ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 22:29

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 10:19
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.

Zëdhënësi i Doganës: Në ditën e dytë pa taksë, nga Serbia erdhën 84 maune me vlerë gjysmë milioni euro
Zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci ka dhënë statistikat pas ditës së dytë kur Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr taksën duke vendosur masën e reciprocitetit me Serbinë. Stavileci për RTV Dukagjinin ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:35
Zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci ka dhënë statistikat pas ditës së dytë kur Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr taksën duke vendosur masën e reciprocitetit me Serbinë. Stavileci për RTV Dukagjinin ...

Ish-ambasadori amerikan në Serbi i jep të drejtë Kosovës për reciprocitet tregtar ndaj Serbisë
Ish-ambasadori amerikan në Beograd i jep të drejtë Kosovës për reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. Michael Polt deklaroi se Kosova ka të drejtë të kërkojë trajtim reciprok tregtar me Serinë. Përmes një postimi në ...
Lapsi | 02-Apr-2020 22:34
Ish-ambasadori amerikan në Beograd i jep të drejtë Kosovës për reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. Michael Polt deklaroi se Kosova ka të drejtë të kërkojë trajtim reciprok tregtar me Serinë. Përmes një postimi në ...

Përpjekja e politikanëve të Kosovës, për të përçarë më shumë Perëndimin, se sa Serbinë
Mero Baze E vetmja shpresë ku Sllobodan Milosheviçi, kishte mbështetur strategjinë e tij për Kosovën në vitin 1999, deri në Rambuje, ishte përçarja e Perëndimit. I bindur se SHBA dhe BE do të ndaheshin për ndonjë gjë në ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 20:37
Mero Baze E vetmja shpresë ku Sllobodan Milosheviçi, kishte mbështetur strategjinë e tij për Kosovën në vitin 1999, deri në Rambuje, ishte përçarja e Perëndimit. I bindur se SHBA dhe BE do të ndaheshin për ndonjë gjë në ...

Ambasada britanike: Nuk është koha për manovrime politike, përshëndesim vendimin e Qeverisë për heqjen e taksës
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:35
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 00:10
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...

Gaxherri: Reciprociteti lojë e rrezikshme në raport me SHBA-të
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:54
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...

Parlamentarët evropianë përshëndesin heqjen e tarifave, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën
Zyra për shtyp e Parlamentit Evropian, i cili po ashtu në rrethanat e krizës së pandemisë punon me kapacitete shumë të kufizuara, ka shpërndarë një komunikatë me të cilën shprehet kënaqësi për vendimin e Qeverisë së ...
Koha.net | 03-Apr-2020 06:48
Zyra për shtyp e Parlamentit Evropian, i cili po ashtu në rrethanat e krizës së pandemisë punon me kapacitete shumë të kufizuara, ka shpërndarë një komunikatë me të cilën shprehet kënaqësi për vendimin e Qeverisë së ...

Haradinaj: Kurti duhej t’ia jepte taksën Amerikës e të kërkonte njohjen e Serbisë
“Heqja e taksës e vështirëson shumë gjendjen për tregtarët. Koha do të tregojë sa gabim ka bërë Kurti me qasjen e tij ndaj kësaj teme. Pse e hoqi njëherë për 10 ditë për lëndën e parë e më pas tërësisht? Çka ka mundur ...
Lajminet | 02-Apr-2020 23:28
“Heqja e taksës e vështirëson shumë gjendjen për tregtarët. Koha do të tregojë sa gabim ka bërë Kurti me qasjen e tij ndaj kësaj teme. Pse e hoqi njëherë për 10 ditë për lëndën e parë e më pas tërësisht? Çka ka mundur ...

Ish-ambasadori i SHBA-së në Beograd mbështet Kosovën për reciprocitetin tregtar
‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim reciprok në tregti me Serbinë. Presioni i SHBA’së në këtë rast është gabim’’, ka thënë Polt në rrjetin social Twitter teksa komentonte një artikull të NY Times me ...
Lajminet | 02-Apr-2020 23:06
‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim reciprok në tregti me Serbinë. Presioni i SHBA’së në këtë rast është gabim’’, ka thënë Polt në rrjetin social Twitter teksa komentonte një artikull të NY Times me ...

Ish-ambasadori amerikan në Beograd përkrah reciprocitetin tregtar: Presioni i SHBA-së i gabuar
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...
Arbresh | 02-Apr-2020 22:43
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...

Ish-ambasadori amerikan në Beograd përkrah reciprocitetin tregtar: Presioni i SHBA-së i gabuar
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...
Medial | 02-Apr-2020 22:40
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...

Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd mbështet Kosovën për reciprocitetin tregtar
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 22:37
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim ...

Ish-ambasadori amerikan në Beograd përkrah reciprocitetin tregtar: Presioni i SHBA-së i gabuar
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 22:37
Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, e ka quajtur të drejtë vendimin për reciprocitet të Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë. Ai tha se s’ka asnjë arsye që Kosova të mos e trajtojë në të njëjtën mënyrë siç e ...

Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd mbështet Kosovën për reciprocitetin tregtar
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të......
Zeri | 02-Apr-2020 22:34
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të......

Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd mbështet Kosovën për reciprocitetin tregtar
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 22:30
Ish-ambasadori i SHBA’së në Beograd, Michael Polt, ka mbështetur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitet tregtar ndaj Serbisë. ‘’Nuk ka asnjë arsye që Kosova mos të kërkojë trajtim ...

Ish-ambasadori amerikan në Beograd i jep të drejtë Kosovës për reciprocitet tregtar ndaj Serbisë
Ish-Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, ka thënë se Kosova ka të drejtë të kërkojë trajtim reciprok tregtar me Serinë. Përmes një postimi në Twitter, Polt, duke e shpërndarë një artikull të “The New York Times” ...
Koha.net | 02-Apr-2020 22:08
Ish-Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Polt, ka thënë se Kosova ka të drejtë të kërkojë trajtim reciprok tregtar me Serinë. Përmes një postimi në Twitter, Polt, duke e shpërndarë një artikull të “The New York Times” ...

Haradinaj: Kurti duhej t’ia jepte taksën Amerikës e të kërkonte njohjen e Serbisë
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po thotë se arsyeja pse kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e hoqi taksën, që sipas tij e bëri duke e copëtuar, është që t’i fshehë pasojat që do t’i shkaktojë heqja e saj. “Heqja e ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 21:55
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po thotë se arsyeja pse kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e hoqi taksën, që sipas tij e bëri duke e copëtuar, është që t’i fshehë pasojat që do t’i shkaktojë heqja e saj. “Heqja e ...

Haradinaj: Kurti duhej t’ia jepte taksën Amerikës e të kërkonte njohjen e Serbisë
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po thotë se arsyeja pse kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e hoqi taksën, që sipas tij e bëri duke e copëtuar, është që t’i fshehë pasojat që do t’i shkaktojë heqja e saj. “Heqja e ...
Medial | 02-Apr-2020 21:55
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po thotë se arsyeja pse kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e hoqi taksën, që sipas tij e bëri duke e copëtuar, është që t’i fshehë pasojat që do t’i shkaktojë heqja e saj. “Heqja e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved