ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 22:44

UEFA zbulon variantet për të mbyllur Championsin deri më 3 gusht

UEFA zbulon variantet për të mbyllur Championsin deri më 3 gusht
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...
Telegraf | 05-Apr-2020 19:25
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...

‘Më tre gusht gjithçka të jetë e mbyllur’, Ceferin për kampionatet në Europë. 4 hipoteza për Champions League
Pas sinjaleve jo shumë pozitive të marra kohët e fundit nga shëndetësia në lidhje me koronavirusin UEFA ka shtyre afatin e fundit të përfundimit të kampionateve në Europë. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti i UEFA-s, ...
GazetaTema | 05-Apr-2020 15:58
Pas sinjaleve jo shumë pozitive të marra kohët e fundit nga shëndetësia në lidhje me koronavirusin UEFA ka shtyre afatin e fundit të përfundimit të kampionateve në Europë. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti i UEFA-s, ...

UEFA vendos afatin e fundit, ja kur duhet të mbyllen sezonet dhe Kupat e Europës
Për momentin nuk mund të bëhen parashikime. Me alarmin e Covid-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qveria europiane e futbollit ka edhe një afat ...
Telegraf | 05-Apr-2020 17:01
Për momentin nuk mund të bëhen parashikime. Me alarmin e Covid-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qveria europiane e futbollit ka edhe një afat ...

Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...
Telegrafi | 05-Apr-2020 17:57
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...

3 gushti data e përfundimit të Ligës së Kampionëve? Vjen reagimi nga UEFA
Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ua ka bërë të qartë ligave nacionale të mos pezullojnë edicionet dhe të durojnë derisa të gjendet një zgjidhje. Vendimi i Federatës së Futbollit të Belgjikës për ta ...
Zeri | 05-Apr-2020 19:45
Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ua ka bërë të qartë ligave nacionale të mos pezullojnë edicionet dhe të durojnë derisa të gjendet një zgjidhje. Vendimi i Federatës së Futbollit të Belgjikës për ta ...

Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...
E Dua Sportin | 05-Apr-2020 19:00
UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë që Liga e Kampionëve do të përfundojë më 3 gusht. Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në ...

LAJM I TRISHTË për sportin shqiptar, luftoi prej ditësh me Coronavirusin, ndahet nga jeta trajneri kampion
Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin beson se përfundimi i sezonit pas dyerve të mbyllura është alternativa më e mirë për përfundimin e sezonit 2019/20. Ligat më të mëdha të futbollit janë shtyrë në afat të pacaktuar ...
GazetaBlic | 05-Apr-2020 18:54
Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin beson se përfundimi i sezonit pas dyerve të mbyllura është alternativa më e mirë për përfundimin e sezonit 2019/20. Ligat më të mëdha të futbollit janë shtyrë në afat të pacaktuar ...

UEFA: Nuk është e vërtetë që Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës duhet të përfundojnë më 3 gusht
Pandemia e koronavirusit ka çuar në një ndërprerje të zgjatur për sportin në të gjithë Evropën, me çdo ligë të madhe kombëtare të futbollit të pezulluar dhe turneu i këtij viti Euro 2020 u shty për një vit. Dy garat ...
Lajminet | 05-Apr-2020 17:58
Pandemia e koronavirusit ka çuar në një ndërprerje të zgjatur për sportin në të gjithë Evropën, me çdo ligë të madhe kombëtare të futbollit të pezulluar dhe turneu i këtij viti Euro 2020 u shty për një vit. Dy garat ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit”
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
EkonomiaOnline | 05-Apr-2020 17:34
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

Milan ëndërron transferimin e Icardit
UEFA ka mohuar komentet e Aleksander Ceferin që Liga e Kampionëve duhej të përfundonte deri më 3 gusht. Sipas ZDF, Ceferin ka theksuar se garat evropiane të klubeve duhej të përfundonin jo më vonë se në fillim të ...
GazetaBlic | 05-Apr-2020 17:32
UEFA ka mohuar komentet e Aleksander Ceferin që Liga e Kampionëve duhej të përfundonte deri më 3 gusht. Sipas ZDF, Ceferin ka theksuar se garat evropiane të klubeve duhej të përfundonin jo më vonë se në fillim të ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit” UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse g
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
Kosova Sot | 05-Apr-2020 17:24
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

Reagon UEFA: “Nuk është e vërtetë, s’ka ende data për rinisjen dhe mbylljen e sezonit”
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...
Gazeta Express | 05-Apr-2020 17:18
UEFA ka mohuar që Aleksander Ceferin të ketë caktuar datën 3 gusht zhvillimin e finales së Champions League Ceferin të shtunën dha një intervistë për ZDF kinse garat duhet të mbyllen në fillim të muajit gusht. Por këtë ...

“Do të mbyllim kampionatet”! Presidenti i Bajernit të Mynihut: UEFA bëri mirë qe e kritikoi Belgjikën
Belgjika është kampionati i parë në Europë që ka nxituar të mbyll fatet e sezonit, duke shpallur edhe kampionin e parakohshëm Club Brugge, që gjendej në vendin e parë aktualisht dhe e shkëputur nga të tjerat. Por këtë ...
GazetaTema | 04-Apr-2020 16:06
Belgjika është kampionati i parë në Europë që ka nxituar të mbyll fatet e sezonit, duke shpallur edhe kampionin e parakohshëm Club Brugge, që gjendej në vendin e parë aktualisht dhe e shkëputur nga të tjerat. Por këtë ...

Opta parashikon tabelën përfundimtare të Premierligës 2019/20
Algoritmi i tyre i krijuar në mënyrë të pavarur do të shihte Liverpoolin të fitojë titullin e parë të Premierligës në historinë e tyre. Me pandeminë aktuale COVID-19 duke shkaktuar pezullimin e pjesës më të madhe të ...
Lajminet | 05-Apr-2020 17:00
Algoritmi i tyre i krijuar në mënyrë të pavarur do të shihte Liverpoolin të fitojë titullin e parë të Premierligës në historinë e tyre. Me pandeminë aktuale COVID-19 duke shkaktuar pezullimin e pjesës më të madhe të ...

UEFA ka mohuar se më 3 gusht mbyllet Liga e Kampionëve
Në një raportim të “ZDF”, është cituar presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, se ka thënë që gara duhet të përfundohet deri në atë datë. “Është raportuar se presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin ka thënë për ZDF-in ...
Alsat-M | 05-Apr-2020 16:37
Në një raportim të “ZDF”, është cituar presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, se ka thënë që gara duhet të përfundohet deri në atë datë. “Është raportuar se presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin ka thënë për ZDF-in ...

UEFA mohon se 3 gushti është afati i fundit për përfundimin e Ligës së Kampionëve
Konfederata e Futbollit të Evropës (UEFA) ka mohuar se 3 gushti është afati përfundimtar për të mbyllur stinorin e Ligës së Kampionëve. Në një raportim të transmetuesit gjerman ZDF, është cituar presidenti i UEFA-s, ...
Koha.net | 05-Apr-2020 16:24
Konfederata e Futbollit të Evropës (UEFA) ka mohuar se 3 gushti është afati përfundimtar për të mbyllur stinorin e Ligës së Kampionëve. Në një raportim të transmetuesit gjerman ZDF, është cituar presidenti i UEFA-s, ...

Katër variantet që ka UEFA për të mbyllur Championsin deri në 3 gusht
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...
TetovaSot | 05-Apr-2020 15:09
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...

UEFA ka 4 variante për të mbyllur Championsin deri në 3 gusht!
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...
Shenja | 05-Apr-2020 14:49
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...

UEFA ka 4 variante për të mbyllur Championsin deri në 3 gusht!
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...
Indeks Online | 05-Apr-2020 14:43
UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në ...

Ceferin: Sezoni duhet të mbyllet
Me alarmin e COVID-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qeveria europiane e futbollit ka edhe një afat të ri kohor, përtej të cilit nuk mund të ...
RTSH | 05-Apr-2020 14:38
Me alarmin e COVID-19 ende prezent në Europë, UEFA po studion disa plane, por ideja nuk ndryshon: sezoni duhet të mbyllet. Madje qeveria europiane e futbollit ka edhe një afat të ri kohor, përtej të cilit nuk mund të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved