ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 06:59

Qiratë. Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama

Qiratë. Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
“Te gjithe qiramarresit persona fizike-juridike me te ardhura deri ne 14 000.000 (katermbedhjete milione) leke ne vit, te cilet kane kontrate noteriale qiraje per zhvillimin e aktivitetit te tyre ekonomik, te nenshkruar ...
ikub.al | 03-Apr-2020 09:11
“Te gjithe qiramarresit persona fizike-juridike me te ardhura deri ne 14 000.000 (katermbedhjete milione) leke ne vit, te cilet kane kontrate noteriale qiraje per zhvillimin e aktivitetit te tyre ekonomik, te nenshkruar ...

Rama korrigjon veten për “ndalimin e pagesës së qirave”
Kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, që është aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë COVID-19 si dhe për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 11:35
Kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, që është aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë COVID-19 si dhe për ...

Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
Ka hyrë në fuqi akti normativ për qiratë, ku siç kryeministri Rama ato nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të mbarojë lufta me koronavirusin dhe kjo sipas tij është qëllimi i aktit normativ për të rregulluar ...
Top Channel | 03-Apr-2020 09:02
Ka hyrë në fuqi akti normativ për qiratë, ku siç kryeministri Rama ato nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të mbarojë lufta me koronavirusin dhe kjo sipas tij është qëllimi i aktit normativ për të rregulluar ...

Nga shtëpitë te dyqanet, tre kategoritë që nuk do paguajnë qiratë, qeveria “shtetëzon pronat” për dy muaj
Është botuar dje para mesnate në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të detyruar me ligj mospagesën e qirasë mujore. Edhe pse një marrëdhënie mes dy palëve private, qeveria ka shfrytëzuar situatën e krijuar nga ...
Telegraf | 03-Apr-2020 12:12
Është botuar dje para mesnate në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të detyruar me ligj mospagesën e qirasë mujore. Edhe pse një marrëdhënie mes dy palëve private, qeveria ka shfrytëzuar situatën e krijuar nga ...

Rama sqaron pezullimin e qirave/ 3 kategoritë që përfitojnë. Nuk falen, por shtyhen pas lufte. PD del kundër
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...
Top Channel | 03-Apr-2020 02:08
Kryeministri Rama njoftoi në mbrëmje detajet e aktit normativ që njoftoi gjatë ditës për ndalimin menjëherë e qirave që solli shumë reagime gjatë së enjtes, si nga individëve që preken, por edhe të Partise Demokratike. ...

Vijon tërbimi i PD për qiratë, Paloka kundër Ramës: Të babzitur janë qeveritarët e korruptuar
Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Edi Paloka, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, për Aktin Normativ për ndalimin e pagesës së qirave gjatë periudhës së epidemisë. Paloka në një reagim në Facebook, ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 00:49
Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Edi Paloka, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, për Aktin Normativ për ndalimin e pagesës së qirave gjatë periudhës së epidemisë. Paloka në një reagim në Facebook, ...

Botohet akti normativ për pezullimin e qerave, çfarë parashikon dokumenti
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...
Telegraf | 03-Apr-2020 09:11
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...

Mospagimi i qirave që tërboi PD, Rama lexon aktin normativ dhe jep sqarime: Ja kategoritë që përfitojnë
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të funksionojë mospagimi i qirasë. I ftuar në emisionin “Opinion”, ndërsa lexoi aktin normativ, kryeministri tha nga kjo do të përfitojnë tre kategori, përkatësisht: Të gjithë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 21:34
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të funksionojë mospagimi i qirasë. I ftuar në emisionin “Opinion”, ndërsa lexoi aktin normativ, kryeministri tha nga kjo do të përfitojnë tre kategori, përkatësisht: Të gjithë ...

“Të vetmit që gëzojnë në këtë krizë 10 koncesionarët e Ramës”- Edi paloka: Shtyrja e qirave nuk është zgjidhje, duhet të subvencionohen nga shteti
“Dhjetë oligarkët e Ramës me 120 milionë euro janë të vetmit që gëzojnë në krizë pa iu prekur asnjë qindarkë”. I këtij mendimi është nënkryetari i PD, Edi Paloka, i cili përmes një reagimi në rrjetet sociale shprehet ...
Telegraf | 02-Apr-2020 23:00
“Dhjetë oligarkët e Ramës me 120 milionë euro janë të vetmit që gëzojnë në krizë pa iu prekur asnjë qindarkë”. I këtij mendimi është nënkryetari i PD, Edi Paloka, i cili përmes një reagimi në rrjetet sociale shprehet ...

Hyn në fuqi akti normativ: Shtyhen qiratë e bizneseve private dhe banesave për dy muaj
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kush për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 08:36
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kush për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...

Hyn në fuqi Akti Normativ, shtyhen për 2 muaj qiratë e familjarëve dhe bizneseve
Hyn në fuqi Akti Normativ për shtyrjen e qirave private dhe ku përfshihen bizneset dhe banesat e familjarëve. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...
Lapsi | 03-Apr-2020 09:05
Hyn në fuqi Akti Normativ për shtyrjen e qirave private dhe ku përfshihen bizneset dhe banesat e familjarëve. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...

Rama bën kthesë, pagesa e qirave do të shtyhet dhe do të bëhet me këste
Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ka deklaruar se qiratë e muajit prill dhe maj, nuk do të anullohen, por do të shtyhen dhe qiramarrësit do të duhet t’i paguajnë në mënyrë ...
Telegraf | 02-Apr-2020 21:41
Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ka deklaruar se qiratë e muajit prill dhe maj, nuk do të anullohen, por do të shtyhen dhe qiramarrësit do të duhet t’i paguajnë në mënyrë ...

Kryeministri korrigjon veten për “ndalimin e qirave”
Gjergj Erebara Përmes një statusi keqdrejtues në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, ...
Gazeta Dita | 03-Apr-2020 10:58
Gjergj Erebara Përmes një statusi keqdrejtues në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama deklaroi mesditën e së enjtes se ka vendosur të marrë një masë shtesë, duke ndaluar pagesën e qirasë për biznesin e vogël, ...

Shtyrja e qirasë me 2 muaj/Tre kategoritë që përfitojnë nga vendimi i qeverisë
Qeveria ka marrë vendim për të shtyrë pagesën e qirasë për 2 muaj, prill dhe maj për 3 kategori, biznesin e vogël që është mbyllur për shkak të situatës, familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...
Lexo | 03-Apr-2020 10:53
Qeveria ka marrë vendim për të shtyrë pagesën e qirasë për 2 muaj, prill dhe maj për 3 kategori, biznesin e vogël që është mbyllur për shkak të situatës, familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...

Qiratë, hyn në fuqi Akti Normativ për shtyrjen e pagesës së tyre
Ka hyrë menjëherë në fuqi akti normativ i qeverisë për qiratë, i bërë i njohur nga kryeministri Edi Rama. Sikurse është shprehur vetë ai qiratë nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të kalojë periudha e vështirë e ...
RTSH | 03-Apr-2020 10:50
Ka hyrë menjëherë në fuqi akti normativ i qeverisë për qiratë, i bërë i njohur nga kryeministri Edi Rama. Sikurse është shprehur vetë ai qiratë nuk do të falen, por do të shlyhen pasi të kalojë periudha e vështirë e ...

Kryeministri korrigjon veten për “ndalimin e qirave”
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pasi publikoi një status në Facebook, në të cilin sugjeronte se qiratë e biznesit të vogël dhe të familjeve të prekura nga ...
Reporter | 03-Apr-2020 10:47
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pasi publikoi një status në Facebook, në të cilin sugjeronte se qiratë e biznesit të vogël dhe të familjeve të prekura nga ...

Rama sulmon opozitën: Suleni si çetë vulëhumburish, pa din e pa iman
Pas akuzave të Partisë Demokratike duke u rreshtuar kundër kësaj nismës për shtyrjen e qirave për bizneset e vogla, familjet në nevojë dhe studentët, ka reaguar kryeministri Rama duke u thënë se po sulen si një çetë ...
Telegraf | 02-Apr-2020 20:31
Pas akuzave të Partisë Demokratike duke u rreshtuar kundër kësaj nismës për shtyrjen e qirave për bizneset e vogla, familjet në nevojë dhe studentët, ka reaguar kryeministri Rama duke u thënë se po sulen si një çetë ...

Hyn në fuqi Akti Normativ i shtyrjes së pagesave të qirave
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kush për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 09:58
Ka hyrë në fuqi akti normativ për shtyrjen e qirave të privatit ku përfshihen në këtë rast biznesi dhe banesat. Kush për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të mundësuar këtë dhe në ...

Del Akti Normativ që rregullon shtyrjen e qirave me dy muaj, gjoba sa 5 –fishi i qirasë mujore
Është botuar sot në Fletoren Zyrtare Akti Normativ që rregullon shtyrjen e pagesës së qirave për ata që nuk kanë mundësi, që u paralajmërua më herët gjatë ditës së sotme. Sipas këtij akti, Të gjithë qiramarrësit ...
Monitor | 02-Apr-2020 23:10
Është botuar sot në Fletoren Zyrtare Akti Normativ që rregullon shtyrjen e pagesës së qirave për ata që nuk kanë mundësi, që u paralajmërua më herët gjatë ditës së sotme. Sipas këtij akti, Të gjithë qiramarrësit ...

Hyn në fuqi Akti Normativ, shtyhen për 2 muaj qiratë e familjarëve dhe bizneseve në Shqipëri
Në Shqipëri sot hyn në fuqi Akti Normativ për shtyrjen e qirave private dhe ku përfshihen bizneset dhe banesat e familjarëve. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 09:55
Në Shqipëri sot hyn në fuqi Akti Normativ për shtyrjen e qirave private dhe ku përfshihen bizneset dhe banesat e familjarëve. Kusht për shtyrjen e kësaj qiraje duhet të jetë një kontratë dypalëshe formale për të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved