ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 01:45

Lefter Maliqin e “zë” karantina, shfryn kundër Ramës në mënyrë vulgare: Hitler, delirant, i babëzitur, i sëmurë. Mallkimet e shqiptarëve do të të zënë

Lefter Maliqin e “zë” karantina, shfryn kundër Ramës në mënyrë vulgare: Hitler, delirant, i babëzitur, i sëmurë. Mallkimet e shqiptarëve do të të zënë
Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama, lidhur me situatën e krijuar me emigrantët shqiptar në kufi. Maliqi e krahason Ramën me Hitlerin, ish-diktatorin nazist ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 20:22
Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama, lidhur me situatën e krijuar me emigrantët shqiptar në kufi. Maliqi e krahason Ramën me Hitlerin, ish-diktatorin nazist ...

Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë, Maliqi krahason Ramën me Hitlerin: Urdhëro kalimin në tokën shqiptare dhe karantinimin 2-javor të tyre
Edhe deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar për 50 shqiptarët e bllokuar në Pikën Kufitare të Kapshticës duke i bërë thirrje Ramës të lejojë kalimin e tyre në tokën shqiptare. Maliqi e krahason Ramën ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 19:31
Edhe deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar për 50 shqiptarët e bllokuar në Pikën Kufitare të Kapshticës duke i bërë thirrje Ramës të lejojë kalimin e tyre në tokën shqiptare. Maliqi e krahason Ramën ...

I bllokuar në kufi, flet pensionisti 67-vjeçar: “Jam pa ngrënë dhe pa pirë, në të ftohtë prej 3 ditësh”
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...
Telegraf | 05-Apr-2020 20:25
Shqiptarët e bllokuar prej 3 ditësh në doganën e Kapshticës, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit, janë tensionuar, ndërsa kanë vendosur se nuk do lejojnë kalimin e kamionëve derisa të zgjidhet ...

Shqiptarët të bllokuar në Kakavijë dhe Kapshticë, Meta: Të marrë zgjidhje të menjëhershme
Presidenti Ilir Meta ka reaguar me tone të ashpra në lidhje me personat që kanë mbetur të bllokuar në pikat kufitarë të Kakavijës dhe Kapshticës.
Top Channel | 05-Apr-2020 17:29
Presidenti Ilir Meta ka reaguar me tone të ashpra në lidhje me personat që kanë mbetur të bllokuar në pikat kufitarë të Kakavijës dhe Kapshticës.

Maliqi-Ramës: Të urdhëroj të kalosh në tokën shqiptare vëllezërit tanë që ndodhen në kufi
Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar për situatën me 50 shqiptarët që kanë mbetur në tokën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. Maliqi e quan kryeministrin Edi Rama Hitler, dhe i bën thirrje që të urdhëroj kalimin në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:58
Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar për situatën me 50 shqiptarët që kanë mbetur në tokën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. Maliqi e quan kryeministrin Edi Rama Hitler, dhe i bën thirrje që të urdhëroj kalimin në ...

Tensionohet situata në Kapshticë/ Emigrantët bllokojnë kamionët e mallrave dhe thërrasin ‘Rama ik’
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:40
Një grup emigrantësh janë bllokuar prej tre ditësh në pikën kufitare të Kapshticës, në pritje për të hyrë në territorin shqiptare. Rreth 60 emigrantë, mes tyre fëmijë, gra dhe të moshuar ndodhen në tokën neutrale dhe ...

“Shkelje e të drejtave të njeriut dhe e konventave ndërkombëtare”, PD: Qeveria po kryen një krim me shqiptarët në kufi
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 16:31
TIRANË Një eksperiment humanitar dhe krim e cilëson PD atë që po ndodh me shqiptarët e mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet tona nuk i lejojnë të kthehen në vendin e tyre ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi revoltohen me heshtjen e autoriteteve
Prej rreth 24 orësh, 60 shtetas shqiptare vazhdojne te jene te bllokuar ne piken e kalimit kufitar te Kapshtices. Pas kaq shumë orë pritjesh, të revoltuar nga mosreagimi i autoriteteve shqiptare për gjendjen e tyre të ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 19:10
Prej rreth 24 orësh, 60 shtetas shqiptare vazhdojne te jene te bllokuar ne piken e kalimit kufitar te Kapshtices. Pas kaq shumë orë pritjesh, të revoltuar nga mosreagimi i autoriteteve shqiptare për gjendjen e tyre të ...

Shpallet në kërkim KKD dhe ministri Majko
Këto muaj ku pandemia Covid-19 ka detyruar shtetet të marrin masa të forta izolimi komunitar dhe kufitar, shumë shtetas kanë mbetur në rrugë pa rrugë. Por vendet me qeverisje humane dhe racionale i kanë dalë për zot ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:15
Këto muaj ku pandemia Covid-19 ka detyruar shtetet të marrin masa të forta izolimi komunitar dhe kufitar, shumë shtetas kanë mbetur në rrugë pa rrugë. Por vendet me qeverisje humane dhe racionale i kanë dalë për zot ...

‘Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre’
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...
Telegraf | 05-Apr-2020 17:57
Nga Arben Kashahu * Eksperiment i paprecedent humanitar dhe ligjor! Shqiptarë që trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre! Një eksperiment të rëndë humanitar dhe ligjor po kryen me Shqiptarët e bllokuar jashtë traut ...

Bllokimi i kufijve/ PD: Shqiptarët po trajtohen si robër lufte nga qeveria e tyre
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 17:23
Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, Arben Kashahu e quan një eksperiment të paprecedent humanitar dhe ligjor bllokimin e kufijve për emigrantët shqiptarë nga qeveria. Ai shprehet se ata po trajtohen si robër ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi/ Lulzim Basha: Ndalimi i tyre për të hyrë në atdhe, akt kriminal
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi
Top Channel | 05-Apr-2020 13:01
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron akt kriminal mbylljen e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi

Basha: Kriminale të ndalosh shqiptarët e bllokuar në kufi për të hyrë në atdhe, të marrë fund tragjedia
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 12:56
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideron një akt kriminal dhe të pa përgjegjshëm ndalimin e hyrjes në Shqipëri të dhjetëra emigrantëve shqiptarë në zonën neutrale midis Shqipërisë dhe Greqisë. “Mbyllja e ...

“Ndalohen për të hyrë në atdhe”/ Basha: Qeveria po i trajton shqiptarët si refugjatë
Kryedemokrati Lulzim Basha e quan një veprim kriminal dhe të papërgjegjshëm ndalimin e dhjetëra emigrantëve shqiptarë që ndodhen në tokën neutrale Shqipëri-Greqi. Lideri i PD-së shkruan që Kushtetuta e detyron qeverinë ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 13:22
Kryedemokrati Lulzim Basha e quan një veprim kriminal dhe të papërgjegjshëm ndalimin e dhjetëra emigrantëve shqiptarë që ndodhen në tokën neutrale Shqipëri-Greqi. Lideri i PD-së shkruan që Kushtetuta e detyron qeverinë ...

Tre ditë të bllokuar në Kapshticë, flet emigranti: Shteti shqiptar na kanë shtyrë mbrapsht, grekët do na japin zgjidhje
Të paktën 50 emigrantë kanë mbetur të bllokuar prej tre ditësh në doganën e Kapshticës. Sipas Balkanëeb, një nga emigrantët shqiptarë që kërkon të kthehet në atdhe, Naim Calla, është shprehur se kanë qenë strukturat e ...
Politiko | 05-Apr-2020 19:51
Të paktën 50 emigrantë kanë mbetur të bllokuar prej tre ditësh në doganën e Kapshticës. Sipas Balkanëeb, një nga emigrantët shqiptarë që kërkon të kthehet në atdhe, Naim Calla, është shprehur se kanë qenë strukturat e ...

“Kemi 3 ditë pa bukë” Dogana shqiptare nuk i fut në atdhe emigrantët në Kapshticë
Emigranti shqiptar Naim Calla i cili është prej 3 ditësh i bllokuar bashkë me 50 bashkëatdhetarë të tij në Kapshticë ka thënë se është Greqia ajo që ka premtuar zgjidhjen. Calla shprehet se emigrantët kanë prej 3 ditësh ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 19:40
Emigranti shqiptar Naim Calla i cili është prej 3 ditësh i bllokuar bashkë me 50 bashkëatdhetarë të tij në Kapshticë ka thënë se është Greqia ajo që ka premtuar zgjidhjen. Calla shprehet se emigrantët kanë prej 3 ditësh ...

Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë, Maliqi krahason Ramën me Hitlerin: Urdhëro kalimin e tyre në tokën shqiptare dhe karantinimin 2-javor të tyre
Edhe deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar për 50 shqiptarët e bllokuar në Pikën Kufitare të Kapshticës duke i bërë thirrje Ramës të lejojë kalimin e tyre në tokën shqiptare. Maliqi e krahason Ramën ...
Medial | 05-Apr-2020 19:34
Edhe deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar për 50 shqiptarët e bllokuar në Pikën Kufitare të Kapshticës duke i bërë thirrje Ramës të lejojë kalimin e tyre në tokën shqiptare. Maliqi e krahason Ramën ...

Ambasada dhe konsullata shqiptare s’na hapi telefonin. 50 emigrantë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri
Nga Vepror Hasani Rreth 50 emigrantë shqiptarë burra, gra, të rinj, të moshuar, madje dhe të sëmurë që prej orës 16.00 të ditës së premte gjenden të ngujuar zonën neutrale mes shtetit grek dhe Shqipërisë në qiell të ...
Telegraf | 05-Apr-2020 12:11
Nga Vepror Hasani Rreth 50 emigrantë shqiptarë burra, gra, të rinj, të moshuar, madje dhe të sëmurë që prej orës 16.00 të ditës së premte gjenden të ngujuar zonën neutrale mes shtetit grek dhe Shqipërisë në qiell të ...

50 persona të bllokuar në Kapshticë, dy ditë pritje në kufi
Rreth 50 persona vijojnë të mos lejohen të hyjnë në Shqipëri përmes Kapshticës.
Top Channel | 05-Apr-2020 10:06
Rreth 50 persona vijojnë të mos lejohen të hyjnë në Shqipëri përmes Kapshticës.

Urdhri i 14 marsit që mban “peng” shqiptarët në tokë neutrale, si mund të ndërhyjë MEPJ-ja
Duket se situata e krijuar me 50 shqiptarët e bllokuar në tokë neutral është e vështirë të zgjidhet. Ata mbahen “peng” nga VKM-ja e dalë më 14 mars që mbyll cdo kufi tokësor për të parandalur përhapjen e koronavirusit. ...
Medial | 05-Apr-2020 15:04
Duket se situata e krijuar me 50 shqiptarët e bllokuar në tokë neutral është e vështirë të zgjidhet. Ata mbahen “peng” nga VKM-ja e dalë më 14 mars që mbyll cdo kufi tokësor për të parandalur përhapjen e koronavirusit. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved