ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 13:58

Maqedoni e Veriut: Arrin në 555 numri i të infektuarve me COVID-19

Maqedoni e Veriut: Arrin në 555 numri i të infektuarve me COVID-19
Maqedonia e Veriut ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus që nga paraqitja e sëmundjes, COVID-19 në këtë shtet.
Top Channel | 05-Apr-2020 15:20
Maqedonia e Veriut ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus që nga paraqitja e sëmundjes, COVID-19 në këtë shtet.

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në 145 numri i të infektuarve
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 18:38
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Nurellari tregon se pse Shqipëria dhe Kosova po dështojnë në luftën kundër coronavirusit
Analisti Adri Nurellari ka publikuar sot një analizë me të dhëna krahasimore për vendet e rajonit të Ballkanit për luftën kundër coronavirusit. Sipas tij, një ndër dështimet kryesore të deritanishme të qeverive të ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 12:32
Analisti Adri Nurellari ka publikuar sot një analizë me të dhëna krahasimore për vendet e rajonit të Ballkanit për luftën kundër coronavirusit. Sipas tij, një ndër dështimet kryesore të deritanishme të qeverive të ...

95 persona lirohen nga karantina në Qendrën e Studentëve (VIDEO)
Pas 14 ditësh izolim në Qendrën e Studentëve, 95 qytetarë sot u lejuan të shkojnë nëpër shtëpitë e tyre. Por pavarësisht se u liruan nga karantina, atyre iu kërkua që edhe për dy javët e ardhshme të qëndrojnë të ...
Klan Kosova | 05-Apr-2020 20:49
Pas 14 ditësh izolim në Qendrën e Studentëve, 95 qytetarë sot u lejuan të shkojnë nëpër shtëpitë e tyre. Por pavarësisht se u liruan nga karantina, atyre iu kërkua që edhe për dy javët e ardhshme të qëndrojnë të ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 20:44
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

COVID-19/ Kosova regjistron 145 të infektuar e vetëm 1 viktimë
Në Kosovë janë shënuar pesë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë testuar 93 mostra, nga të cilat kanë dalë 5 raste pozitive. ...
Politiko | 05-Apr-2020 20:36
Në Kosovë janë shënuar pesë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë testuar 93 mostra, nga të cilat kanë dalë 5 raste pozitive. ...

25 mostrat që janë marrë nga familjarët dhe kontaktet e gruas nga Korisha, kanë dalë negative
Sot janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me COVID19, duke çuar kështu numrin e të infektuarve në Kosovë në 145. Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 20:36
Sot janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me COVID19, duke çuar kështu numrin e të infektuarve në Kosovë në 145. Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) ...

Kosovë: 145 të prekur me COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, konfirmoi të dielën mbrëma pesë raste të reja të prekur me COVID-19. Sipas institutit tre veta janë me vendbanim në fshatin Banjë të komunës së Malishevës, një nga ...
Zeri Amerikes | 05-Apr-2020 20:04
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, konfirmoi të dielën mbrëma pesë raste të reja të prekur me COVID-19. Sipas institutit tre veta janë me vendbanim në fshatin Banjë të komunës së Malishevës, një nga ...

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...
Shenja | 05-Apr-2020 20:02
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Gazeta Monitor | 05-Apr-2020 19:45
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145
Prishtinë, 5 prill 2020 – Në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin e përgjithshëm. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se të pesë ...
Illyriapress | 05-Apr-2020 19:17
Prishtinë, 5 prill 2020 – Në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin e përgjithshëm. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se të pesë ...

5 rastet e reja janë nga Malisheva, Gjakova e Vushtrria
Gjatë ditës së sotme sipas Institutit Kombëtar të Shendetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19, kështu duke e çuar bilancin e ...
Lajminet | 05-Apr-2020 19:12
Gjatë ditës së sotme sipas Institutit Kombëtar të Shendetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19, kështu duke e çuar bilancin e ...

Deri më tani në Kosovë janë shëruar 23 persona nga Coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 22:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se sot janë testuar 128 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Të shtunën kanë ...

Konfirmohen edhe pesë raste me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...
Radio Evropa e Lire | 05-Apr-2020 18:45
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe pesë raste të reja me koronavirusin e ri në Kosovë. “Rastet pozitive janë raste kontakti, tre (3) prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një (1) me ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Zeri | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Edhe pesë raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...
Arbresh | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë IKSHPK-së: Sot më 05.04.2020 në ...

Edhe 5 të infektuar me Covid-19
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
PortaliOnline | 05-Apr-2020 18:41
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

Konfirmohen edhe 5 raste me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 18:41
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se janë kofnirmuar edhe 5 raste të reja me virusin VOCID-19 “Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

?Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 bilanci i përgjithshëm
Rastet pozitive janë raste kontakti, 3 prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një me vendbanim në Gjakovë, një me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, transmeton . Nga data 08.02.2020 deri sot, në ...
Lajminet | 05-Apr-2020 18:37
Rastet pozitive janë raste kontakti, 3 prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një me vendbanim në Gjakovë, një me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, transmeton . Nga data 08.02.2020 deri sot, në ...

Edhe 5 raste me Covid-19, në Malishevë, Gjakovë dhe Vushtrri
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...
EkonomiaOnline | 05-Apr-2020 18:36
Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved