ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 01:34

Rama: Lehtësimi i lëvizjeve mes dy opsioneve

Rama: Lehtësimi i lëvizjeve mes dy opsioneve
Ne kete komunikim, kryeministri Rama, nder te tjera saktesoi se: "Ajo qe po konsiderojme eshte qe duke lehtesuar fjala vjen fashen orare apo levizjen me automjet per pune te te gjithe atyre qe jane ne nje pune qe sot ...
ikub.al | 03-Apr-2020 18:16
Ne kete komunikim, kryeministri Rama, nder te tjera saktesoi se: "Ajo qe po konsiderojme eshte qe duke lehtesuar fjala vjen fashen orare apo levizjen me automjet per pune te te gjithe atyre qe jane ne nje pune qe sot ...

Rama: Duke filluar nga java tjetër do lëshojmë me ‘pikatore’, por do shtrëngojmë masa të tjera
Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka përmendur sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund ...
Telegraf | 03-Apr-2020 19:12
Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka përmendur sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund ...

Koronavirusi/ Kryeministri Rama mesazh qytetarëve: Jemi në një moment shumë kritik të luftës
Përmes një mesazhi, kryeministri Rama iu drejtua qytetarëve shqiptarë, ku foli në lidhje me masat shtrënguese për koronavirusit, duke u bërë apel atyre që kanë mundësi të jenë pranë të afërmve të tyre. Duke cituar një ...
Telegraf | 03-Apr-2020 18:21
Përmes një mesazhi, kryeministri Rama iu drejtua qytetarëve shqiptarë, ku foli në lidhje me masat shtrënguese për koronavirusit, duke u bërë apel atyre që kanë mundësi të jenë pranë të afërmve të tyre. Duke cituar një ...

Rama: Ekonomia bie dhe ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 20:05
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...

“Ekonomia ngrihet, të vdekurit nuk ringjallen”, Rama: Nëse s’do merreshin këto masa do të dilnim me mijëra të vdekur
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima. Në një dalje live për qytetarët, ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 18:02
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima. Në një dalje live për qytetarët, ...

“Pa masat tona dhe rezistencën e shqiptarëve sot mund të kishim mijëra të vdekur”
Teksa sqaroi shqiptarët për shumë pyetje që kishte marrë për gjëndjen aktuale të fatkeqësisë natyrore nga COVID-19, kryeministri Rama nuk harroi pjesën dërrmuese të popullsisë që sipas tij kanë rezistencë të ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 18:10
Teksa sqaroi shqiptarët për shumë pyetje që kishte marrë për gjëndjen aktuale të fatkeqësisë natyrore nga COVID-19, kryeministri Rama nuk harroi pjesën dërrmuese të popullsisë që sipas tij kanë rezistencë të ...

Masat ndaj COVID-19/ Rama flet për lëshimet “me pikatore”: Do lehtësojmë fashën orare apo lëvizjen me automjet për punë
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka përmendur sot sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund të ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 17:56
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka përmendur sot sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund të ...

Rama: Do lehtësojmë disa masa, por do të ashpërsojmë disa të tjera, deri me burg
Kryeministri Rama iu përgjigj online të gjithë pyetjeve që kishte marrë nga qytetarët në rrjetet sociale në lidhje me masat shtrenguese në kuadër të luftës ndaj COVID-19. Rama tha se nëse do të lehtësohen masat sadopak ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 17:58
Kryeministri Rama iu përgjigj online të gjithë pyetjeve që kishte marrë nga qytetarët në rrjetet sociale në lidhje me masat shtrenguese në kuadër të luftës ndaj COVID-19. Rama tha se nëse do të lehtësohen masat sadopak ...

Rama: Ekonomia bie dhe ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...
Zeri | 03-Apr-2020 20:39
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...

Rama: Nga e hëna do rishikojmë lëvizjen me makinë dhe fashat orare
Qeveria po rishikon masat e ashpra shtrënguese në kuadër të emergjencës së Covid-19. Lajmin e njofton kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi në FB me ndjekësit e tij. Pjesë nga fjala “ Tani, ne padiskutim bazuar në ...
Lapsi | 03-Apr-2020 18:12
Qeveria po rishikon masat e ashpra shtrënguese në kuadër të emergjencës së Covid-19. Lajmin e njofton kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi në FB me ndjekësit e tij. Pjesë nga fjala “ Tani, ne padiskutim bazuar në ...

Rama: Ekonomia bie dhe ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 19:10
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “pa masat e forta të marra nga qeveria do të ishim në një tunel, ku nuk do të dilnim dot pa pasur mijëra të vdekur”. Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se “jemi ...

Rama: Ta mbajmë rezistencën, ekonomia bie dhe sërish ngritet, të vdekurit nuk ngjallen sërish
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas 27 rasteve të reja të konfirmuara me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, deklaroi se Shqipëria tani ka hyrë në kulmin e sëmundjes. “Sot kemi 27 raste pozitive! Kemi hyrë në ...
TetovaSot | 03-Apr-2020 18:52
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas 27 rasteve të reja të konfirmuara me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, deklaroi se Shqipëria tani ka hyrë në kulmin e sëmundjes. “Sot kemi 27 raste pozitive! Kemi hyrë në ...

“Jemi në zonën e zjarrit”, Rama tregon se çfarë masash do të lehtësohen për qytetarët
Kryeministri Edi Rama gjatë një dëgjese publike online me qytetarët, tregoi se qeveria po mendon për të zbutur masat me pikatore. “Ne pa diskutim që bazuar mbi këtë ecuri pozitive kemi mundësinë të mendojmë për të ...
Politiko | 03-Apr-2020 18:32
Kryeministri Edi Rama gjatë një dëgjese publike online me qytetarët, tregoi se qeveria po mendon për të zbutur masat me pikatore. “Ne pa diskutim që bazuar mbi këtë ecuri pozitive kemi mundësinë të mendojmë për të ...

COVID-19/ “Jemi futur në zonën e zjarrit”, Rama: Ekonomia do ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima. Në një dalje live për qytetarët, ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 17:46
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima. Në një dalje live për qytetarët, ...

Virusi korona/ Rama: Jemi futur në zonën e zjarrit
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim me qytetarët, duke iu përgjigjur pyetjeve të tyre në lidhje me problemet që janë shkaktuar si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama është shprehur se ...
Aktuale.MK | 03-Apr-2020 18:16
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim me qytetarët, duke iu përgjigjur pyetjeve të tyre në lidhje me problemet që janë shkaktuar si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama është shprehur se ...

Masat ndaj COVID-19/ Masa flet për lëshimet “me pikatore”: Do lehtësojmë fashën orare apo lëvizjen me automjet për punë
Kryeministri Edi Rama ka përmendur sot sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund të ketë ...
Lexo | 03-Apr-2020 18:07
Kryeministri Edi Rama ka përmendur sot sërish lëshimet që do të bëhen nga java tjetër për lëvizjen e cila është kufizuar pothuajse plotësisht prej 3 javësh. Në një komunikim nga zyra e tij, Rama tha se mund të ketë ...

“Liri me pikatore”, kryeministri Rama: Ja çfarë parashikon plani dhe sanksionet për ata që e thyejnë
Kryeministri, Edi Rama, u shpreh pak minuta më parë se bazuar te ecuria e karantinës, qeveria mund të mendojë për një “liri me pikatore”, por shkallë- shkallë. Kreu i qeveria e shpjegoi më poshtë këtë plan duke theksuar ...
RTSH | 03-Apr-2020 18:05
Kryeministri, Edi Rama, u shpreh pak minuta më parë se bazuar te ecuria e karantinës, qeveria mund të mendojë për një “liri me pikatore”, por shkallë- shkallë. Kreu i qeveria e shpjegoi më poshtë këtë plan duke theksuar ...

COVID-19/ “Jemi futur në zonën e zjarrit”, Rama: Ekonomia do ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima.Në një dalje live për qytetarët, ...
Lexo | 03-Apr-2020 18:00
Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë vendi ynë është futur në zonën e zjarrit, për shkak të situatës me pandeminë globale të COVID-19, ku deri më tani janë regjistruar 17 viktima.Në një dalje live për qytetarët, ...

Rama tregon planin për liri me pikatore: Burg nëse shkelet
Kryeministri Edi Rama, ka apeluar sërish qytetarët që të fokusohen te e sotmja dhe mbrojtja e jetës dhe jo te e nesërmja. Shefi i qeverisë në komunikimin live me qytetarët theksoi edhe njëherë se ekonomia bie dhe ...
Gazeta Dita | 03-Apr-2020 17:58
Kryeministri Edi Rama, ka apeluar sërish qytetarët që të fokusohen te e sotmja dhe mbrojtja e jetës dhe jo te e nesërmja. Shefi i qeverisë në komunikimin live me qytetarët theksoi edhe njëherë se ekonomia bie dhe ...

Edi Rama: Jemi futur në zonën e  zjarrit.
Kryeministri, Edi Rama, ka apeluar sërish qytetarët që të fokusohen te e sotmja dhe mbrojtja e jetës dhe jo te e nesërmja, transmeton OraNews Shefi i qeverisë në komunikimin live me qytetarët theksoi edhe njëherë se ...
Portalb | 03-Apr-2020 17:58
Kryeministri, Edi Rama, ka apeluar sërish qytetarët që të fokusohen te e sotmja dhe mbrojtja e jetës dhe jo te e nesërmja, transmeton OraNews Shefi i qeverisë në komunikimin live me qytetarët theksoi edhe njëherë se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved