ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 01:57

Mikrobiologu shqiptar: Prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me COVID-19

Mikrobiologu shqiptar: Prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me COVID-19
Mikrobiologu Lul Raka, në një intervistë për Zërin e Amerikës thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e ...
GazetaTema | 04-Apr-2020 22:26
Mikrobiologu Lul Raka, në një intervistë për Zërin e Amerikës thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e ...

Deri më tani në Kosovë janë shëruar 23 persona nga Coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 22:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...

Mali i Zi, 197 të infektuar me koronavirus
Të shtunën u njoftuan 23 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve në Mal të Zi duke e çuar numrin e përgjithshëm në 197. Instituti i Shëndetit Publik tha se rastet e reja janë konfirmuar pas analizës së 212 ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 20:31
Të shtunën u njoftuan 23 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve në Mal të Zi duke e çuar numrin e përgjithshëm në 197. Instituti i Shëndetit Publik tha se rastet e reja janë konfirmuar pas analizës së 212 ...

Shkon në 135 numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate.
Top Channel | 04-Apr-2020 10:08
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate.

Shtatë të shëruar dhe pesë raste të reja me Coronavirus në Kosovë – shkon në 140 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë shëruar shtatë pacientë si dhe janë regjistruar pesë raste me Coronavirus në vendin tonë. Sipas IKSHPK-së, ka shkuar në 140 numri i të ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 21:43
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë shëruar shtatë pacientë si dhe janë regjistruar pesë raste me Coronavirus në vendin tonë. Sipas IKSHPK-së, ka shkuar në 140 numri i të ...

COVID-19 rrit shifrat në rajon, Greqia e Serbia me numrin më të madh të viktimave
Në Kosovë janë rikthyer sërish rastet e të infektuarve me koronavirus pas rezultatit 0 të një dite më parë. Instituti kombëtar i shëndetit publik ka bërë të ditur se pas 138 testimeve, 3 prej tyre rezultuan pozitivë. Te ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 13:24
Në Kosovë janë rikthyer sërish rastet e të infektuarve me koronavirus pas rezultatit 0 të një dite më parë. Instituti kombëtar i shëndetit publik ka bërë të ditur se pas 138 testimeve, 3 prej tyre rezultuan pozitivë. Te ...

Mikrobiologu Raka: Prilli, muaji i përballjes vendimtare me koronavirusin
Mikrobiologu Lul Raka thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e infeksionit, por bën thirrje për rritje ...
Arbresh | 05-Apr-2020 00:31
Mikrobiologu Lul Raka thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e infeksionit, por bën thirrje për rritje ...

Arrin në 384 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...
Lexo | 04-Apr-2020 23:53
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...

Në Mal të Zi, 197 të infektuar me koronavirus
Podgoricë, 4 prill 2020 – Të shtunën u njoftua për 23 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 197, raporton Zëri i Amerikës. Instituti i Shëndetit Publik tha se rastet e reja janë ...
Illyriapress | 04-Apr-2020 23:48
Podgoricë, 4 prill 2020 – Të shtunën u njoftua për 23 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 197, raporton Zëri i Amerikës. Instituti i Shëndetit Publik tha se rastet e reja janë ...

Shtohet numri i të shëruarve, deri tani në Kosovë, konfirmohen 23 të shëruar me Covid-19
Ka arritur në 23 numri i personave të shëruar nga Covid-19 në Kosovë, ndërkohë janë shënuar 5 raste të reja, duke e ngritur numrin e përgjithshëm në 140 raste. Sot, më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Gazeta Monitor | 04-Apr-2020 23:02
Ka arritur në 23 numri i personave të shëruar nga Covid-19 në Kosovë, ndërkohë janë shënuar 5 raste të reja, duke e ngritur numrin e përgjithshëm në 140 raste. Sot, më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...

Deri më tani në Kosovë janë shëruar 23 persona nga Coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...
Shenja | 04-Apr-2020 22:51
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 7 shërohen
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga ...
Shprehja | 04-Apr-2020 22:45
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga ...

Mikrobiologu Raka: Prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me koronavirusin
Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e infeksionit, por bën thirrje për rritje të kujdesit, posaçërisht në mbajtjen e distancës fizike dhe testimin e rasteve që mund të preken nga ...
Lajminet | 04-Apr-2020 22:38
Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e infeksionit, por bën thirrje për rritje të kujdesit, posaçërisht në mbajtjen e distancës fizike dhe testimin e rasteve që mund të preken nga ...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 7 shërohen
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga ...
Alsat-M | 04-Apr-2020 22:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga ...

23 persona të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
Rastet pozitive janë raste kontakti, dy (2) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me vendbanim në Prishtinë, një (1) me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri dhe një (1) e karantinuar . Nga data ...
Lajminet | 04-Apr-2020 22:25
Rastet pozitive janë raste kontakti, dy (2) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me vendbanim në Prishtinë, një (1) me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri dhe një (1) e karantinuar . Nga data ...

Të shtunën në Kosovë, 7 të shëruar, 5 të infektuar të rinj
Prishtinë, 4 mars 2020 – Të shtunën në Kosovë janë konfirmuan pesë raste të reja me COVID-19, të cilat e çojnë në 140 numrin e përgjithshëm të të prekurve nga ky virus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të ...
Illyriapress | 04-Apr-2020 22:18
Prishtinë, 4 mars 2020 – Të shtunën në Kosovë janë konfirmuan pesë raste të reja me COVID-19, të cilat e çojnë në 140 numrin e përgjithshëm të të prekurve nga ky virus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të ...

Kosovë/Shërohen shtatë pacientë nga koronavirusi,konfirmohen pesë raste të reja
Edhe shtatë pacientë janë shëruar në Kosovë nga koronavirusi, teksa janë konfirmuar pesë raste të reja. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga IKSHP, shkruan lajmi.net. “Sot me 04.04.2020, janë të ...
Aktuale.MK | 04-Apr-2020 22:18
Edhe shtatë pacientë janë shëruar në Kosovë nga koronavirusi, teksa janë konfirmuar pesë raste të reja. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga IKSHP, shkruan lajmi.net. “Sot me 04.04.2020, janë të ...

Nora Gashi, mjeke në Nju-Jork, flet për barrën emocionale të koronavirusit
Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një spital të Uestçesterit në Nju-Jork, thotë se përballja çdo ditë me pacientët me koronavirus është emocionalisht mjaft e vështirë për personelin mjekësor. Në një intervistë me ...
AlbInfo | 04-Apr-2020 22:18
Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një spital të Uestçesterit në Nju-Jork, thotë se përballja çdo ditë me pacientët me koronavirus është emocionalisht mjaft e vështirë për personelin mjekësor. Në një intervistë me ...

?Gjithsej 1871 persona u testuan për koronavirus, 140 rezultuan pozitive
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga mostrat e ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 22:15
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Nga mostrat e ...

Sot në Kosovë 5 të infektuar, 7 të shëruar nga Covid-19
Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
PortaliOnline | 04-Apr-2020 22:12
Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved