Partia Demokratike ka vijuar edhe sot me akzuat kundër qeverisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes për tenderin 1.5 milionë Euro të ushqimeve. Në një njoftim të fundit për mediat, ...
Mapo | 05-Apr-2020 15:16
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Partia Demokratike ka vijuar edhe sot me akzuat kundër qeverisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes për tenderin 1.5 milionë Euro të ushqimeve. Në një njoftim të fundit për mediat, ...

Padia e PD për tenderin e ushqimeve/ Xhaçka: Inkurajoj SPAK ta hetojë me përparësi
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Padia e PD për tenderin e ushqimeve/ Xhaçka: Inkurajoj SPAK ta ...
Lajmi i Fundit | 05-Apr-2020 17:01
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Padia e PD për tenderin e ushqimeve/ Xhaçka: Inkurajoj SPAK ta ...

U padit për tenderin e ushqimeve, Xhaçka: SPAK të hetojë rastin, kemi bërë çdo gjë sipas ligjit
Ministrja e Mbrojtjes u padit sot nga Partia Demokratike mbi një tender 1.5 mln euro për pakot ushqimore, i fituar nga një kompani e specialuar në kompjutera në Maqedoninë e Veriut. LEXO EDHE: Zonja Ministre, a mundet ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 16:45
Ministrja e Mbrojtjes u padit sot nga Partia Demokratike mbi një tender 1.5 mln euro për pakot ushqimore, i fituar nga një kompani e specialuar në kompjutera në Maqedoninë e Veriut. LEXO EDHE: Zonja Ministre, a mundet ...

Tenderi i ushqimeve, PD dorëzon kallëzimin në SPAK: Ja 6 veprat penale të Olta Xhaçkës
Partia Demokratike siç kishte paralajmëruar më parë ka dorëzuar sot në SPAK kallëzimin penal për Olta Xhaçkën, lidhur me tenderin 1.5 milionë eurove për ushqimet tek një kompani maqedonase. PD kallëzon Xhaçkën për 6 ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 15:09
Partia Demokratike siç kishte paralajmëruar më parë ka dorëzuar sot në SPAK kallëzimin penal për Olta Xhaçkën, lidhur me tenderin 1.5 milionë eurove për ushqimet tek një kompani maqedonase. PD kallëzon Xhaçkën për 6 ...

6 vepra penale në ngarkim të Xhaçkës dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e ushqimeve. PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar janë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, anëtarët e ...
Gazeta Dita | 05-Apr-2020 15:23
Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro. Ndër personat e kallëzuar janë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, anëtarët e ...

Akuzat për kontratën me rezervat e shtetit, kompania përgënjeshtron Bashën: Ja e vërteta e biznesit tonë
Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka për abuzim me tenderin e ushqimit. Sot ka reaguar kompania e cila ka përgënjeshtruar pretendimet e kreut të Partisë Demokratike. Më poshtë “TemA” po ...
GazetaTema | 04-Apr-2020 19:43
Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka për abuzim me tenderin e ushqimit. Sot ka reaguar kompania e cila ka përgënjeshtruar pretendimet e kreut të Partisë Demokratike. Më poshtë “TemA” po ...

PD dorëzon në SPAK kallëzimin ndaj MM Xhaçka për 6 vepra penale
NJOFTIMI I PARTISË DEMOKRATIKE 6 vepra penale në ngarkim të Olta Xhaçkës dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e paracaktuar të ushqimeve. PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal: Koordinim kriminal për vjedhjen dhe ...
Illyriapress | 05-Apr-2020 15:23
NJOFTIMI I PARTISË DEMOKRATIKE 6 vepra penale në ngarkim të Olta Xhaçkës dhe kompanive pjesëmarrëse në tenderin e paracaktuar të ushqimeve. PD dorëzon në SPAK kallëzimin penal: Koordinim kriminal për vjedhjen dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved