ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 15:31

Itali. Bie numri i të vdekurve dhe rasteve te reja

Itali. Bie numri i të vdekurve dhe rasteve te reja
Sipas tij, aktualisht ne Itali numerohen gjithsej 91.246 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.972. Te Shtunen rritja kishte qene 2.886. Numri i pergjithshem i te ...
ikub.al | 05-Apr-2020 18:34
Sipas tij, aktualisht ne Itali numerohen gjithsej 91.246 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.972. Te Shtunen rritja kishte qene 2.886. Numri i pergjithshem i te ...

Koronavirusi në Itali, 525 viktima në 24 orë. Shifra më e ulët që prej 19 marsit
Italia raporton përmirësim në pandeminë koronavirus. 525 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shifra më e ulët në dy javët e fundit. Ndërkohë, rastet e reja në vendin fqinj përgjatë ditës së fundit janë 2972. Që ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 19:25
Italia raporton përmirësim në pandeminë koronavirus. 525 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shifra më e ulët në dy javët e fundit. Ndërkohë, rastet e reja në vendin fqinj përgjatë ditës së fundit janë 2972. Që ...

Shpresë për Italinë! Regjistrohet numri më i ulët ditor i viktimave që prej dy javësh
Italia raportoi të shtunën shifrën më të ulët ditore të vdekjeve si pasojë e COVID-19 pas rreth dy javësh dhe tha se numri i pacientëve në kujdes intensiv kishte rënë për herë të parë. Zyrtarët i kërkuan popullatës të ...
Top Channel | 05-Apr-2020 17:04
Italia raportoi të shtunën shifrën më të ulët ditore të vdekjeve si pasojë e COVID-19 pas rreth dy javësh dhe tha se numri i pacientëve në kujdes intensiv kishte rënë për herë të parë. Zyrtarët i kërkuan popullatës të ...

Bilanci tragjik në mbarë globin: Mbi 66 mijë viktima dhe 1 milion e 225 mijë të infektuar
1,225,035 të prekur dhe 66,502 viktima- ky është bilanci aktual në botë, shkaktuar nga pandemia Covid-19.
Top Channel | 05-Apr-2020 16:15
1,225,035 të prekur dhe 66,502 viktima- ky është bilanci aktual në botë, shkaktuar nga pandemia Covid-19.

5 viktima këtë të diel në Greqi, 1735 raste në total
Pesë persona kanë vdekur këtë të diel në Greqi si pasojë e Covid-19. Autoritetet shendetësore në këtë vend konfirmuan se numri i viktimave nga koronavirusi në total ka shkuar në 73. Ketë të diel janë zbuluar 62 raste të ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 20:13
Pesë persona kanë vdekur këtë të diel në Greqi si pasojë e Covid-19. Autoritetet shendetësore në këtë vend konfirmuan se numri i viktimave nga koronavirusi në total ka shkuar në 73. Ketë të diel janë zbuluar 62 raste të ...

Ulet numri i vdekjeve në Itali në raport me ditët e tjera: Humbin jetën 525 persona brenda 24 orëve
Në Itali është ulur numri i vdekjeve në raport me ditët e tjera. Brenda 24 orëve, janë shënuar 525 viktima. vijon
GazetaTema | 05-Apr-2020 18:12
Në Itali është ulur numri i vdekjeve në raport me ditët e tjera. Brenda 24 orëve, janë shënuar 525 viktima. vijon

Lajme të mira nga Italia/ Ulet numri i viktimave brenda 24 orëve, regjistrohen vetëm 525 viktima
Për herë të parë që prej datës 19 mars Italia shënon numrin më të ulët të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 viktima duke e çuar në total në 15,887. Ndërkohë që numri ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:36
Për herë të parë që prej datës 19 mars Italia shënon numrin më të ulët të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 viktima duke e çuar në total në 15,887. Ndërkohë që numri ...

Koronavirusi në Turqi/ Regjistrohen mbi 3,000 raste të reja brenda 24 orëve, numri i viktimave shkon në 501
Në Turqi në 24 orët e fundit janë testuar pozitivisht edhe 3,013 persona, duke e çuar numrin e pergjithshem te të infektuarve me koronavirus në 23,934. Autoritetet turke njoftuan se ne 24 oret e fundit 76 persona humben ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:28
Në Turqi në 24 orët e fundit janë testuar pozitivisht edhe 3,013 persona, duke e çuar numrin e pergjithshem te të infektuarve me koronavirus në 23,934. Autoritetet turke njoftuan se ne 24 oret e fundit 76 persona humben ...

Bie numri i viktimave në Itali/ 525 të vdekur në 24 orët e fundit
525 persona kanë humbur jetën këtë të diel në Itali nga COVID-19, ku konstatohet një rënie e numrit të viktimave në raport me ditët e kaluara. Për rrjedhojë, në total shënohen 15.887 të vdekur. Shefi i Mbrojtjes Civile ...
VizionPlus | 05-Apr-2020 18:21
525 persona kanë humbur jetën këtë të diel në Itali nga COVID-19, ku konstatohet një rënie e numrit të viktimave në raport me ditët e kaluara. Për rrjedhojë, në total shënohen 15.887 të vdekur. Shefi i Mbrojtjes Civile ...

Tendenca në rënie në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Itali
Një lajm i mirë mund të konsiderohet tendenca rënie përsa i përket numrin të viktimave në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 525 persona me COVID-19 (dje ishte 766), duke e çuar numrin në total në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 18:18
Një lajm i mirë mund të konsiderohet tendenca rënie përsa i përket numrin të viktimave në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 525 persona me COVID-19 (dje ishte 766), duke e çuar numrin në total në ...

Mbi 1,2 milion raste me COVID-19 në gjithë botën
Më shumë se 1,2 milion raste me koronavirus (COVID-19) janë konfirmuar në gjithë botën, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency. Rreth 64.774 persona ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 11:19
Më shumë se 1,2 milion raste me koronavirus (COVID-19) janë konfirmuar në gjithë botën, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency. Rreth 64.774 persona ...

Mbi 3 000 raste të reja me coronavirus brenda një dite në Turqi, numri i të vdekurve arrin në 501
Në 24 orët e fundit, në Turqi janë zbuluar edhe 3 013 raste të reja me coronavirus, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 23,934. Autoritetet turke njoftuan për 76 të vdekur tjerë nga coronavirusin, ...
Telegraf | 05-Apr-2020 16:04
Në 24 orët e fundit, në Turqi janë zbuluar edhe 3 013 raste të reja me coronavirus, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 23,934. Autoritetet turke njoftuan për 76 të vdekur tjerë nga coronavirusin, ...

Bilanci nga Europa në SHBA, 64.732 të vdekur dhe 1.202.546 të prekur në gjithë Botën
Koronavirusi po përhapet frikshëm, Shifrat në të gjithë botën janë në rritje. Në total ka 1.202.546 të prekur dhe 64.732 të vdekur në botë. Vetëm në SHBA numërohen sot 311.635 të prekur dhe 8.454 të vdekur. Rekord të zi ...
Telegraf | 05-Apr-2020 09:41
Koronavirusi po përhapet frikshëm, Shifrat në të gjithë botën janë në rritje. Në total ka 1.202.546 të prekur dhe 64.732 të vdekur në botë. Vetëm në SHBA numërohen sot 311.635 të prekur dhe 8.454 të vdekur. Rekord të zi ...

Lajm i mirë nga Italia, bie ndjeshëm numri i viktimave nga covid-19
Italia ka raportuar këtë të diel 525 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Sipas autoriteteve ky është nurmi më i ulët ditor që nga 19 marsi. Shifrën e publikoi shefi i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli gjatë ...
Lapsi | 05-Apr-2020 18:31
Italia ka raportuar këtë të diel 525 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Sipas autoriteteve ky është nurmi më i ulët ditor që nga 19 marsi. Shifrën e publikoi shefi i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli gjatë ...

Itali. Ulet numri i pacientëve në kujdesin intensiv
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...
ikub.al | 04-Apr-2020 19:55
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...

Bilanci tragjik në mbarë globin: Mbi 66 mijë viktima dhe 1 milion e 225 mijë të infektuar
1,225,035 të prekur dhe 66,502 viktima- ky është bilanci aktual në botë, shkaktuar nga pandemia Covid-19. Mësohet se personat që kanë mundur të shërohen prej pandemisë në fjalë janë 253,855. Aktualisht numri më i lartë ...
Medial | 05-Apr-2020 20:41
1,225,035 të prekur dhe 66,502 viktima- ky është bilanci aktual në botë, shkaktuar nga pandemia Covid-19. Mësohet se personat që kanë mundur të shërohen prej pandemisë në fjalë janë 253,855. Aktualisht numri më i lartë ...

Mbi 1,2 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 67,260 të vdekur
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:33
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

COVID-19 në Itali: 525 të vdekur dhe 4.316 të infektuar brenda 24 orëve
Gjithsej 525 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Itali gjatë 24 orëve të kaluara, derisa janë regjistruar 4.316 raste të reja të të infektuarve, është bërë e ditur nga zyrtarët italianë. Është ky numër dukshëm më i ...
Koha.mk | 05-Apr-2020 20:16
Gjithsej 525 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Itali gjatë 24 orëve të kaluara, derisa janë regjistruar 4.316 raste të reja të të infektuarve, është bërë e ditur nga zyrtarët italianë. Është ky numër dukshëm më i ...

Mbi 1,2 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 67,260 të vdekur
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
Arbresh | 05-Apr-2020 20:13
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,237,420. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Statistikat e fundit/ 65 mijë të infektuar me Covid-19 në të gjithë botën, 1.2 milionë të infektuar
Koronavirusi ka shënuar në të gjithë botën 65 mijë viktima teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 1 milionë e 216 mijë. SHBA kryeson listën me mbi 300 mijë e ndjekur nga Spanja me 130 mijë të infektuar dhe Italia me ...
Lapsi | 05-Apr-2020 16:12
Koronavirusi ka shënuar në të gjithë botën 65 mijë viktima teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 1 milionë e 216 mijë. SHBA kryeson listën me mbi 300 mijë e ndjekur nga Spanja me 130 mijë të infektuar dhe Italia me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved