ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 02:28

Rama sqaron pezullimin e qirave/ 3 kategoritë që përfitojnë. Nuk falen, por shtyhen pas lufte. PD del kundër

Rama sqaron pezullimin e qirave/ 3 kategoritë që përfitojnë. Nuk falen, por shtyhen pas lufte. PD del kundër
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...
Top Channel | 03-Apr-2020 02:08
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...

Vijon tërbimi i PD për qiratë, Paloka kundër Ramës: Të babzitur janë qeveritarët e korruptuar
Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Edi Paloka, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, për Aktin Normativ për ndalimin e pagesës së qirave gjatë periudhës së epidemisë. Paloka në një reagim në Facebook, ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 00:49
Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Edi Paloka, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, për Aktin Normativ për ndalimin e pagesës së qirave gjatë periudhës së epidemisë. Paloka në një reagim në Facebook, ...

Rama shpjegon ‘qiranë’ për bizneset e vogla e familjarët: Prilli dhe maji do të paguhen në mënyrë proporcionale
Jemi në kushtet e një lufte, ka përsëritur Kryeministri Rama në në lidhje në emisionin “Opinion”, ndërsa ka shpjeguar edhe aktin normativ të nxjerr nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në periudhën Prill, Maj ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 21:35
Jemi në kushtet e një lufte, ka përsëritur Kryeministri Rama në në lidhje në emisionin “Opinion”, ndërsa ka shpjeguar edhe aktin normativ të nxjerr nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në periudhën Prill, Maj ...

“Të vetmit që gëzojnë në këtë krizë 10 koncesionarët e Ramës”- Edi paloka: Shtyrja e qirave nuk është zgjidhje, duhet të subvencionohen nga shteti
“Dhjetë oligarkët e Ramës me 120 milionë euro janë të vetmit që gëzojnë në krizë pa iu prekur asnjë qindarkë”. I këtij mendimi është nënkryetari i PD, Edi Paloka, i cili përmes një reagimi në rrjetet sociale shprehet ...
Telegraf | 02-Apr-2020 23:00
“Dhjetë oligarkët e Ramës me 120 milionë euro janë të vetmit që gëzojnë në krizë pa iu prekur asnjë qindarkë”. I këtij mendimi është nënkryetari i PD, Edi Paloka, i cili përmes një reagimi në rrjetet sociale shprehet ...

Mospagimi i qirave që tërboi PD, Rama lexon aktin normativ dhe jep sqarime: Ja kategoritë që përfitojnë
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të funksionojë mospagimi i qirasë. I ftuar në emisionin “Opinion”, ndërsa lexoi aktin normativ, kryeministri tha nga kjo do të përfitojnë tre kategori, përkatësisht: Të gjithë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 21:34
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të funksionojë mospagimi i qirasë. I ftuar në emisionin “Opinion”, ndërsa lexoi aktin normativ, kryeministri tha nga kjo do të përfitojnë tre kategori, përkatësisht: Të gjithë ...

Rama bën kthesë, pagesa e qirave do të shtyhet dhe do të bëhet me këste
Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ka deklaruar se qiratë e muajit prill dhe maj, nuk do të anullohen, por do të shtyhen dhe qiramarrësit do të duhet t’i paguajnë në mënyrë ...
Telegraf | 02-Apr-2020 21:41
Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ka deklaruar se qiratë e muajit prill dhe maj, nuk do të anullohen, por do të shtyhen dhe qiramarrësit do të duhet t’i paguajnë në mënyrë ...

Rama sulmon opozitën: Suleni si çetë vulëhumburish, pa din e pa iman
Pas akuzave të Partisë Demokratike duke u rreshtuar kundër kësaj nismës për shtyrjen e qirave për bizneset e vogla, familjet në nevojë dhe studentët, ka reaguar kryeministri Rama duke u thënë se po sulen si një çetë ...
Telegraf | 02-Apr-2020 20:31
Pas akuzave të Partisë Demokratike duke u rreshtuar kundër kësaj nismës për shtyrjen e qirave për bizneset e vogla, familjet në nevojë dhe studentët, ka reaguar kryeministri Rama duke u thënë se po sulen si një çetë ...

Del Akti Normativ që rregullon shtyrjen e qirave me dy muaj, gjoba sa 5 –fishi i qirasë mujore
Është botuar sot në Fletoren Zyrtare Akti Normativ që rregullon shtyrjen e pagesës së qirave për ata që nuk kanë mundësi, që u paralajmërua më herët gjatë ditës së sotme. Sipas këtij akti, Të gjithë qiramarrësit ...
Monitor | 02-Apr-2020 23:10
Është botuar sot në Fletoren Zyrtare Akti Normativ që rregullon shtyrjen e pagesës së qirave për ata që nuk kanë mundësi, që u paralajmërua më herët gjatë ditës së sotme. Sipas këtij akti, Të gjithë qiramarrësit ...

Ndërhyrja e shtetit për qiratë/Juristi: Shteti të garantojë dëmshpërblimin
Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të falur qiratë, ka nxitur një debat politik dhe për PD nxit një përplasje civile. Juristi Ledio Braho, thotë se nuk është botuar asnjë Akt Normativ i cili parashikon një vendim të ...
Telegraf | 02-Apr-2020 20:07
Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të falur qiratë, ka nxitur një debat politik dhe për PD nxit një përplasje civile. Juristi Ledio Braho, thotë se nuk është botuar asnjë Akt Normativ i cili parashikon një vendim të ...

PD kundër ndalimit të pagesave të qirasë, reagon Rama: Kanë prekur majën e dëshpërimit
Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave nga selia e PD që mbante qëndrim të kundër me qeverinë për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të vogla.
Top Channel | 02-Apr-2020 19:04
Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave nga selia e PD që mbante qëndrim të kundër me qeverinë për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të vogla.

Akt Normativ për qeratë/ Rama ironi me PD: Pse Zoti, nuk ua ushqen fare vajin e kandilit të trurit
Kryeministri Rama iu përgjigj akuzave të PD në lidhje me nismen e tij që detyron individe që të mos i marrin qirate mujore bizneseve të vogla të dëmtuara nga mbyllja e punës . Kreu I qeverisë nuk kursen ironinë ndaj ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 19:41
Kryeministri Rama iu përgjigj akuzave të PD në lidhje me nismen e tij që detyron individe që të mos i marrin qirate mujore bizneseve të vogla të dëmtuara nga mbyllja e punës . Kreu I qeverisë nuk kursen ironinë ndaj ...

Rama jep detaje nga akti normativ: Çfarë do të ndodhë me qiratë e muajit prill e maj
Pagesat e qirave për muajin prill e maj, të cilat kryeministri Rama deklaroi se do të shtyhen për bizneset e vogla dhe familjarët që iu ëhstë ndalur puna, do të paguhen pas 31 majit. Kryeministri ka dhënë disa detaje ...
Monitor | 02-Apr-2020 22:34
Pagesat e qirave për muajin prill e maj, të cilat kryeministri Rama deklaroi se do të shtyhen për bizneset e vogla dhe familjarët që iu ëhstë ndalur puna, do të paguhen pas 31 majit. Kryeministri ka dhënë disa detaje ...

Rama shpjegon qeranë: Si do paguhen prilli dhe maji
“Jemi në kushtet e një lufte.” – kështu u shpreh Kryeministri Rama në në lidhje në emisionin “Opinion”, ndërsa ka shpjeguar edhe aktin normativ të nxjerr nga qeveria për të rregulluar raportin e qerave në periudhën ...
Lapsi | 02-Apr-2020 21:52
“Jemi në kushtet e një lufte.” – kështu u shpreh Kryeministri Rama në në lidhje në emisionin “Opinion”, ndërsa ka shpjeguar edhe aktin normativ të nxjerr nga qeveria për të rregulluar raportin e qerave në periudhën ...

“PD-ja është lëshuar siç di vetë kur prek majën e dëshpërimit!”, Rama i përgjigjet akuzave për qiratë: Sa gjynah që janë, nuk e gjet dot pse Zoti…
TIRANË Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike për çështjen e qirave, për të cilat tha se nuk do paguhen nga një pjesë e biznesit të vogël. Rama shkruan se PD është lëshuar siç di vetë ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 18:58
TIRANË Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike për çështjen e qirave, për të cilat tha se nuk do paguhen nga një pjesë e biznesit të vogël. Rama shkruan se PD është lëshuar siç di vetë ...

Kundërshtuan ndalimin e pagesave të qirasë, reagon Rama: Kanë prekur majën e dëshpërimit, sa gjynah që janë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave nga selia e PD që mbante qëndrim të kundër me qeverinë për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të vogla. Reagimi i Ramës: Ndërkohë që kam ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 19:04
Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave nga selia e PD që mbante qëndrim të kundër me qeverinë për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të vogla. Reagimi i Ramës: Ndërkohë që kam ...

“Vetëm oligarkët e Edi Ramës gëzojnë në këtë krizë, jo ata që jetojnë me qiratë”
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka shprehet se “të vetmit që përfitojnë në situatën e krizës” janë oligarkët e Ramës. Sipas tij, Qeveria ka planifikuar që t`u japë oligarkëve 120 milion euro, ndërsa shprehet ...
Politiko | 02-Apr-2020 23:04
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka shprehet se “të vetmit që përfitojnë në situatën e krizës” janë oligarkët e Ramës. Sipas tij, Qeveria ka planifikuar që t`u japë oligarkëve 120 milion euro, ndërsa shprehet ...

PD: Nisma e Ramës për të ndaluar pagesën e qirasë është e padrejtë
TIRANË- “Nisma e tij për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të mbyllura është një vepër e turpshme që mëton të ndajë shqiptarët.” ky është qëndrimi i Partisë Demokratike për sa i përket nismës së ...
Top Channel | 02-Apr-2020 18:30
TIRANË- “Nisma e tij për të ndaluar pagesën e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të mbyllura është një vepër e turpshme që mëton të ndajë shqiptarët.” ky është qëndrimi i Partisë Demokratike për sa i përket nismës së ...

PD: Shtyrja nuk është zgjidhje, qiratë të subvencionohen nga shteti
Lajmi Fundit nga Shqiperia, lajme, lajmet e fundit PD: Shtyrja nuk është zgjidhje, qiratë të subvencionohen nga shteti Ish-deputeti opzitës, Edi Paloka nuk e shikon si zgjidhje shtyrjen e qirave. Sipas tij zgjidhja ...
Lajmi i Fundit | 02-Apr-2020 22:57
Lajmi Fundit nga Shqiperia, lajme, lajmet e fundit PD: Shtyrja nuk është zgjidhje, qiratë të subvencionohen nga shteti Ish-deputeti opzitës, Edi Paloka nuk e shikon si zgjidhje shtyrjen e qirave. Sipas tij zgjidhja ...

Nuk do paguhet qiraja? Rama tregon skemën: Prillin dhe majin do ta paguani me këste
Kryeministri Edi Rama, ashtu siç premtoi, sqaroi në emisionin “Opinion” si do të ndodhte mos pagesa e qirasë nga biznesi i vogël dhe individët. Në fakt, nuk bëhet fjalë për mos pagesë qiraje, por për shtyrje të pagesës, ...
Politiko | 02-Apr-2020 21:55
Kryeministri Edi Rama, ashtu siç premtoi, sqaroi në emisionin “Opinion” si do të ndodhte mos pagesa e qirasë nga biznesi i vogël dhe individët. Në fakt, nuk bëhet fjalë për mos pagesë qiraje, por për shtyrje të pagesës, ...

PD thirrje Ramës: Sakrifiko milionat për oligarkët, jo bukën e shqiptarëve
Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama teksa i kthehej akuzave të PD-së për paketën ekonomike dhe propozimit të tij për heqjen e qirasë për bizneset, vjen një tjetër reagim nga opozita. Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...
Lapsi | 02-Apr-2020 19:44
Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama teksa i kthehej akuzave të PD-së për paketën ekonomike dhe propozimit të tij për heqjen e qirasë për bizneset, vjen një tjetër reagim nga opozita. Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved