ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 00:58

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16

Kosovë/ Qeveria arsyeton vendosjen në karantinë të veriut: Janë 16 raste me COVID-16
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.
Top Channel | 04-Apr-2020 21:55
Qeveria e Kosovës më në fund ka reaguar për situatën e krijuar në veri pas vendosjes në karantinë të Mitrovicës veriore dhe Zveçanit, nga ana e Qeverisë së Serbisë.

Hoxhaj: Askush më shumë se Kurti nuk ka shpërndarë kritika për Veriun, tani nuk del të jetë mbrojtës i integritetit territorial
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti janë të paaftë ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 22:04
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti janë të paaftë ...

Qalaj apel bizneseve: Lëshoni punëtorët para orës së kufizuar për lëvizje
Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, tha se janë të angazhuar maksimalisht në trajtimin e krizës së pandemisë. Ai i ka falënderuar qytetarët për respektimin e masave të vendosura nga institucionet dhe ka bërë thirrje që ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 20:51
Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, tha se janë të angazhuar maksimalisht në trajtimin e krizës së pandemisë. Ai i ka falënderuar qytetarët për respektimin e masave të vendosura nga institucionet dhe ka bërë thirrje që ...

Vitia: Karantinimi i dy komunave në veri u bë me dijeninë tonë – të lihen anash dallimet politike për shkak të gjendjes së Coronavirusit
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 20:18
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen, shkruan Periskopi. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore ...
Shprehja | 04-Apr-2020 23:07
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen, shkruan Periskopi. Pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore ...

Drenica mbetet ende e paprekur nga koronavirusi
Po ashtu, mbi 15 komuna në Kosovë janë prekur nga COVID-19, përfshirë edhe komunat e veriut, Zveçanin e Mitrovicën e Veriut, shkruan . Mirëpo, dy komuna që e përbëjnë rrafshin e Drenicës kanë mbetur ende të paprekura ...
Lajminet | 04-Apr-2020 22:43
Po ashtu, mbi 15 komuna në Kosovë janë prekur nga COVID-19, përfshirë edhe komunat e veriut, Zveçanin e Mitrovicën e Veriut, shkruan . Mirëpo, dy komuna që e përbëjnë rrafshin e Drenicës kanë mbetur ende të paprekura ...

Koronavirusi në veri e thellon përçarjen politike në Kosovë
Përplasjet politike në Kosovë në kohë të pandemisë nuk janë ndaluar. Situata në veri të Kosovës me koronavirusin Covid-19 ka bërë që të përplasen akterët politikë. Mbrëmë dy komuna serbe në veri të Kosovës, Mitrovica e ...
Koha.net | 04-Apr-2020 22:21
Përplasjet politike në Kosovë në kohë të pandemisë nuk janë ndaluar. Situata në veri të Kosovës me koronavirusin Covid-19 ka bërë që të përplasen akterët politikë. Mbrëmë dy komuna serbe në veri të Kosovës, Mitrovica e ...

LDK: Gjithçka që u arrit për shtrirjen e sovranitetit në veri nuk bën të rrënohet nga Kurti e vartësit e tij
Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimet në lidhje me zhvillimet në veri të vendit. Përmes një komunikate, LDK thotë se ‘situata në veriun e vendit, përveç problemeve me pandeminë po përkeqësohet edhe me ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 19:48
Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimet në lidhje me zhvillimet në veri të vendit. Përmes një komunikate, LDK thotë se ‘situata në veriun e vendit, përveç problemeve me pandeminë po përkeqësohet edhe me ...

Hoxhaj: Qeveria Kurti totalisht e paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 22:18
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...

Tahiri: Kurti po e respekton gjendjen e jashtëzakonshme të shpallur nga Serbia
Sipas tij, kjo flet më qartë, më hapur e më shumë se ç’do të mund të flitej, për dëmin kombëtar, shtetëror e qytetar që ky kryeministër në largim, sipas tij, është në gjendje të bëjë për shkak të mendësisë së tij ...
Lajminet | 04-Apr-2020 22:08
Sipas tij, kjo flet më qartë, më hapur e më shumë se ç’do të mund të flitej, për dëmin kombëtar, shtetëror e qytetar që ky kryeministër në largim, sipas tij, është në gjendje të bëjë për shkak të mendësisë së tij ...

Hoxhaj: Qeveria Kurti totalisht e paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...
Arbresh | 04-Apr-2020 22:04
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Qeveria e Kosovës dhe kryeminisitri Kurti janë të paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri të Kosovës. ...

Qalaj: Kanë hyrë mjekë nga Serbia, por asnjë individ s’ka hyrë në Kosovë pa leje
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, tha se s’ka pikë dyshimi që ky institucion po vepron në krejt vendin. “Janë veprime që koordinohen me institucionet tona qendrore dhe ato lokale. Nga aspekti i sigurisë ...
Gazeta Monitor | 04-Apr-2020 22:01
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, tha se s’ka pikë dyshimi që ky institucion po vepron në krejt vendin. “Janë veprime që koordinohen me institucionet tona qendrore dhe ato lokale. Nga aspekti i sigurisë ...

Arsyetohet Vitia: Veriu hyri në karantinë me dijeninë tonë, vepruam sipas udhëzimeve të OBSH’së
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...
Gazeta Monitor | 04-Apr-2020 22:01
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Policisë Rashit Qalajn dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadanin, ka njoftuar rreth gjendjes së pandemisë Covid-19, në vendin tonë. ...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë – përplasje politike në Prishtinë
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...
Zeri Amerikes | 04-Apr-2020 21:58
Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për mbi 20 të prekur nga koronavirusi në këto dy qytete. Sipas masave të ...

Hoxhaj: Qeveria Kurti totalisht e paaftë për ta menaxhuar situatën në Veri
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, është shprehur se Serbia, vazhdimisht ka pretenduar dhe pretendon të përdorë situatat humanitare për të shkelur sovranitetin e Kosovës në këtë ...
Lajminet | 04-Apr-2020 21:53
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, është shprehur se Serbia, vazhdimisht ka pretenduar dhe pretendon të përdorë situatat humanitare për të shkelur sovranitetin e Kosovës në këtë ...

?Situata në veri, reagon edhe OVL UÇK
Vendosja e komunave të veriut në karantinë me urdhër të Serbisë, ka shqetësuar edhe veteranët e luftës së UCK-së. Kryetari i OVL- UCK, Hysni Gucati përmes një statusi në FCB ka bërë përgjegjëse qeverinë e vendit për ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 21:35
Vendosja e komunave të veriut në karantinë me urdhër të Serbisë, ka shqetësuar edhe veteranët e luftës së UCK-së. Kryetari i OVL- UCK, Hysni Gucati përmes një statusi në FCB ka bërë përgjegjëse qeverinë e vendit për ...

Presidenti Thaçi me një thirrje për kryeministrin Kurti
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që qeveria që ai udhëheq, t’i përmbushë përgjegjësitë e saj ndaj qytetarëve tanë, të të gjitha komuniteteve, në tërë territorin e Republikës së ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 21:27
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që qeveria që ai udhëheq, t’i përmbushë përgjegjësitë e saj ndaj qytetarëve tanë, të të gjitha komuniteteve, në tërë territorin e Republikës së ...

Konfirmohet se Beogradi dërgoi personel shëndetësor në Kosovë (Video/Dokument)
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Por pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 21:26
Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar mbi 100 teksa një person humbi jetën e 16 nga të infektuarit arritën të shërohen. Por pavarësisht ekipeve të shumta mjekësore kosovare të ...

Konfirmohet se Beogradi dërgoi personel shëndetësor në Kosovë (Video/Dokument)
Personel të shumtë shëndetësorë kanë hyrë në Kosovë gjatë ditëve të fundit për të ofruar shërbime shëndetësore. Kjo është konfirmuar sonte edhe nga Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Qalaj deklaroi se që nga ...
Indeks Online | 04-Apr-2020 21:21
Personel të shumtë shëndetësorë kanë hyrë në Kosovë gjatë ditëve të fundit për të ofruar shërbime shëndetësore. Kjo është konfirmuar sonte edhe nga Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Qalaj deklaroi se që nga ...

Karantinimi i Mitrovicës së Veriut, reagon edhe OVL UÇK
Vendosja e komunave të Veriut në karantinë me urdhër të Serbisë, ka shqetësuar edhe veteranët e luftës së UÇK-së. Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati përmes një statusi në Facebook ka bërë përgjegjëse qeverinë e vendit ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 19:18
Vendosja e komunave të Veriut në karantinë me urdhër të Serbisë, ka shqetësuar edhe veteranët e luftës së UÇK-së. Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati përmes një statusi në Facebook ka bërë përgjegjëse qeverinë e vendit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved