ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:31

E premte e zezë në Spanjë/ 932 të vdekur në 24 orë, kalon Italinë për numrin e të infektuarve

E premte e zezë në Spanjë/ 932 të vdekur në 24 orë, kalon Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 12:18
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...

Vdes 5-vjeçarja e infektuar me COVID-19 në Itali
Një vajzë 5-vjeçare me COVID-19 vdiq në spitalin në Vipiteno, në Tyirolin e Jugut të Italisë. Vajza e vogël vuante nga patologji shumë serioze dhe kishte qenë nën trajtim për ca kohë. Sipas portalit të lajmeve ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 10:33
Një vajzë 5-vjeçare me COVID-19 vdiq në spitalin në Vipiteno, në Tyirolin e Jugut të Italisë. Vajza e vogël vuante nga patologji shumë serioze dhe kishte qenë nën trajtim për ca kohë. Sipas portalit të lajmeve ...

Bilanc i frikshëm: Numri i të prekurve nga koronavirusi në të gjithë botën shënon shifrën 1 milion
Ekspertët kishin paralajmëruar para pak ditësh që sipas statistikave që po paraqiteshin brenda kësaj jave do të kapej shifra e 1 milion të prekurve nga Koroanvirusi. Të vdekur janë 51354 ndërsa të shëruar janë 210191. ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 20:49
Ekspertët kishin paralajmëruar para pak ditësh që sipas statistikave që po paraqiteshin brenda kësaj jave do të kapej shifra e 1 milion të prekurve nga Koroanvirusi. Të vdekur janë 51354 ndërsa të shëruar janë 210191. ...

Itali. 760 të vdekur, 2.477 raste të reja, 1.431 të shëruar
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...
ikub.al | 02-Apr-2020 18:42
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...

Mbi 1 milionë të prekur në botë, SHBA e Anglia me shifra të larta vdekjesh
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 22:54
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...

Italisë nuk i ndahet bilanci tragjik: 760 persona humbin jetën brenda ditës nga koronavirusi
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 18:17
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...

Numri i vdekjeve në Spanjë nga koronavirusi po rritet, 932 në 24 orët e fundit
Në Spanjë po vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit është raportuar se kanë vdekur 932 persona si pasojë e COvid-19, që është numri më i madh për një ditë, njoftojnë autoritetet e ...
Koha.net | 03-Apr-2020 13:24
Në Spanjë po vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit është raportuar se kanë vdekur 932 persona si pasojë e COvid-19, që është numri më i madh për një ditë, njoftojnë autoritetet e ...

Vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në Spanjë
Rreth 932 të vdekur janë regjistruar vetëm 24 orët e fundit në Spanjë. Numri i pergjithshëm i të vdekurve në Spanjë ka shkuar më shumë se 10,935, gjë që bën Spanjën të renditet e dyta në botë për numrin e të vdekurve ...
Arbresh | 03-Apr-2020 13:08
Rreth 932 të vdekur janë regjistruar vetëm 24 orët e fundit në Spanjë. Numri i pergjithshëm i të vdekurve në Spanjë ka shkuar më shumë se 10,935, gjë që bën Spanjën të renditet e dyta në botë për numrin e të vdekurve ...

Vetëm dje mbi 900 të vdekur në Spanjë nga koronavirusi
Spanja vazhdon të shënojë rritje të vdekjeve nga koronavirusi. Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 12:44
Spanja vazhdon të shënojë rritje të vdekjeve nga koronavirusi. Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit ...

Numër i frikshëm i vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Spanjë
Spanja vazhdon të shënojë rritje të vdekjeve nga koronavirusi. Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit ...
Medial | 03-Apr-2020 12:28
Spanja vazhdon të shënojë rritje të vdekjeve nga koronavirusi. Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit ...

Numër i frikshëm i vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Spanjë
Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit të premten, transmeton . Që nga fillimi i shpërthimit, në ...
Lajminet | 03-Apr-2020 12:19
Një total prej 932 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, zbuluan të dhënat e reja nga zyrtarët e shëndetit të vendit të premten, transmeton . Që nga fillimi i shpërthimit, në ...

Spanjë, rritet në 10.935 numri i vdekjeve nga COVID-19
Spanjë, në 24 orët e fundit shënohen 932 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i përgjithshëm arrin në 10.935.
Shenja | 03-Apr-2020 12:00
Spanjë, në 24 orët e fundit shënohen 932 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i përgjithshëm arrin në 10.935.

Numri i të infektuarve nga Kovid-19 në botë tashmë është mbi një milion
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...
Ina-Online | 03-Apr-2020 11:44
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...

Spanja rekord vdekjesh, bien rastet e reja. Masat po funksionojnë
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...
ikub.al | 02-Apr-2020 12:12
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...

Koronavirusi po merr përmasa të frikshme në Turqi
Turqia po hyn vrullshëm mes vendeve më të prekura nga koronavirusi me një numër të prekurish që rritet me mijëra çdo ditë. Vetëm ditën e djeshme, në Turqi janë konstatuar rreth 2 400 raste të reja duke e çuar numrin ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 11:06
Turqia po hyn vrullshëm mes vendeve më të prekura nga koronavirusi me një numër të prekurish që rritet me mijëra çdo ditë. Vetëm ditën e djeshme, në Turqi janë konstatuar rreth 2 400 raste të reja duke e çuar numrin ...

Thellohen pasojat e pandemisë
Vazhdon të marrin përmasa gjithnjë e më tragjike pandemia e COVID 19. Numri i jetëve të humbura nga ky virus po rritet çdo ditë e më shumë. Sipas të dhënave zyrtare deri tani në mbarë botën kanë ndërruar jetën 53 mijë ...
RTSH | 03-Apr-2020 10:58
Vazhdon të marrin përmasa gjithnjë e më tragjike pandemia e COVID 19. Numri i jetëve të humbura nga ky virus po rritet çdo ditë e më shumë. Sipas të dhënave zyrtare deri tani në mbarë botën kanë ndërruar jetën 53 mijë ...

Sot 760 të vdekur në Itali, por ka shifër rekord edhe të shëruarish
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 18:11
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...

Alarmante gjendja me COVID-19 në Serbi: Konfirmohen 1171 raste dhe 31 të vdekur deri tani
Në 24 orët e fundit në Serbi kanë vdekur tre persona nga COVID-19 dhe deri në orën 1500 të 2 prillit janë regjistruar 1171 raste të të infektuarve me korona virusin e ri SARS-CoV-2 Të vdekurit ishin dy burra dhe një ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 09:55
Në 24 orët e fundit në Serbi kanë vdekur tre persona nga COVID-19 dhe deri në orën 1500 të 2 prillit janë regjistruar 1171 raste të të infektuarve me korona virusin e ri SARS-CoV-2 Të vdekurit ishin dy burra dhe një ...

53 mijë të vdekur në mbarë botën, ja 10 vendet me numrin më të lartë të viktimave
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...
Arbresh | 03-Apr-2020 09:24
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...

Rekord/ 1 milion të prekur në gjithë botën nga koronavirusi
Kur nisi në Kinë, askush nuk do e mendonte se COVID-19 do të shkonte në 1 milion të infektuar. Madje parashikimet e para flisnin për rreth 300 mijë të prekur në gjithë botën, por duket se çdo gjë ka kaluar pritshmëritë. ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:31
Kur nisi në Kinë, askush nuk do e mendonte se COVID-19 do të shkonte në 1 milion të infektuar. Madje parashikimet e para flisnin për rreth 300 mijë të prekur në gjithë botën, por duket se çdo gjë ka kaluar pritshmëritë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved