ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 16:26

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency. Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas faqes ...
GazetaTema | 04-Apr-2020 10:18
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency. Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas faqes ...

Koronavirusi shkakton 59 mijë viktima në të gjithë botën, në Spanjë humbën jetën 850 persona brenda 24 orëve
Mbi një milionë persona në të gjithë botën rezultojnë të infektuar me COVID-19. Ndërkohë, numri i viktimave rritet nga ora në orë dhe deri më tani në rang global kanë humbur jetën 59,203 persona. Lajm i mirë është se ...
Telegraf | 04-Apr-2020 09:04
Mbi një milionë persona në të gjithë botën rezultojnë të infektuar me COVID-19. Ndërkohë, numri i viktimave rritet nga ora në orë dhe deri më tani në rang global kanë humbur jetën 59,203 persona. Lajm i mirë është se ...

Itali. 766 të vdekur, 2.399 raste të reja, 1.480 të shëruar
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Gjithsej jane 85.388 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.339. Te enjten rritja kishte ...
ikub.al | 03-Apr-2020 18:48
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Gjithsej jane 85.388 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.339. Te enjten rritja kishte ...

Ditë tmerri për Anglinë, SHBA, Holandën e Belgjikën/ 59 mijë viktima në botë
1 milionë e 90 mijë raste me COVID 19 janë shënuar në të gjithë botën nga fillimi I pandemise e deri këtë të premte. Përhapja e këtij virusi vijon me ritme të frikshme ashtu sikurse edhe numri I viktimave që në mbarë ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:57
1 milionë e 90 mijë raste me COVID 19 janë shënuar në të gjithë botën nga fillimi I pandemise e deri këtë të premte. Përhapja e këtij virusi vijon me ritme të frikshme ashtu sikurse edhe numri I viktimave që në mbarë ...

Tragjedi në radhët e mjekëve në Itali, 77 të vdekur
Për fat të keq vijon të rritet ditë pas dite bilanci i mjekeve që kanë humbur jetën në Itali nga COVID 19. Urdheri Italian I mjekeve bëri të ditur se këtë të premte kanë vdekur edhe katër bluza të bardha në të gjithë ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:25
Për fat të keq vijon të rritet ditë pas dite bilanci i mjekeve që kanë humbur jetën në Itali nga COVID 19. Urdheri Italian I mjekeve bëri të ditur se këtë të premte kanë vdekur edhe katër bluza të bardha në të gjithë ...

Dramë e madhe në Francë, 1120 të vdekur këtë të premte
Shifra të dhimbshme nga Franca gjatë ditëve të fundit. Këtë të premte kanë qënë të njëjtat shifra sikurse edhe të enjten. 1120 persona kanë gjetur vdekjen në 24 orët e fundit në këtë vend, padiskutim të dhëna dramatike ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:20
Shifra të dhimbshme nga Franca gjatë ditëve të fundit. Këtë të premte kanë qënë të njëjtat shifra sikurse edhe të enjten. 1120 persona kanë gjetur vdekjen në 24 orët e fundit në këtë vend, padiskutim të dhëna dramatike ...

59 viktima në Greqi, numër shumë i vogël tek të shëruarit
Gjashtë viktima janë regjistruar këtë të premte në Greqi si pasojë e COVID 19. Ministria e Shëndetësise konfirmoi edhe se numri total I vdekurve nga ky virus I rrezikshëm në këtë vend ka shkuar në 59. Edhe rastet e ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 19:52
Gjashtë viktima janë regjistruar këtë të premte në Greqi si pasojë e COVID 19. Ministria e Shëndetësise konfirmoi edhe se numri total I vdekurve nga ky virus I rrezikshëm në këtë vend ka shkuar në 59. Edhe rastet e ...

Nuk ka paqe për Italinë: Sërish 766 persona humbin jetën brenda 24 orëve
Departamenti i Mbrojtjes Civile në Itali ka bërë publike shifrat e reja të të prekurve dhe viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 4,585 raste të reja ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 18:25
Departamenti i Mbrojtjes Civile në Itali ka bërë publike shifrat e reja të të prekurve dhe viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 4,585 raste të reja ...

E premte e zezë në Itali/ 766 viktima në orët e fundit
Një tjetër bilanc i rëndë për Italinë këtë të premte. Humbjet njerëzorë nga COVID-19 kanë qënë sërish në shifra shumë të larta, plot 776 viktima në 24 orë. Tashmë shifra e viktimave në Itali po shkon afër 15 mijë. Më ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 18:48
Një tjetër bilanc i rëndë për Italinë këtë të premte. Humbjet njerëzorë nga COVID-19 kanë qënë sërish në shifra shumë të larta, plot 776 viktima në 24 orë. Tashmë shifra e viktimave në Itali po shkon afër 15 mijë. Më ...

Spanjë. Dritë në fund të tunelit
Ministria spanjolle e shendetesise njoftoi sot 7.472 raste te reja, duke e çuar numrin e pergjithshem te vendit nga 110.238 ne 117.710. Rritja prej 6.8 per qind eshte me e vogla qe nga fillimi i krizes, duke u ...
ikub.al | 03-Apr-2020 14:05
Ministria spanjolle e shendetesise njoftoi sot 7.472 raste te reja, duke e çuar numrin e pergjithshem te vendit nga 110.238 ne 117.710. Rritja prej 6.8 per qind eshte me e vogla qe nga fillimi i krizes, duke u ...

Italia nuk gjen paqe/ Regjistrohen 766 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë një numër të lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 766 persona me COVID-19, duke e çuar numrin në total në 14,681. Sipas Mbrojtjes Civile të Italisë, në ...
Telegraf | 03-Apr-2020 18:42
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë një numër të lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 766 persona me COVID-19, duke e çuar numrin në total në 14,681. Sipas Mbrojtjes Civile të Italisë, në ...

Franca rekord viktimash nga koronavirusi/ Në 24 orët e fundit 1120 të vdekur
Në Francë, në 24 orët e fundit janë shënuar 1120 viktima, shifër kjo rekord, edhe më e lartë në orët e fundit se Italia e se Spanja. Shteti francez në total ka 6507 viktima të regjistruara nga virusi vdekjeprurës. ...
Lapsi | 03-Apr-2020 21:57
Në Francë, në 24 orët e fundit janë shënuar 1120 viktima, shifër kjo rekord, edhe më e lartë në orët e fundit se Italia e se Spanja. Shteti francez në total ka 6507 viktima të regjistruara nga virusi vdekjeprurës. ...

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas ...
Portalb | 04-Apr-2020 10:44
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas ...

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas ...
Shenja | 04-Apr-2020 10:01
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 1.117.942 raste me virusin janë regjistruar deri më tani në mbarë botën, sipas ...

Itali: 766 viktima në 24 orët e fundit
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 2339 duke e çuar ...
EkonomiaOnline | 04-Apr-2020 09:30
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 2339 duke e çuar ...

Sërish rekord viktimash në Spanjë, 932 të vdekur në 24 orët e fundit
Spanja, një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit, ka regjistruar sot 932 vdekje të reja brenda 24 orësh nga COVID-19 duke e çuar totalin në 10 935, njoftoi sot Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 14:49
Spanja, një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit, ka regjistruar sot 932 vdekje të reja brenda 24 orësh nga COVID-19 duke e çuar totalin në 10 935, njoftoi sot Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Për ...

Itali: 766 viktima në 24 orët e fundit
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 2339 duke e çuar ...
Klan Kosova | 04-Apr-2020 09:27
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 2339 duke e çuar ...

Kina raporton 19 raste të reja me Covid-19
Kina konfirmoi ditën e sotme 19 raste të reja të koronavirusit, nga të cilat 18 ishin importuar nga jashtë, sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit të vendit (NHC). Janë raportuar edhe 64 raste të reja asimptomatike, të ...
Medial | 04-Apr-2020 08:41
Kina konfirmoi ditën e sotme 19 raste të reja të koronavirusit, nga të cilat 18 ishin importuar nga jashtë, sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit të vendit (NHC). Janë raportuar edhe 64 raste të reja asimptomatike, të ...

Kina vendi ku lindi CoVid-19, ja sa viktima dhe të prekur u shënuan gjatë 24 orëve të fundit
KINË- Prej javësh duket se Kina, vendi ku lindi virusi Covid-19, e ka fituar betejën për frenimin e përhapjes së kësaj pandemie. Tashmë sipas të dhënave zyrtare të bëra publike gjatë 24 orëve të fundit në Kinë janë ...
Medial | 04-Apr-2020 08:28
KINË- Prej javësh duket se Kina, vendi ku lindi virusi Covid-19, e ka fituar betejën për frenimin e përhapjes së kësaj pandemie. Tashmë sipas të dhënave zyrtare të bëra publike gjatë 24 orëve të fundit në Kinë janë ...

Me mbi 40.000 viktima, Evropa kontinenti më i prekur nga koronavirusi
Pandemia e koronavirusit të ri ka vrarë më shumë se 40 000 njerëz në Evropë, sipas një raporti të burimeve zyrtare, të lëshuar sot. Më shumë se tre të katërtat e vdekjeve kanë ndodhur në Itali, Spanjë dhe Francë. Me 14 ...
TetovaSot | 04-Apr-2020 00:25
Pandemia e koronavirusit të ri ka vrarë më shumë se 40 000 njerëz në Evropë, sipas një raporti të burimeve zyrtare, të lëshuar sot. Më shumë se tre të katërtat e vdekjeve kanë ndodhur në Itali, Spanjë dhe Francë. Me 14 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved