ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:47

Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia e Kosovës ndalon hyrje-daljet

Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia e Kosovës ndalon hyrje-daljet
Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit, nuk është zbuluar ende. Mediat kosovare raportojnë sot se, në këtë fshat Policia është ...
Telegraf | 03-Apr-2020 09:42
Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit, nuk është zbuluar ende. Mediat kosovare raportojnë sot se, në këtë fshat Policia është ...

Pacientja me coronavirus nga Korisha kishte qëndruar dy ditë në spitalin e Prizrenit
Komuna e Prizrenit është prekur po ashtu nga pandemia e coronavirusit. Deri më tash në këtë komunë janë konfirmuar tri raste, ku rasti i fundit është ai në fshatin Korishë të Prizrenit. Personi i infektuar me Covid-19 ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 10:23
Komuna e Prizrenit është prekur po ashtu nga pandemia e coronavirusit. Deri më tash në këtë komunë janë konfirmuar tri raste, ku rasti i fundit është ai në fshatin Korishë të Prizrenit. Personi i infektuar me Covid-19 ...

Ramadani: Situata me coronavirus në të gjitha komunat është në menaxhim, në Korishë po hulumtojnë burimin e infeksionit
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka thënë sot se situata epidemiologjike në të gjitha komunat e Kosovës është në menaxhim, ndërsa tha se edhe rasti në Korishë të Prizrenit ku nuk po ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 08:56
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka thënë sot se situata epidemiologjike në të gjitha komunat e Kosovës është në menaxhim, ndërsa tha se edhe rasti në Korishë të Prizrenit ku nuk po ...

Korisha në karantinë, Policia vendoset në gjashtë pika për të bllokuar hyrjet-daljet
Fshati Korishë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me coronavirus, por që nuk dihet burimi i infektimit. Në këtë fshat Policia është vendosur në gjashtë pika, duke bllokuar hyrjet dhe daljet në ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 07:57
Fshati Korishë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me coronavirus, por që nuk dihet burimi i infektimit. Në këtë fshat Policia është vendosur në gjashtë pika, duke bllokuar hyrjet dhe daljet në ...

Korisha futet në karantinë, Haskuka kërkon nga qytetarët të respektohen rekomandimet e IKSHPK-së
Një person nga Korisha e Prizrenit rezultoi pozitiv me virusin COVID-19. Por IKShP-ja nuk arriti të konstatoj burimin e infektimit. E për këtë qëllim kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka po kërkon nga Ministria e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:31
Një person nga Korisha e Prizrenit rezultoi pozitiv me virusin COVID-19. Por IKShP-ja nuk arriti të konstatoj burimin e infektimit. E për këtë qëllim kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka po kërkon nga Ministria e ...

Sot i bëhen analizat mjekut të izoluar QKMF-së së Prizrenit që vizitoi vjehrrin e infektuar
Mbrëmë është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Prizren. E infektuara është nga fshati Korishë. Ministria e Shëndetësisë mbrëmë ka vendosur që ky fshat të futet në karantinë, meqenëse nuk dihet burimi......
Zeri | 03-Apr-2020 12:15
Mbrëmë është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Prizren. E infektuara është nga fshati Korishë. Ministria e Shëndetësisë mbrëmë ka vendosur që ky fshat të futet në karantinë, meqenëse nuk dihet burimi......

Sot i bëhen analizat mjekut të izoluar QKMF’së së Prizrenit që vizitoi vjehrrin e infektuar
Mbrëmë është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Prizren. E infektuara është nga fshati Korishë. Ministria e Shëndetësisë mbrëmë ka vendosur që ky fshat të futet në karantinë, meqenëse nuk dihet burimi i ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 12:12
Mbrëmë është konfirmuar edhe një rast i ri me koronavirus në Prizren. E infektuara është nga fshati Korishë. Ministria e Shëndetësisë mbrëmë ka vendosur që ky fshat të futet në karantinë, meqenëse nuk dihet burimi i ...

IKSHP-ja thirrje qytetarëve: Ju lutemi rrini në shtëpi!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova, si e gjithë bota, po përballet me pandeminë e koronavirusit.......
Zeri | 03-Apr-2020 11:57
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova, si e gjithë bota, po përballet me pandeminë e koronavirusit.......

IKSHP thirrje qytetarëve: Ju lutemi rrini në shtëpi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e......
Zeri | 03-Apr-2020 11:47
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e......

IKSHP thirrje qytetarëve: Ju lutemi rrini në shtëpi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit. “Jemi në fillim të ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 11:44
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit. “Jemi në fillim të ...

Korisha futet në karantinë, Haskuka paralajmëron dënime për ata që nuk i respektojnë masat
E për këtë qëllim i tërë fshati Korishë është futur në karantinë. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, në një intervistë për KosovaPress ka bërë të ditur se me rekomandimin e IKShPK-së për parandalimin e ...
Lajminet | 03-Apr-2020 11:43
E për këtë qëllim i tërë fshati Korishë është futur në karantinë. Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, në një intervistë për KosovaPress ka bërë të ditur se me rekomandimin e IKShPK-së për parandalimin e ...

Korisha futet në karantinë, Haskuka paralajmëron dënime për ata që nuk i respektojnë masat
Në komunën e Prizrenit deri më tani janë regjistruar tri raste me virusin COVID-19. Rasti i tretë u shfaq mbrëmë dhe është nga fshati Korishë. Por shqetësues mbetet fakti se personeli i IKShP-së nuk ka arritur të gjejë ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 11:39
Në komunën e Prizrenit deri më tani janë regjistruar tri raste me virusin COVID-19. Rasti i tretë u shfaq mbrëmë dhe është nga fshati Korishë. Por shqetësues mbetet fakti se personeli i IKShP-së nuk ka arritur të gjejë ...

126 të prekur me virusin e rrezikshëm në Kosovë
Nje tjeter rast me koronavirus eshte evidentuar pasditen e kesaj te enjte në Kosovë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur keshtu në 126. “Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 19:41
Nje tjeter rast me koronavirus eshte evidentuar pasditen e kesaj te enjte në Kosovë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur keshtu në 126. “Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika ...

IKSHPK-ja: Ju lutemi rrini në shtëpi!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e coronavirusit. “Jemi në fillim të ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 11:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e coronavirusit. “Jemi në fillim të ...

IKSHPK: Ju lutemi rrini në shtëpi!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit. “Jemi në fillim të ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 11:27
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të rrinë në shtëpi në këtë kohë kur Kosova si e gjithë bota po përballet me pandeminë e koronavirusit. “Jemi në fillim të ...

Pacientja me koronavirus nga Korisha kishte qëndruar dy ditë në spitalin e Prizrenit, mjekët ishin me veshje mbrojtëse
Komuna e Prizrenit është prekur po ashtu nga pandemia e coronavirusit. Deri më tash në këtë komunë janë konfirmuar tri raste, ku rasti i fundit është ai në fshatin Korishë të Prizrenit. Personi i infektuar me Covid-19 ...
Arbresh | 03-Apr-2020 11:12
Komuna e Prizrenit është prekur po ashtu nga pandemia e coronavirusit. Deri më tash në këtë komunë janë konfirmuar tri raste, ku rasti i fundit është ai në fshatin Korishë të Prizrenit. Personi i infektuar me Covid-19 ...

IKSHPK: Ju lutemi rrini në shtëpi, edhe pse moti po përmirësohet
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje kosovarëve që të rrijnë në shtëpi. Në njoftim thuhet se moti po përmirësohet andaj lusin qytetarët që të mos grumbullohen dhe të qëndrojnë në ...
Arbresh | 03-Apr-2020 11:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje kosovarëve që të rrijnë në shtëpi. Në njoftim thuhet se moti po përmirësohet andaj lusin qytetarët që të mos grumbullohen dhe të qëndrojnë në ...

Nga 118 mostra të testuara – asnjë rast me COVID-19 në testimin e dytë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se të enjten mbrëma nga 118 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara asnjë rast nuk ka rezultuar pozitiv në testimin e dytë për COVID-19. Sipas IKSHPK-së, ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 20:49
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se të enjten mbrëma nga 118 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara asnjë rast nuk ka rezultuar pozitiv në testimin e dytë për COVID-19. Sipas IKSHPK-së, ...

IKSHPK: Ju lutemi rrini në shtëpi, edhe pse moti po përmirësohet
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje kosovarëve që të rrijnë në shtëpi. Në njoftim thuhet se moti po përmirësohet andaj lusin qytetarët që të mos grumbullohen dhe të qëndrojnë në ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 10:56
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje kosovarëve që të rrijnë në shtëpi. Në njoftim thuhet se moti po përmirësohet andaj lusin qytetarët që të mos grumbullohen dhe të qëndrojnë në ...

Apeli i ri nga IKSHP: Koronavirusi tejkalohet aq shpejt sa ne kujdesemi për veten
Nga IKSHP kanë lutur qytetarët që të rrijnë në shtëpi, dhe të mos grumbullohen në ambiente të ndryshme, pasi që jemi në muajin e prillit dhe moti ka filluar të përmirësohet, shkruan . IKSHP po ashtu ka bërë apel që të ...
Lajminet | 03-Apr-2020 10:45
Nga IKSHP kanë lutur qytetarët që të rrijnë në shtëpi, dhe të mos grumbullohen në ambiente të ndryshme, pasi që jemi në muajin e prillit dhe moti ka filluar të përmirësohet, shkruan . IKSHP po ashtu ka bërë apel që të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved