ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 08:06

Itali. 760 të vdekur, 2.477 raste të reja, 1.431 të shëruar

Itali. 760 të vdekur, 2.477 raste të reja, 1.431 të shëruar
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...
ikub.al | 02-Apr-2020 18:42
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...

Vdekjet nga Covid-19 në Britani u katërfishuan brenda një jave
Në Britaninë e Madhe, në 24 orët e fundit u regjistruan 569 vdekje të tjera, ndërsa numri i viktimave është katërfishuar në gjashtë ditë, duke shkuar në 2921. Kjo është dita më e keqe sa i përket viktimave në ishull, që ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 21:05
Në Britaninë e Madhe, në 24 orët e fundit u regjistruan 569 vdekje të tjera, ndërsa numri i viktimave është katërfishuar në gjashtë ditë, duke shkuar në 2921. Kjo është dita më e keqe sa i përket viktimave në ishull, që ...

Mbi 1 milionë të prekur në botë, SHBA e Anglia me shifra të larta vdekjesh
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 22:54
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...
ikub.al | 02-Apr-2020 16:26
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...

Italisë nuk i ndahet bilanci tragjik: 760 persona humbin jetën brenda ditës nga koronavirusi
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 18:17
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...

Thellohet bilanci i viktimave në Greqi, ndalohet noti dhe peshkimi në plazhet e vendit
Ka shkuar në 53 numri i jetëve të humbura nga Covid-19 në Greqi.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:55
Ka shkuar në 53 numri i jetëve të humbura nga Covid-19 në Greqi.

Shtohen të infektuarit/ Rritet numri në disa qytete
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:13
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.

53 viktima në Greqi, virusi nis të përhapet edhe në kampet e refugjatëve
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19.Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53.Ndërkohe në 24 orët e fundit ...
Telegraf | 02-Apr-2020 18:27
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19.Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53.Ndërkohe në 24 orët e fundit ...

Sot 760 të vdekur në Itali, por ka shifër rekord edhe të shëruarish
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 18:11
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...

53 viktima në Greqi, virusi nis të përhapet edhe në kampet e refugjatëve
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 17:35
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...

Spanjë/ Koronavirusi shkakton mbi 10 mijë viktima
Spanja është një nga shtetet europiane më të prekur nga pandemia e koronavirusit. Në të gjithë shtetin spanjoll kanë vdekur 10 096 vetë. Në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 709 persona nga virusi. Po ashtu, në ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:25
Spanja është një nga shtetet europiane më të prekur nga pandemia e koronavirusit. Në të gjithë shtetin spanjoll kanë vdekur 10 096 vetë. Në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 709 persona nga virusi. Po ashtu, në ...

Italia nuk gjen qetësi, 760 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit
Në Itali në 24 orët e fundit janë shënuar 760 viktima, 2477 të infektuar dhe 1431 të shëruar. Në 24 orët e fundit, krahasuar me ditën e djeshme është rritur numri i viktimave dhe të shëruarve, ndërsa është ulur i të ...
Lapsi | 02-Apr-2020 19:47
Në Itali në 24 orët e fundit janë shënuar 760 viktima, 2477 të infektuar dhe 1431 të shëruar. Në 24 orët e fundit, krahasuar me ditën e djeshme është rritur numri i viktimave dhe të shëruarve, ndërsa është ulur i të ...

Francë: Arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 11:51
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...

Arrin në 52 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi
Numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 52. Viktima e fundit është një 72 vjeçare nga Pela, afër Verias. Ndërkohë numërohen 1415 të prekur, 78 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.
Telegraf | 02-Apr-2020 13:26
Numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 52. Viktima e fundit është një 72 vjeçare nga Pela, afër Verias. Ndërkohë numërohen 1415 të prekur, 78 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.

Shifra e të infektuarve në botë nga virusi, afër milionit të parë
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...
Shprehja | 03-Apr-2020 01:31
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...

Kalohet shifra prej mbi 1 milion të infektuarve nga koronavirusi në botë
Numri i të prekurve nga koronavirusi në botë, kaloi shifrën 1 milion të enjten, ndërsa ai të vdekurve nga pandemia është tani mbi 50 mijë, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Numri i viktimave vazhdoi të ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 23:43
Numri i të prekurve nga koronavirusi në botë, kaloi shifrën 1 milion të enjten, ndërsa ai të vdekurve nga pandemia është tani mbi 50 mijë, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Numri i viktimave vazhdoi të ...

Numri i të infektuarve nga Kovid-19 në botë tashmë është mbi një milion
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...
Republika | 02-Apr-2020 23:39
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...

Mbi 1 millionë të prekur nga koronavirusi në botë
Numri i të prekurve nga koronavirusi në botë, kaloi shifrën 1 milionë të enjten, ndërsa ai të vdekurve nga pandemia është tani mbi 50 mijë, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Numri i viktimave vazhdoi të ...
Zeri Amerikes | 02-Apr-2020 22:54
Numri i të prekurve nga koronavirusi në botë, kaloi shifrën 1 milionë të enjten, ndërsa ai të vdekurve nga pandemia është tani mbi 50 mijë, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Numri i viktimave vazhdoi të ...

Spanja 950 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, kap Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:19
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...

2/3-at e vdekjeve nga koronavirusi janë regjistruar në Itali, Francë, Spanjë, SHBA
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved