ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 19:11

Covid-19/ 43 pacientë të shtruar në Kosovë, 6 prej tyre në terapi intensive

Covid-19/ 43 pacientë të shtruar në Kosovë, 6 prej tyre në terapi intensive
Aktualisht, në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden 43 pacientë me Covid-19.
Top Channel | 03-Apr-2020 09:39
Aktualisht, në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden 43 pacientë me Covid-19.

Mjeku Ilir Demiri nga Klinika Infektive: Nuk kemi frikë, por vetëm përkushtim dhe shumë entuziazëm
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 09:42
Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit pacient, por në përgjithësi të gjithë pacientët marrin antibiotikë dhe mbështetje të oksigjenit. Për raste më të rënda, përdorimi i ilaçeve për malarie ...

Rajon, rriten rastet e të prekurve me COVID-19
Në rajonin e Ballkanit ditët e fundit janë rritur rastet e reja me koroavirus. Greqia ka numrin më të madh të infektuarve. Dy vdekje të tjera që nga statistikat e fundit të qeverisë greke, ka bërë që numri i viktimave ...
RTSH | 03-Apr-2020 13:47
Në rajonin e Ballkanit ditët e fundit janë rritur rastet e reja me koroavirus. Greqia ka numrin më të madh të infektuarve. Dy vdekje të tjera që nga statistikat e fundit të qeverisë greke, ka bërë që numri i viktimave ...

Një paciente me COVID-19 vazhdon të jetë në gjendje të rëndë, 43 tjerë të shtrirë në Klinikën Infektive
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive ndodhën të hospitalizuar 43 pacientë me coronavirus. Nga 43 raste të infektuar me Covid -19, 36 janë në gjendje stabile, 6 raste kanë nevojë për ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 09:15
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive ndodhën të hospitalizuar 43 pacientë me coronavirus. Nga 43 raste të infektuar me Covid -19, 36 janë në gjendje stabile, 6 raste kanë nevojë për ...

Kosovë, së shpejti lirohen edhe disa pacientë të shëruar nga koronavirusi
Është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëmë, në testimin e dytë të mostrave, që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar ...
AlbInfo | 03-Apr-2020 12:23
Është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëmë, në testimin e dytë të mostrave, që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar ...

Gjendja e pacientëve me koronavirus, të dhënat e fundit
Është bërë e ditur se në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot, më 3 prill 2020, janë të hospitalizuar 43 pacientë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, në Facebook. Sipas ...
AlbInfo | 03-Apr-2020 10:30
Është bërë e ditur se në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot, më 3 prill 2020, janë të hospitalizuar 43 pacientë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, në Facebook. Sipas ...

Arrin në 384 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 18:11
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...

Së shpejti lirohen edhe disa pacientë kosovarë të shëruar nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëm në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar 118 ...
Arbresh | 03-Apr-2020 10:23
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëm në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar 118 ...

Situata me Covid-19 sot në orët e mëngjesit në Kosovë
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot me datë 3 prill 2020 janë të hospitalizuar 43 pacientë me Covid-19. Klinika është në pritje të rezultateve edhe për 11 raste, derisa dje janë testuar dhe kanë rezultuar negativ 7 ...
PortaliOnline | 03-Apr-2020 10:13
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot me datë 3 prill 2020 janë të hospitalizuar 43 pacientë me Covid-19. Klinika është në pritje të rezultateve edhe për 11 raste, derisa dje janë testuar dhe kanë rezultuar negativ 7 ...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 43 persona me koronavirus
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjenden 43 persona të infektuar me Covid -19. Prej tyre 36 janë në gjendje stabile, 6 raste kanë nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, ...
Arbresh | 03-Apr-2020 10:10
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjenden 43 persona të infektuar me Covid -19. Prej tyre 36 janë në gjendje stabile, 6 raste kanë nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, ...

Priten të lirohen edhe disa pacientë të shëruar nga koronavirusi, në QKUK
Salih Ahmeti, infektolog, në Klinikën Infektive në RTK ka bërë të ditur se disa pacientë me koronavirus do të lirohen së shpejti. Ahmeti tha se sot 10 pacientë janë duke pritur rezultatin e testit. “Kosova është mirë në ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 09:58
Salih Ahmeti, infektolog, në Klinikën Infektive në RTK ka bërë të ditur se disa pacientë me koronavirus do të lirohen së shpejti. Ahmeti tha se sot 10 pacientë janë duke pritur rezultatin e testit. “Kosova është mirë në ...

Së shpejti lirohen edhe disa pacientë nga QKUK-ja si të shëruar nga Coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se mbrëmë në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me Coronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 09:58
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se mbrëmë në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me Coronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar ...

Së shpejti lirohen edhe disa pacientë kosovarë të shëruar nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëm në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar 118 ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 09:51
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se mbrëm në testimin e dytë të mostrave që dyshohej se janë infektuar me koronavirus, të gjitha mostrat kanë rezultuar negative. Dje janë testuar 118 ...

Flet mjeku Ilir Demiri nga Klinika infektive
Flet mjeku Ilir Demiri nga Klinika infektive: Nuk kemi frikë, por vetëm përkushtim dhe shumë entuziazëm AKTUALE On Pri 2, 2020 61 Share Shkup, 2 prill – Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit ...
Ina-Online | 03-Apr-2020 09:49
Flet mjeku Ilir Demiri nga Klinika infektive: Nuk kemi frikë, por vetëm përkushtim dhe shumë entuziazëm AKTUALE On Pri 2, 2020 61 Share Shkup, 2 prill – Në varësi të ashpërsisë së sëmundjes, qasja i përshtatet secilit ...

Një grua e prekur me Covid 19 është në gjende të rëndë, 6 me oksigjen
Një grua e infektuar me Cod 19 e shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK është në gjendje të rëndë. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të kësaj klinike, shkruan . Në njoftim thuhet se nga 43 pacientë që ndodhen të ...
Arbresh | 03-Apr-2020 09:30
Një grua e infektuar me Cod 19 e shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK është në gjendje të rëndë. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të kësaj klinike, shkruan . Në njoftim thuhet se nga 43 pacientë që ndodhen të ...

Një paciente me koronavirus në Kosovë në gjendje të rëndë
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Klinikën Infektive sot janë duke u trajtuar 43 pacientë. Sipas njoftimit, 36 janë në gjendje stabile, 6 persona kanë nevojë për oksigjeno-terapi dhe përkujdesje intensive, ...
Koha.net | 03-Apr-2020 09:24
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Klinikën Infektive sot janë duke u trajtuar 43 pacientë. Sipas njoftimit, 36 janë në gjendje stabile, 6 persona kanë nevojë për oksigjeno-terapi dhe përkujdesje intensive, ...

Kjo është gjendja e pacientëve në Klinikën Infektive
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, aty të hospitalizuar ndodhen gjithsej 61 pacientë. Janë 43 raste me Covid-19 dhe klinika është në pritje të rezultateve për 11 raste, kurse negative kanë rezultuar gjithsej ...
Medial | 03-Apr-2020 09:24
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, aty të hospitalizuar ndodhen gjithsej 61 pacientë. Janë 43 raste me Covid-19 dhe klinika është në pritje të rezultateve për 11 raste, kurse negative kanë rezultuar gjithsej ...

Infektologu Valbon Krasniqi jep lajmin e mirë: Disa të prekur me COVID-19 kanë rezultuar negativ në testet e para
Infektologu Valbon Krasniqi ka folur për gjendjen e të infektuarve me coronavirus që janë të shtrirë në Klinikën Infektive. Krasniqi për RTV Dukagjinin ka thënë se aktualisht në Klinikën Infektive janë të shtrirë 43 ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 19:47
Infektologu Valbon Krasniqi ka folur për gjendjen e të infektuarve me coronavirus që janë të shtrirë në Klinikën Infektive. Krasniqi për RTV Dukagjinin ka thënë se aktualisht në Klinikën Infektive janë të shtrirë 43 ...

Kjo është gjendja e pacientëve në Klinikën Infektive
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, aty të hospitalizuar ndodhen gjithsej 61 pacientë. Janë 43 raste me Covid-19 dhe klinika është në pritje të rezultateve për 11 raste, kurse negative kanë rezultuar gjithsej ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 09:24
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, aty të hospitalizuar ndodhen gjithsej 61 pacientë. Janë 43 raste me Covid-19 dhe klinika është në pritje të rezultateve për 11 raste, kurse negative kanë rezultuar gjithsej ...

Lajm i mirë: Së shpejti lirohen edhe disa pacientë të shëruar nga koronavirusi
Dje janë testuar 118 mostra në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Klinikën Infektive, fatmirësisht asnjë rast nuk është konfirmuar se është infektuar me Covid-19. Salih Ahmeti, infektolog, në Klinikën Infektive ...
Lajminet | 03-Apr-2020 09:22
Dje janë testuar 118 mostra në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Klinikën Infektive, fatmirësisht asnjë rast nuk është konfirmuar se është infektuar me Covid-19. Salih Ahmeti, infektolog, në Klinikën Infektive ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved