ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 02:17

Akti normativ për qiratë, Luan Rama: Bie ndesh me kodin. Tullumbace mashtrimi në kohën e koronavirusit

Akti normativ për qiratë, Luan Rama: Bie ndesh me kodin. Tullumbace mashtrimi në kohën e koronavirusit
Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar në lidhje me aktin normativ të hartuar nga qeveria në lidhje me shtyrjen e qirave të bizneseve, apo dhe banesave ku jetojnë qytetarë, të cilin e quan një ‘tullumbace ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 20:21
Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar në lidhje me aktin normativ të hartuar nga qeveria në lidhje me shtyrjen e qirave të bizneseve, apo dhe banesave ku jetojnë qytetarë, të cilin e quan një ‘tullumbace ...

Rama: Ja çfarë do të bëhet me qiratë e biznesit të vogël
Kryeministri i vendit Edi Rama ka thënë se për sa u përket bizneseve të vogla qeveria po studion një subvencion për të ndihmuar me pagesat e qirave që do të pezullohen.
Top Channel | 03-Apr-2020 18:48
Kryeministri i vendit Edi Rama ka thënë se për sa u përket bizneseve të vogla qeveria po studion një subvencion për të ndihmuar me pagesat e qirave që do të pezullohen.

Ylli Manjani: Presidenti ka rënë squkë përpara Edi Ramës
“Të negociohet me komunikim dhe njerëzit të mos ngatërrohen me politikën”, deklaroi ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani për aktin normativ të kryeministrit Rama për qiramarrësit dhe qiradhënësit. Në lidhje live për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 20:02
“Të negociohet me komunikim dhe njerëzit të mos ngatërrohen me politikën”, deklaroi ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani për aktin normativ të kryeministrit Rama për qiramarrësit dhe qiradhënësit. Në lidhje live për ...

Pavlefshmëria e një akti normativ dhe injoranca juridike e hartuesve të tij
Nga Luan Rama Në fakt do të duhej që juristë, e midis tyre veçanërisht ata që janë specialistë të së drejtës civile; pedagogë të fakulteteve juridike të universiteteve të vendit, por edhe avokatë, noterë e pse jo edhe ...
Telegraf | 03-Apr-2020 20:35
Nga Luan Rama Në fakt do të duhej që juristë, e midis tyre veçanërisht ata që janë specialistë të së drejtës civile; pedagogë të fakulteteve juridike të universiteteve të vendit, por edhe avokatë, noterë e pse jo edhe ...

Qiratë/ Rama: Shqiptari është bukë, zemër dhe kripë…
Me anë të një deklarate në Facebook Kryeministri i vendit, Edi Rama ka sqaruar se akti normativ për anulimin e qirave është ndërmarrë për shkak të pamundësisë së shumë personave për të paguar.
Top Channel | 03-Apr-2020 17:52
Me anë të një deklarate në Facebook Kryeministri i vendit, Edi Rama ka sqaruar se akti normativ për anulimin e qirave është ndërmarrë për shkak të pamundësisë së shumë personave për të paguar.

Akti normativ për qiranë, Bylykbashi akuza ndaj Ramës: Formë e arrogancës së kryeministrit
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me masat e ndërmarra nga Qeveria për të përballur problemet që po sjell CoVid-19, mes tyre edhe anulimi i qirave për bizneset e vogla.
Top Channel | 03-Apr-2020 17:34
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me masat e ndërmarra nga Qeveria për të përballur problemet që po sjell CoVid-19, mes tyre edhe anulimi i qirave për bizneset e vogla.

Rama përgjigje opozitës për qiratë: Honxhobonxhot duan të nxisin trazira si në ’97-ën
Në lidhje me aktin normativ, që hyri sot në fuqi sa i takon shtyrjes së detyrimeve të qirasë kundrejt disa kategori, për dy muaj ka reguar kryeministri i vendit, Edi Rama.
Top Channel | 03-Apr-2020 15:26
Në lidhje me aktin normativ, që hyri sot në fuqi sa i takon shtyrjes së detyrimeve të qirasë kundrejt disa kategori, për dy muaj ka reguar kryeministri i vendit, Edi Rama.

Qiratë, “akt antikushtetues”/ Jorida Tabaku: Shkel të drejtën e pronës, nxit konflikte
Demokratët e cilësuan si antikushtetues aktin normativ, i cili pezullon qiratë për biznesin e vogël, familjarët e mbetur të papunë si dhe studentët.
Top Channel | 03-Apr-2020 15:10
Demokratët e cilësuan si antikushtetues aktin normativ, i cili pezullon qiratë për biznesin e vogël, familjarët e mbetur të papunë si dhe studentët.

“Honxhobonxhot duan të nxisin trazira si në ’97”, Rama i përgjigjet opozitës për qeratë: Ja dy shtetet që vepruan si ne
Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me aktin normative të hyrë sot në fuqi për shtyrjen e detyrimeve të qirasë për disa kategori, për dy muaj. Duke iu drejtuar opozitës, dhe vecanerisht ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 14:49
Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me aktin normative të hyrë sot në fuqi për shtyrjen e detyrimeve të qirasë për disa kategori, për dy muaj. Duke iu drejtuar opozitës, dhe vecanerisht ...

Shtyrja e qerave për bizneset dhe banesat, Tabaku: Antikushtetuese, qeveria s’mund të ndërhyjë mes dy privatëve, t’ja paguajë vetë nga buxheti i shtetit
Ish- deputeti i PD, Jorida Tabaku në një lidhje live me News24 në rubrikën Opinion ka thënë se akti normativ për shtyrjen e qerave dhe bizneseve private është një vendim anti- kushtetues nga qeveria. Tabaku tha se ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 14:43
Ish- deputeti i PD, Jorida Tabaku në një lidhje live me News24 në rubrikën Opinion ka thënë se akti normativ për shtyrjen e qerave dhe bizneseve private është një vendim anti- kushtetues nga qeveria. Tabaku tha se ...

Rama korrigjon veten për “ndalimin e pagesës së qirave”
Kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, që është aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë COVID-19 si dhe për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 11:35
Kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, që është aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë COVID-19 si dhe për ...

Qiratë. Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
“Te gjithe qiramarresit persona fizike-juridike me te ardhura deri ne 14 000.000 (katermbedhjete milione) leke ne vit, te cilet kane kontrate noteriale qiraje per zhvillimin e aktivitetit te tyre ekonomik, te nenshkruar ...
ikub.al | 03-Apr-2020 09:11
“Te gjithe qiramarresit persona fizike-juridike me te ardhura deri ne 14 000.000 (katermbedhjete milione) leke ne vit, te cilet kane kontrate noteriale qiraje per zhvillimin e aktivitetit te tyre ekonomik, te nenshkruar ...

Ylli Manjani: Mos shpresoni më tek ligji, tani s’na mbrojnë dot nga Rama as marinsat amerikanë e as NATO
Ylli Manjani është përfshirë në debatin për planin e propozuar nga kryeministri Edi Rama, që bizneset e vogla dhe familjarët e papunë, këto dy muaj nuk do e paguajnë qiranë. Reagimi i Manjanit Dje gjithë ditën e deri ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 11:27
Ylli Manjani është përfshirë në debatin për planin e propozuar nga kryeministri Edi Rama, që bizneset e vogla dhe familjarët e papunë, këto dy muaj nuk do e paguajnë qiranë. Reagimi i Manjanit Dje gjithë ditën e deri ...

Tre kategoritë do t’i paguajnë qiratë me këste pas 31 majit
Sipas vendimit të qeverisë, të gjithë qiramarrësit individë, studentë dhe biznese të vogla që janë të prekur nga masat e qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit në vend do t’ju pezullohet pagimi i qirasë për 2 muaj, ...
Telegraf | 03-Apr-2020 16:17
Sipas vendimit të qeverisë, të gjithë qiramarrësit individë, studentë dhe biznese të vogla që janë të prekur nga masat e qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit në vend do t’ju pezullohet pagimi i qirasë për 2 muaj, ...

Rama: Të hënën shqyrtohen 1000 aplikimet e para për ‘pagat e luftës’
Kryeministri Edi Rama ka thënë sot në një komunikim me qytetarët se të hënën do shqyrtohen 1000 pagat e para të luftës. Rama po ashtu bëri me dije se po studiohet që të rritet edhe fondi 100 milionë për garanci sovrane ...
Lapsi | 03-Apr-2020 18:51
Kryeministri Edi Rama ka thënë sot në një komunikim me qytetarët se të hënën do shqyrtohen 1000 pagat e para të luftës. Rama po ashtu bëri me dije se po studiohet që të rritet edhe fondi 100 milionë për garanci sovrane ...

Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
Ka hyrë në fuqi akti normativ për qiratë, ku siç kryeministri Rama ato nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të mbarojë lufta me koronavirusin dhe kjo sipas tij është qëllimi i aktit normativ për të rregulluar ...
Top Channel | 03-Apr-2020 09:02
Ka hyrë në fuqi akti normativ për qiratë, ku siç kryeministri Rama ato nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të mbarojë lufta me koronavirusin dhe kjo sipas tij është qëllimi i aktit normativ për të rregulluar ...

Nga shtëpitë te dyqanet, tre kategoritë që nuk do paguajnë qiratë, qeveria “shtetëzon pronat” për dy muaj
Është botuar dje para mesnate në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të detyruar me ligj mospagesën e qirasë mujore. Edhe pse një marrëdhënie mes dy palëve private, qeveria ka shfrytëzuar situatën e krijuar nga ...
Telegraf | 03-Apr-2020 12:12
Është botuar dje para mesnate në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të detyruar me ligj mospagesën e qirasë mujore. Edhe pse një marrëdhënie mes dy palëve private, qeveria ka shfrytëzuar situatën e krijuar nga ...

Rama sqaron pezullimin e qirave/ 3 kategoritë që përfitojnë. Nuk falen, por shtyhen pas lufte. PD del kundër
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...
Top Channel | 03-Apr-2020 02:08
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...

Rama: Çfarë do të ndodhë me individët që jetojnë nga të ardhurat e qirasë
Për të gjitha ata individë që jetojnë me të ardhurat nga qiratë e pronave të tyre do të subvencionohen nga shteti. Këtë deklaroi kryeministri Rama, ndërsa shtoi se disa masa do të lehtësohen me kalimin e kohës, nga ana ...
Monitor | 03-Apr-2020 18:09
Për të gjitha ata individë që jetojnë me të ardhurat nga qiratë e pronave të tyre do të subvencionohen nga shteti. Këtë deklaroi kryeministri Rama, ndërsa shtoi se disa masa do të lehtësohen me kalimin e kohës, nga ana ...

Rama: Heqje lirie për ata që shkelin masat
Qeveria e Shqipërisë po shikon mundësinë e zgjatjes së afatit të qarkullimit për makinat dhe qytetarët, si dhe dhënien e më shumë autorizimeve për automjetet për kë është në marrëdhënie pune. Por kjo masë do të ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 22:19
Qeveria e Shqipërisë po shikon mundësinë e zgjatjes së afatit të qarkullimit për makinat dhe qytetarët, si dhe dhënien e më shumë autorizimeve për automjetet për kë është në marrëdhënie pune. Por kjo masë do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved