ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 01:27

“Ngele duke na bo si Enveri…”, Rama i jep përgjigjen epike qytetarit

“Ngele duke na bo si Enveri…”, Rama i jep përgjigjen epike qytetarit
Kryeministri i vendit Edi Rama nuk i ka kursyer batutat dhe përgjigjet thumbuese ndaj qytetarëve që i kanë komentuar në Facebook.
Top Channel | 03-Apr-2020 20:21
Kryeministri i vendit Edi Rama nuk i ka kursyer batutat dhe përgjigjet thumbuese ndaj qytetarëve që i kanë komentuar në Facebook.

A do të marrin shpërblim ata që shkojnë në punë? Ja çfarë thotë Rama…
Një qytetarë e ka pyetur kryeministrin Edi Rama nëse do të marrin shpërblim personat që po shkojnë në punë në këtë situatë të krijuar nga Covid-19. Rama ka thënë se nuk ka pse kjo kategori të shpërblehet pasi nuk po ...
Top Channel | 03-Apr-2020 19:51
Një qytetarë e ka pyetur kryeministrin Edi Rama nëse do të marrin shpërblim personat që po shkojnë në punë në këtë situatë të krijuar nga Covid-19. Rama ka thënë se nuk ka pse kjo kategori të shpërblehet pasi nuk po ...

“Mos fol për doktorët se ata vjedhin njerëzit”, Rama: Mund të ishin prindërit i tu aty…
Gjatë komunikimit live në Facebook nuk kanë munguar edhe pyetje që kanë bërë që kryeministri Edi Rama të reagojë ashpër.
Top Channel | 03-Apr-2020 19:38
Gjatë komunikimit live në Facebook nuk kanë munguar edhe pyetje që kanë bërë që kryeministri Edi Rama të reagojë ashpër.

Rama e thotë hapur: Ja kur do të hapen kufijtë…
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kufijtë do të hapen vetëm në atë moment kur armiku (Covid-19) do të zhduket dhe nuk do të jetë më rrezik për vendin tonë.
Top Channel | 03-Apr-2020 19:24
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kufijtë do të hapen vetëm në atë moment kur armiku (Covid-19) do të zhduket dhe nuk do të jetë më rrezik për vendin tonë.

Rama tregon mesazhin e “tmerrshëm” të avokatit në New York: Duhet të presësh 8 ditë për…
Kryeministri Edi Rama gjatë komunikimit në Facebook me qytetarët ka treguar edhe një mesazh të një avokati në New York i cili i shkruante kryeministrit se do të donte të zëvendësonte këtë që është tani me atë që ishte.
Top Channel | 03-Apr-2020 19:24
Kryeministri Edi Rama gjatë komunikimit në Facebook me qytetarët ka treguar edhe një mesazh të një avokati në New York i cili i shkruante kryeministrit se do të donte të zëvendësonte këtë që është tani me atë që ishte.

Rama tregon pakon e ndihmave për 2 javë: 4 kg makarona, 5 kg oriz dhe…
Kryeministri i vendit Edi Rama duke komunikuar me qytetarët në Facebook është ka diskutuar edhe rreth ndihmave të shpërndara nga qeveria në këtë situatë të vështirë që po kalon vendi ynë.
Top Channel | 03-Apr-2020 18:48
Kryeministri i vendit Edi Rama duke komunikuar me qytetarët në Facebook është ka diskutuar edhe rreth ndihmave të shpërndara nga qeveria në këtë situatë të vështirë që po kalon vendi ynë.

A do t’u hiqet bursa ekselentëve? Rama: Me ato bursa po ndihmojnë familjen
Kryeministri i vendit, Edi Rama duke folur rreth masave të ndërmarra kundër përhapjes së Covid-19 është shprehur se studentëve ekselentë nuk do të penalizohen nga bursat e marra.
Top Channel | 03-Apr-2020 18:48
Kryeministri i vendit, Edi Rama duke folur rreth masave të ndërmarra kundër përhapjes së Covid-19 është shprehur se studentëve ekselentë nuk do të penalizohen nga bursat e marra.

Rama jep lajmin e mirë për pensionistët: Do të marrin më shumë lek se normalisht…
Kryeministri i vendit Edi Rama ka njoftuar se pensionistët do të marrin më shumë para se zakonisht. Sipas Ramës brenda datës 21 pensionistët do të marrin më shumë para në kuadër të ndihmave për të kaluar situatën e ...
Top Channel | 03-Apr-2020 18:48
Kryeministri i vendit Edi Rama ka njoftuar se pensionistët do të marrin më shumë para se zakonisht. Sipas Ramës brenda datës 21 pensionistët do të marrin më shumë para në kuadër të ndihmave për të kaluar situatën e ...

Rama: Kemi mundësinë për të menduar lirimin e disa masave, burg për ata që…
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët është shprehur se qeveria po shikon se si të lehtësojë disa masa shtrënguese kundër CoVid-19.
Top Channel | 03-Apr-2020 18:12
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët është shprehur se qeveria po shikon se si të lehtësojë disa masa shtrënguese kundër CoVid-19.

Rama: Ja çfarë do të ndodhë me ata që punojnë në të zezë
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët, ka than se janë vërejtur shumë persona që ende punojnë në të zezë dhe që nuk janë deklaruar nga kompanitë e ndryshme.
Top Channel | 03-Apr-2020 18:09
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët, ka than se janë vërejtur shumë persona që ende punojnë në të zezë dhe që nuk janë deklaruar nga kompanitë e ndryshme.

Dylgjeri-Ramës: Po ne që nuk punojmë në të zezë, por shkruajmë 100 të zeza për ty, a do marrim ndonjë lekë?
Në rubrikën e përditshme të Edi Ramës në “ERTV”, gazetari Ylli Dylgjeri i ka dërguar një pyetje ironike kreut të qeverisë. Gazetari shkruan në Facebook-un e kryeministrit Edi Rama: “Po ne që nuk punojmë në të zezë, por ...
Telegraf | 03-Apr-2020 19:44
Në rubrikën e përditshme të Edi Ramës në “ERTV”, gazetari Ylli Dylgjeri i ka dërguar një pyetje ironike kreut të qeverisë. Gazetari shkruan në Facebook-un e kryeministrit Edi Rama: “Po ne që nuk punojmë në të zezë, por ...

Rama: Qiratë nuk do t’i paguani, ja si do të veprojmë me ata që jetojnë me lekët që marrin nga qiraja
Në një dalje live për qytetarët, kreu i qeverisë Edi Rama duke folur për problemet e krijuara nga CoVid-19 tha se çka nuk të vret, të forcon.
Top Channel | 03-Apr-2020 17:58
Në një dalje live për qytetarët, kreu i qeverisë Edi Rama duke folur për problemet e krijuara nga CoVid-19 tha se çka nuk të vret, të forcon.

Rama jep lajmin për lagalizimin e kanabisit në Shqipëri
Kryeministri Edi Rama ka dhënë sonte një lajm interesant. Shqipëria po shikon mundësinë e legalizimit të kanabisit për arsye mjekësore. “Po e studiojmë këtë mundësi. Jemi shumë të avancuar, por ende nuk jemi në ...
Lapsi | 03-Apr-2020 22:28
Kryeministri Edi Rama ka dhënë sonte një lajm interesant. Shqipëria po shikon mundësinë e legalizimit të kanabisit për arsye mjekësore. “Po e studiojmë këtë mundësi. Jemi shumë të avancuar, por ende nuk jemi në ...

FOTOT/ Rama: Rinis puna për ndërtimin e brezit urban të bregdetit të Sarandës
Pas ndërprerjes për shkak të virusit COVID-19, kanë nisur punimet për ndërtimin e brezit urban të bregdetit të Sarandës. Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeministri, Edi Rama, i cili shkruan: RINIS PUNA PËR NDËRTIMIN E ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 16:51
Pas ndërprerjes për shkak të virusit COVID-19, kanë nisur punimet për ndërtimin e brezit urban të bregdetit të Sarandës. Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeministri, Edi Rama, i cili shkruan: RINIS PUNA PËR NDËRTIMIN E ...

“Dakord me ty”, kryeministri Rama nxjerr një video të montuar të Bashës
Edi Rama ka nxjerrë një video të Lulzim Bashës teksa flet për daljet në media të politikanëve. “Shumë dakord”, shkruan Rama, por ja për çfarë bëhet fjalë.
Lapsi | 03-Apr-2020 20:59
Edi Rama ka nxjerrë një video të Lulzim Bashës teksa flet për daljet në media të politikanëve. “Shumë dakord”, shkruan Rama, por ja për çfarë bëhet fjalë.

Rama: 18 mijë shqiptarë do të vdisnin nëse nuk do të merreshin masa shtrënguese
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar me numra sesa shqiptarë do të kishte marrë me vete koronavirusi, nëse nuk do të merreshin masa shtrënguese. Në një lidhje me emisionin Zonë e Lirë, kryeministri deklaroi se do të ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 22:22
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar me numra sesa shqiptarë do të kishte marrë me vete koronavirusi, nëse nuk do të merreshin masa shtrënguese. Në një lidhje me emisionin Zonë e Lirë, kryeministri deklaroi se do të ...

Rama: Kufijtë hapen kur të largohet Coronavirusi
Kufijtë nuk do të hapen deri kur të kemi garancinë se COVID 19 është larguar nga jeta jonë, transmeton Klan Kosova. Kështu deklaroi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në komunikimin me qytetarët duke ju bërë thirrje të ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 20:05
Kufijtë nuk do të hapen deri kur të kemi garancinë se COVID 19 është larguar nga jeta jonë, transmeton Klan Kosova. Kështu deklaroi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në komunikimin me qytetarët duke ju bërë thirrje të ...

Çulev: Në fundjavë do të angazhohen një numër më i madh i policëve
Ministri i Brendshëm, Naqe Çulev tha se, për shkak të mosrespektimin e lëvizjes fundjavën e kaluar, MPB do të shtojë numrin e policëve nëpër rrugët e vendit. Ora policore për fundjavë fillon në orën 16:00 dhe dhe mbaron ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 16:35
Ministri i Brendshëm, Naqe Çulev tha se, për shkak të mosrespektimin e lëvizjes fundjavën e kaluar, MPB do të shtojë numrin e policëve nëpër rrugët e vendit. Ora policore për fundjavë fillon në orën 16:00 dhe dhe mbaron ...

Rama: Jemi në javën e zjarrit, të ruajmë me çdo kusht jetët, ekonomia mund të ringrihet
Duke iu referuar shifrave te fundit te rritjes se te infektuareve me 27 raste, kryeministri Edi Rama lajmeroi se kemi hyre ne javen e zajrrit. Ne kete situate ku numri i te infektuarve eshte mbi 300, kreu i qeverise i ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 14:23
Duke iu referuar shifrave te fundit te rritjes se te infektuareve me 27 raste, kryeministri Edi Rama lajmeroi se kemi hyre ne javen e zajrrit. Ne kete situate ku numri i te infektuarve eshte mbi 300, kreu i qeverise i ...

Rama: Ja çfarë do të ndodhë me ata që punojnë në të zezë
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët, ka than se janë vërejtur shumë persona që ende punojnë në të zezë dhe që nuk janë deklaruar nga kompanitë e ndryshme. Për këto subjekte Rama ...
Zeri | 03-Apr-2020 18:12
Kryeministri Edi Rama me anë të një komunikimi në Facebook me qytetarët, ka than se janë vërejtur shumë persona që ende punojnë në të zezë dhe që nuk janë deklaruar nga kompanitë e ndryshme. Për këto subjekte Rama ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved