ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:41

Itali. Bie numri i të vdekurve dhe rasteve te reja

Itali. Bie numri i të vdekurve dhe rasteve te reja
Sipas tij, aktualisht ne Itali numerohen gjithsej 91.246 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.972. Te Shtunen rritja kishte qene 2.886. Numri i pergjithshem i te ...
ikub.al | 05-Apr-2020 18:34
Sipas tij, aktualisht ne Itali numerohen gjithsej 91.246 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.972. Te Shtunen rritja kishte qene 2.886. Numri i pergjithshem i te ...

Koronavirusi në Itali, 525 viktima në 24 orë. Shifra më e ulët që prej 19 marsit
Italia raporton përmirësim në pandeminë koronavirus. 525 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shifra më e ulët në dy javët e fundit. Ndërkohë, rastet e reja në vendin fqinj përgjatë ditës së fundit janë 2972. Që ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 19:25
Italia raporton përmirësim në pandeminë koronavirus. 525 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shifra më e ulët në dy javët e fundit. Ndërkohë, rastet e reja në vendin fqinj përgjatë ditës së fundit janë 2972. Që ...

Shpresë për Italinë! Regjistrohet numri më i ulët ditor i viktimave që prej dy javësh
Italia raportoi të shtunën shifrën më të ulët ditore të vdekjeve si pasojë e COVID-19 pas rreth dy javësh dhe tha se numri i pacientëve në kujdes intensiv kishte rënë për herë të parë. Zyrtarët i kërkuan popullatës të ...
Top Channel | 05-Apr-2020 17:04
Italia raportoi të shtunën shifrën më të ulët ditore të vdekjeve si pasojë e COVID-19 pas rreth dy javësh dhe tha se numri i pacientëve në kujdes intensiv kishte rënë për herë të parë. Zyrtarët i kërkuan popullatës të ...

674 të vdekur sot në Spanjë, shifra më e ulët që nga 26 marsi
Edhe nga Spanja vijnë disa sinjale pozitive në lidhje me betejen e autoriteteve shendetësore kunder Covid-19. Sipas të dhënave në 24 orët e fundit, në këtë vend kanë humbur jetën 674 persona. Kemi të bëjme me diten e ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 20:14
Edhe nga Spanja vijnë disa sinjale pozitive në lidhje me betejen e autoriteteve shendetësore kunder Covid-19. Sipas të dhënave në 24 orët e fundit, në këtë vend kanë humbur jetën 674 persona. Kemi të bëjme me diten e ...

Ulet numri i vdekjeve në Itali në raport me ditët e tjera: Humbin jetën 525 persona brenda 24 orëve
Në Itali është ulur numri i vdekjeve në raport me ditët e tjera. Brenda 24 orëve, janë shënuar 525 viktima. vijon
GazetaTema | 05-Apr-2020 18:12
Në Itali është ulur numri i vdekjeve në raport me ditët e tjera. Brenda 24 orëve, janë shënuar 525 viktima. vijon

Spanjë. Bien vdekjet dhe rastet e reja
Sipas te dhenave te bera publike nga Ministria e Shendetesise, gjate 24 oreve te fundit ne Spanje jane regjistruar 674 vdekje çka shenon diten e trete radhazi me ulje, duke rritur shpresen se masat kufizuese po ...
ikub.al | 05-Apr-2020 12:51
Sipas te dhenave te bera publike nga Ministria e Shendetesise, gjate 24 oreve te fundit ne Spanje jane regjistruar 674 vdekje çka shenon diten e trete radhazi me ulje, duke rritur shpresen se masat kufizuese po ...

Lajme të mira nga Italia/ Ulet numri i viktimave brenda 24 orëve, regjistrohen vetëm 525 viktima
Për herë të parë që prej datës 19 mars Italia shënon numrin më të ulët të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 viktima duke e çuar në total në 15,887. Ndërkohë që numri ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:36
Për herë të parë që prej datës 19 mars Italia shënon numrin më të ulët të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 viktima duke e çuar në total në 15,887. Ndërkohë që numri ...

Koronavirus. 65.000 vdekje dhe 1.2 milion të prekur në të gjithë botën.
Ky eshte raporti i fundit i Universitetit Johns Hopkins, ne buletinin e te cilit saktesohet se infeksionet tani jane 1.203.099, vdekjet 64.774 Numri i te sheruarve 246.893. Shtetet e Bashkuara kane tejkaluar 300.000 ...
ikub.al | 05-Apr-2020 10:21
Ky eshte raporti i fundit i Universitetit Johns Hopkins, ne buletinin e te cilit saktesohet se infeksionet tani jane 1.203.099, vdekjet 64.774 Numri i te sheruarve 246.893. Shtetet e Bashkuara kane tejkaluar 300.000 ...

Bie numri i viktimave në Itali/ 525 të vdekur në 24 orët e fundit
525 persona kanë humbur jetën këtë të diel në Itali nga COVID-19, ku konstatohet një rënie e numrit të viktimave në raport me ditët e kaluara. Për rrjedhojë, në total shënohen 15.887 të vdekur. Shefi i Mbrojtjes Civile ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 18:21
525 persona kanë humbur jetën këtë të diel në Itali nga COVID-19, ku konstatohet një rënie e numrit të viktimave në raport me ditët e kaluara. Për rrjedhojë, në total shënohen 15.887 të vdekur. Shefi i Mbrojtjes Civile ...

Tendenca në rënie në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Itali
Një lajm i mirë mund të konsiderohet tendenca rënie përsa i përket numrin të viktimave në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 525 persona me COVID-19 (dje ishte 766), duke e çuar numrin në total në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:18
Një lajm i mirë mund të konsiderohet tendenca rënie përsa i përket numrin të viktimave në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 525 persona me COVID-19 (dje ishte 766), duke e çuar numrin në total në ...

Spanja shton ditët e karantinës, zgjat masat ekstreme deri në 26 prill
Spanja vijon të mbetet vendi i parë në Europë me numrin më të lartë të të prekurve me COVID-19. Kryeministri Pedro Sanchez njoftoi zgjatjen e gjendjes së emergjencës deri në 26 prill. Ai u tha qytetarëve se “vendi po ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 14:40
Spanja vijon të mbetet vendi i parë në Europë me numrin më të lartë të të prekurve me COVID-19. Kryeministri Pedro Sanchez njoftoi zgjatjen e gjendjes së emergjencës deri në 26 prill. Ai u tha qytetarëve se “vendi po ...

Itali. Ulet numri i pacientëve në kujdesin intensiv
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...
ikub.al | 04-Apr-2020 19:55
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...

Lajm i mirë nga Italia, bie ndjeshëm numri i viktimave nga covid-19
Italia ka raportuar këtë të diel 525 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Sipas autoriteteve ky është nurmi më i ulët ditor që nga 19 marsi. Shifrën e publikoi shefi i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli gjatë ...
Lapsi | 05-Apr-2020 18:31
Italia ka raportuar këtë të diel 525 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Sipas autoriteteve ky është nurmi më i ulët ditor që nga 19 marsi. Shifrën e publikoi shefi i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli gjatë ...

Statistikat e fundit/ 65 mijë të infektuar me Covid-19 në të gjithë botën, 1.2 milionë të infektuar
Koronavirusi ka shënuar në të gjithë botën 65 mijë viktima teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 1 milionë e 216 mijë. SHBA kryeson listën me mbi 300 mijë e ndjekur nga Spanja me 130 mijë të infektuar dhe Italia me ...
Lapsi | 05-Apr-2020 16:12
Koronavirusi ka shënuar në të gjithë botën 65 mijë viktima teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 1 milionë e 216 mijë. SHBA kryeson listën me mbi 300 mijë e ndjekur nga Spanja me 130 mijë të infektuar dhe Italia me ...

COVID-19 në Itali: 525 të vdekur dhe 4.316 të infektuar brenda 24 orëve
Gjithsej 525 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Itali gjatë 24 orëve të kaluara, derisa janë regjistruar 4.316 raste të reja të të infektuarve, është bërë e ditur nga zyrtarët italianë. Është ky numër dukshëm më i ...
Koha.mk | 05-Apr-2020 20:16
Gjithsej 525 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Itali gjatë 24 orëve të kaluara, derisa janë regjistruar 4.316 raste të reja të të infektuarve, është bërë e ditur nga zyrtarët italianë. Është ky numër dukshëm më i ...

Mbi 1,2 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 67,260 të vdekur
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
Arbresh | 05-Apr-2020 20:13
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Mbi 1,2 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 67,260 të vdekur
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 19:40
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Italia me numrin më të ulët të vdekjeve në dy javët e fundit
Italia ka raportuar numrin më të ulët të vdekjeve nga koronavirusi, brenda një dite, që nga 19 marsi. Kreu i Mbrojtjes Civile në Itali tha se 525 njerëz kanë vdekur brenda 24 orëve. Ai shtoi se ka pasur gjithashtu një ...
Radio Evropa e Lire | 05-Apr-2020 19:37
Italia ka raportuar numrin më të ulët të vdekjeve nga koronavirusi, brenda një dite, që nga 19 marsi. Kreu i Mbrojtjes Civile në Itali tha se 525 njerëz kanë vdekur brenda 24 orëve. Ai shtoi se ka pasur gjithashtu një ...

Bie ndjeshëm numri i viktimave në Itali, gjithashtu edhe i atyre në terapi intensive
Mbrojtja Civile Italiane ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket numrit të të prekurve me Koronavirus dhe numrit të viktimave. Numri i viktimave në 24 orët e fundit është shtuar me vetëm 525 viktima, duke ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 19:15
Mbrojtja Civile Italiane ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket numrit të të prekurve me Koronavirus dhe numrit të viktimave. Numri i viktimave në 24 orët e fundit është shtuar me vetëm 525 viktima, duke ...

Bie ndjeshëm numri i viktimave në Itali, gjithashtu edhe i atyre në terapi intensive
Mbrojtja Civile Italiane ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket numrit të të prekurve me Koronavirus dhe numrit të viktimave. Numri i viktimave në 24 orët e fundit është shtuar me vetëm 525 viktima, duke ...
Shprehja | 05-Apr-2020 19:07
Mbrojtja Civile Italiane ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket numrit të të prekurve me Koronavirus dhe numrit të viktimave. Numri i viktimave në 24 orët e fundit është shtuar me vetëm 525 viktima, duke ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved