ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 03:25

Itali. Ulet numri i pacientëve në kujdesin intensiv

Itali. Ulet numri i pacientëve në kujdesin intensiv
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...
ikub.al | 04-Apr-2020 19:55
Sot jane 74 paciente me pak ne kete repart, nje shenje pozitive per dekursin e pandemise. Nga 88.227 paciente gjithsej, 29.010 jane shtruar ne spital me simptoma, 269 me shume sesa dje, dhe 55.270 jane ne izolim ne ...

Statistikat e 24 orëve të fundit/ Bie numri i vdekjeve në Itali, për herë që parë që nga 25 marsi kemi…
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15362, që do të thotë janë 681 viktima në 24 orët e fundit.
Top Channel | 04-Apr-2020 18:22
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15362, që do të thotë janë 681 viktima në 24 orët e fundit.

Ditë të “zeza” për Francën dhe Anglinë, numër i lartë viktimash
Pas Italisë dhe Spanjës, tashmë janë Franca dhe Britania e Madhe që po kalojnë ditë të vështira për shkak të numrit të lartë të vdekjeve nga Covid 19. Franca gjatë tre ditëve të fundit ka pasur cdo ditë mbi 1 mijë të ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 22:35
Pas Italisë dhe Spanjës, tashmë janë Franca dhe Britania e Madhe që po kalojnë ditë të vështira për shkak të numrit të lartë të vdekjeve nga Covid 19. Franca gjatë tre ditëve të fundit ka pasur cdo ditë mbi 1 mijë të ...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Serbi
ë Serbi gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44, tha Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi. Deri më 4 Prill, në ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 22:01
ë Serbi gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44, tha Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi. Deri më 4 Prill, në ...

Koronavirusi vijon të mbajë të gjunjëzuar Italinë: 681 persona humbin jetën nga Covid-19 brenda ditës
Brenda 24 orëve në Itali kanë ndërruar jetë 681 persona si pasojë e koronavirusit. Kështiu, numri i përgjithëm i të infektuarve rritet në 15,362. Ndërsa, brenda ditës në vend janë konfirmuar 4,805 raste të reja. Numri ...
GazetaTema | 04-Apr-2020 18:27
Brenda 24 orëve në Itali kanë ndërruar jetë 681 persona si pasojë e koronavirusit. Kështiu, numri i përgjithëm i të infektuarve rritet në 15,362. Ndërsa, brenda ditës në vend janë konfirmuar 4,805 raste të reja. Numri ...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Serbi, shkon në 44 numri i viktimave
Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi, tha se gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44. Deri ditën e sotme, në ...
Telegraf | 04-Apr-2020 21:08
Goran Stevanoviq, drejtori i Qendrës Klinike Infektive në Serbi, tha se gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 44. Deri ditën e sotme, në ...

Spanjë. Regjistrohen 809 viktima. Bie numri i rasteve të reja
Por duke i krahasuar ato me shifrat e nje dite me pare, del se kurba vijon te ruaje nje trend renie te lehte Ne 24 oret e fundit jane shenuar 809 viktima, ndersa dje ky numer ishte 932. Nderkohe jane shenuar edhe 7.026 ...
ikub.al | 04-Apr-2020 14:27
Por duke i krahasuar ato me shifrat e nje dite me pare, del se kurba vijon te ruaje nje trend renie te lehte Ne 24 oret e fundit jane shenuar 809 viktima, ndersa dje ky numer ishte 932. Nderkohe jane shenuar edhe 7.026 ...

COVID-19 – Spanja tejkalon Italinë, e para në Evropë nga numri i të infektuarve
Spanja ka tejkaluar Italinë me numrin e të infektuarve me koronavirus.
Top Channel | 04-Apr-2020 16:08
Spanja ka tejkaluar Italinë me numrin e të infektuarve me koronavirus.

Bilanc i dhimbshëm! Mbi 800 viktima të tjera në Spanjë në 24 orët e fundit
809 persona të tjerë kanë humbur jetën dhe 7026 janë infektuar me koronavirusin në Spanjë 24 orët e shkuara.
Top Channel | 04-Apr-2020 15:04
809 persona të tjerë kanë humbur jetën dhe 7026 janë infektuar me koronavirusin në Spanjë 24 orët e shkuara.

Sot 681 të vdekur në Itali, por spitalet nisin të “marrin frymë”
681 persona kanë humbur jetën këtë të shtunë në Itali si pasojë e COVID 19. Nje renie e lehte ne raport me diten e premte ku kishin humbur jeten 766 persona. Shefi i Mbrojtjes Civile në Itali, Angelo Borreli deklaroi se ...
VizionPlus | 04-Apr-2020 18:38
681 persona kanë humbur jetën këtë të shtunë në Itali si pasojë e COVID 19. Nje renie e lehte ne raport me diten e premte ku kishin humbur jeten 766 persona. Shefi i Mbrojtjes Civile në Itali, Angelo Borreli deklaroi se ...

Itali/ Ulet ndjeshëm numri i viktimave, por përhapja e infeksionit nuk ndalet
Ka kaluar një muaj e gjysëm nga nisja e pandemisë së Covid 19 dhe Italia vazhdon të jetë e gjunjëzuar nga nurmi i lartë i viktimave që regjistrohen çdo ditë nga personat e infektuar. Ditën e sotme kurba e pandemisë ka ...
Telegraf | 04-Apr-2020 18:37
Ka kaluar një muaj e gjysëm nga nisja e pandemisë së Covid 19 dhe Italia vazhdon të jetë e gjunjëzuar nga nurmi i lartë i viktimave që regjistrohen çdo ditë nga personat e infektuar. Ditën e sotme kurba e pandemisë ka ...

Bilanci i fundit/ Regjistrohen 61 mijë viktima dhe 1 milion e 141 mijë persona të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Pandemia e koronavirusit ka përfshirë gjithë botën duke shënuar një numër rekord viktimash dhe personash të prekur. Ditën e sotme në total numërohen 61 mijë viktima. Numri i të prekurve është 1 milion e 141 mijë. Numri ...
Telegraf | 04-Apr-2020 18:19
Pandemia e koronavirusit ka përfshirë gjithë botën duke shënuar një numër rekord viktimash dhe personash të prekur. Ditën e sotme në total numërohen 61 mijë viktima. Numri i të prekurve është 1 milion e 141 mijë. Numri ...

Për herë të parë në një qytet italian, numri i të shëruarve është më i lartë sesa vdekjeve
Për herë të parë në qytetin e Piemonte të Italisë, numri i pacientëve të kuruar nga koronavirusi tejkalojnë numrin e të vdekurve. Sipas të dhënave, për 24 orët e fundit 77 njerëz kanë mposhtur virusin duke sjellë kështu ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 22:45
Për herë të parë në qytetin e Piemonte të Italisë, numri i pacientëve të kuruar nga koronavirusi tejkalojnë numrin e të vdekurve. Sipas të dhënave, për 24 orët e fundit 77 njerëz kanë mposhtur virusin duke sjellë kështu ...

SHBA, konfirmohen 1.105 viktima të reja nga COVID-19
Sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit. Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 22:02
Sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit. Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në ...

Jetët e humbura në Francë po shtohen shumë, 1053 brenda një dite
Në Francë, autoritetet raportuan para pak çastesh numrin e jetëve të humbura në 24 orët e fundit. Ata njoftuan se në spitale dhe azilet e pleqve janë regjistruar 1.053 viktima. Numri i përgjithshëm ka arritur në 7.560 ...
Medial | 04-Apr-2020 21:58
Në Francë, autoritetet raportuan para pak çastesh numrin e jetëve të humbura në 24 orët e fundit. Ata njoftuan se në spitale dhe azilet e pleqve janë regjistruar 1.053 viktima. Numri i përgjithshëm ka arritur në 7.560 ...

Bie numri i pacientëve me gjendje kritike në Itali
Numri i pacientëve në kujdes intensiv në Itali ka rënë për herë të parë, thotë kreu i departamentit të mbrojtjes civile të vendit, Angelo Borrelli, raporton BBC. Italia konfirmoi 681 vdekje të tjera të shtunën, duke e ...
Aktuale.MK | 04-Apr-2020 21:41
Numri i pacientëve në kujdes intensiv në Itali ka rënë për herë të parë, thotë kreu i departamentit të mbrojtjes civile të vendit, Angelo Borrelli, raporton BBC. Italia konfirmoi 681 vdekje të tjera të shtunën, duke e ...

Bie numri i pacientëve me gjendje kritike në Itali
Numri i pacientëve në kujdes intensiv në Itali ka rënë për herë të parë, thotë kreu i departamentit të mbrojtjes civile të vendit, Angelo Borrelli, raporton BBC. Italia konfirmoi 681 vdekje të tjera të shtunën, duke e ...
Radio Evropa e Lire | 04-Apr-2020 21:35
Numri i pacientëve në kujdes intensiv në Itali ka rënë për herë të parë, thotë kreu i departamentit të mbrojtjes civile të vendit, Angelo Borrelli, raporton BBC. Italia konfirmoi 681 vdekje të tjera të shtunën, duke e ...

SHBA, konfirmohen 1.105 viktima të reja nga COVID-19
Sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit. Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në ...
Arbresh | 04-Apr-2020 21:34
Sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit. Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në ...

Koronavirusi shkakton 59 mijë viktima në të gjithë botën, në Spanjë humbën jetën 850 persona brenda 24 orëve
Mbi një milionë persona në të gjithë botën rezultojnë të infektuar me COVID-19. Ndërkohë, numri i viktimave rritet nga ora në orë dhe deri më tani në rang global kanë humbur jetën 59,203 persona. Lajm i mirë është se ...
Telegraf | 04-Apr-2020 09:04
Mbi një milionë persona në të gjithë botën rezultojnë të infektuar me COVID-19. Ndërkohë, numri i viktimave rritet nga ora në orë dhe deri më tani në rang global kanë humbur jetën 59,203 persona. Lajm i mirë është se ...

Lajm i mirë: Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali
Italia publikoi statistikat e 24 orëve të fundit sa i përket pandemisë Koronavirus. Numri i vdekjeve ishte 681 dhe kjo ishte hera e parë që prej datës 25 mars që numri i vdekjeve ishte nën 700. Por, lajmi i mirë që vjen ...
Arbresh | 04-Apr-2020 21:34
Italia publikoi statistikat e 24 orëve të fundit sa i përket pandemisë Koronavirus. Numri i vdekjeve ishte 681 dhe kjo ishte hera e parë që prej datës 25 mars që numri i vdekjeve ishte nën 700. Por, lajmi i mirë që vjen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved