ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:34

Shkon në 135 numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Shkon në 135 numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate.
Top Channel | 04-Apr-2020 10:08
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate.

Kosovë: Gjashtë raste të reja me koronavirus, të infektuar 132 persona, 16 të shëruar
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në vend. ”Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 21:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në vend. ”Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë ...

Koronavirusi/ Zbulohen edhe gjashtë raste të tjera , shkon në 132 numri i të infektuarve në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në Kosove. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 20:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në Kosove. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, ...

IKSHPK me njoftim pas mesnate: Tri raste të reja me COVID-19, numri i të infektuarve shkon në 135
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi të publikuar pas mesnate, ka bërë të ditur se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR (testimi 2), janë testuar ...
Telegrafi | 04-Apr-2020 02:25
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi të publikuar pas mesnate, ka bërë të ditur se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR (testimi 2), janë testuar ...

Koronavirusi, 135 të infektuar në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...
Lapsi | 04-Apr-2020 09:11
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...

Shkon në 132 numri i të prekurve në Kosovë, gjashtë të tjerë shërohen
Edhe gjashtë persona të tjerë sot kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë, duke e çuar numrin e të infektuarve në 132, derisa gjashtë persona të tjerë janë shëruar, duke e çuar numrin në 16. Këtë e ka bërë të ditur ...
Monitor | 03-Apr-2020 22:41
Edhe gjashtë persona të tjerë sot kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë, duke e çuar numrin e të infektuarve në 132, derisa gjashtë persona të tjerë janë shëruar, duke e çuar numrin në 16. Këtë e ka bërë të ditur ...

Zbulohen gjashtë raste të tjera me koronavirus në Kosovë, shkon në 132 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19. Sot janë testuar 105 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe ...
Lapsi | 03-Apr-2020 21:37
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19. Sot janë testuar 105 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe ...

Vuçiç kopjon Ramën për masat/ Serbia, në karantinë totale gjatë fundjavës
Presidenti i S erbise Aleksandar Vucic do te ashpersoje masat e levizjes se qytetareve per shkak te rritjes se numrit te te infektuarve ne vend. Ne nje konference per shtyp, pas mbledhjes se shtabit te emergjencave, ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 14:45
Presidenti i S erbise Aleksandar Vucic do te ashpersoje masat e levizjes se qytetareve per shkak te rritjes se numrit te te infektuarve ne vend. Ne nje konference per shtyp, pas mbledhjes se shtabit te emergjencave, ...

Covid-19/ 43 pacientë të shtruar në Kosovë, 6 prej tyre në terapi intensive
Aktualisht, në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden 43 pacientë me Covid-19.
Top Channel | 03-Apr-2020 09:39
Aktualisht, në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden 43 pacientë me Covid-19.

Edhe gjashtë raste me COVID-19, shkon në 132 numri i të infektuarve në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në vendin tonë. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 20:28
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se edhe gjashtë raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 në vendin tonë. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën ...

Shkon në 135 numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate. Të infektuarit janë kryesisht raste kontakti dhe të ...
Radio Evropa e Lire | 04-Apr-2020 10:00
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostrave të premten pas mesnate. Të infektuarit janë kryesisht raste kontakti dhe të ...

34 banorë të Kamenicës dalin negativë në testimet për koronavirus
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se 34 persona nga kjo komunë të testuar për koronavirus kanë dalë negativë. Në mesin e të testuarve ishin edhe 12 punëtorë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë ...
Gazeta Express | 04-Apr-2020 09:20
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se 34 persona nga kjo komunë të testuar për koronavirus kanë dalë negativë. Në mesin e të testuarve ishin edhe 12 punëtorë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë ...

Tre raste të reja, 135 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Së fundmi, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate ka njoftuar edhe për tri raste të reja me koronavirus, të lëshuara gjatë orëve të para të ditës së shtunë. Nga 138 mostra të ...
AlbInfo | 04-Apr-2020 09:04
Së fundmi, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate ka njoftuar edhe për tri raste të reja me koronavirus, të lëshuara gjatë orëve të para të ditës së shtunë. Nga 138 mostra të ...

3 raste tjera me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate ka njoftuar edhe për tri raste të reja me koronavirusin e ri, të lëshuara gjatë orëve të para të ditës së shtunë. Nga 138 mostra......
Zeri | 04-Apr-2020 08:07
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate ka njoftuar edhe për tri raste të reja me koronavirusin e ri, të lëshuara gjatë orëve të para të ditës së shtunë. Nga 138 mostra......

Kosovë, tre raste të reja me koronavirus, 135 në total
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP) ka njoftuar se kanë testuar edhe 138 mostra të marra nga rastet hospitalizuara në Klinikën Infektive në Prishtinë. Nga testimi kanë dalë tre raste pozitive dhe personat ...
Ina-Online | 04-Apr-2020 07:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP) ka njoftuar se kanë testuar edhe 138 mostra të marra nga rastet hospitalizuara në Klinikën Infektive në Prishtinë. Nga testimi kanë dalë tre raste pozitive dhe personat ...

Konfirmohen gjashtë persona të shëruar me Coronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi për gjashtë të shëruar dhe gjashtë raste të reja me Covid-19 në vendin tonë. Me rastet e fundit, në vendin tonë numri i të shëruarve me COVID-19, ka arritur ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 20:18
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi për gjashtë të shëruar dhe gjashtë raste të reja me Covid-19 në vendin tonë. Me rastet e fundit, në vendin tonë numri i të shëruarve me COVID-19, ka arritur ...

Gjithsej 135 të infektuar me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...
Arbresh | 04-Apr-2020 07:40
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...

Mosha e të infektuarve me koronavirus, dy prej tyre i takojnë moshës nën 6 vjeçare
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti ka dhënë detaje lidhur me moshën e të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Sipas tij, dy prej pacientëve të hospitalizuar i takojnë moshës nën gjashtëvjeçare, raporton ...
Gazeta Express | 04-Apr-2020 07:28
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti ka dhënë detaje lidhur me moshën e të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Sipas tij, dy prej pacientëve të hospitalizuar i takojnë moshës nën gjashtëvjeçare, raporton ...

Gjithsej 135 të infektuar me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...
Gazeta Express | 04-Apr-2020 07:16
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik pas mesnate ka konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, dukë bërë që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 135. Që nga 8 shkurti, në laboratorin e IKSHP’së, janë ...

Lehona me koronavirus nga Kumanova në gjendje të mirë shëndetësore, foshnja nuk ka koronavirus
Drejtoresha e Klinikës Gjinekologjike në Shkup Viktorija Jovanovska sot deklaroi se lehona me koronavirus nga Kumanova është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është hospitalizuar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, ...
Shprehja | 04-Apr-2020 04:10
Drejtoresha e Klinikës Gjinekologjike në Shkup Viktorija Jovanovska sot deklaroi se lehona me koronavirus nga Kumanova është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është hospitalizuar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved