ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 17:06

Maqedoni e Veriut, arrin në 384 numri i të infektuarve

Maqedoni e Veriut, arrin në 384 numri i të infektuarve
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 - 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...
Top Channel | 03-Apr-2020 04:34
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 - 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...

Franca, kontrolle kufitare deri në fund të muajit tetor
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Raste të reja të vdekjes nuk janë ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 22:35
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Raste të reja të vdekjes nuk janë ...

Arrin në 384 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 18:11
Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të ...

Maqedoni e Veriut: 30 raste të reja me koronavirus
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:57
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sa ka efekt gjendja e krizës në Dibër? Duka nga përvoja: Edhe në Kumanovë duhet të bëhet e njëjta
Dibra, nga 13 marsi është në izolim total, e rrethuar me punkte policore duke mos lejuar asnjë hyrje dhe dalje të qytetarëve. Të vetmit që mund të qarkullojnë, janë veturat e ndihmës së shpejtë të cilët bartin pacientë ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 22:02
Dibra, nga 13 marsi është në izolim total, e rrethuar me punkte policore duke mos lejuar asnjë hyrje dhe dalje të qytetarëve. Të vetmit që mund të qarkullojnë, janë veturat e ndihmës së shpejtë të cilët bartin pacientë ...

Filipçe: Kemi bërë më së shumti testime nga i gjithë rajoni
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në konferencë për shtyp tha se në total janë bërë 4.117 testime për coronavirusin dhe se Maqedonia testime më së shumti në një milion banorë nga gjithë vendet e rejonit. “Vetëm ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 19:31
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në konferencë për shtyp tha se në total janë bërë 4.117 testime për coronavirusin dhe se Maqedonia testime më së shumti në një milion banorë nga gjithë vendet e rejonit. “Vetëm ...

Filipçe foli për gjendjen e coronavirusit në Maqedoni
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha dy “pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk janë në gjendje kritike. Mjekët do ta ndjekin gjendjen e tyre shëndetësore”. Ai shtoi se janë ...
Telegrafi | 07-Mar-2020 14:08
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha dy “pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk janë në gjendje kritike. Mjekët do ta ndjekin gjendjen e tyre shëndetësore”. Ai shtoi se janë ...

MSh: 30 raste të reja me koronavirus
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 30 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me koronavirus arrin në 384, prej të cilëve 356 ...
Shprehja | 03-Apr-2020 03:17
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 30 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me koronavirus arrin në 384, prej të cilëve 356 ...

Virusi Korona, 30 të infektuar për 24 orë
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me koronavirus duke çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Prilep 9 dhe në Kriva Pallankë 1. Lajmi i ...
Shprehja | 03-Apr-2020 00:28
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me koronavirus duke çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Prilep 9 dhe në Kriva Pallankë 1. Lajmi i ...

Vdes mësuesi grek i “Omiros”/ Greqia me 51 viktima, shtohen të prekurit edhe në Serbi
Ne Greqi eshte renduar bilanci i viktimave nga koronavirusi duke e cuar numrin ne 51. Mbremjen e se merkures ka nderuar jete nga COVID-19 mesuesi grek i shkollës private “Omiros” në Korce. Mesuesi nga Kosturi ishte i ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 14:19
Ne Greqi eshte renduar bilanci i viktimave nga koronavirusi duke e cuar numrin ne 51. Mbremjen e se merkures ka nderuar jete nga COVID-19 mesuesi grek i shkollës private “Omiros” në Korce. Mesuesi nga Kosturi ishte i ...

Ueb faqe për zhvillimet rreth koronavirusit
Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe sot njoftoi se është hapur ueb faqja www.koronavirus.gov.mk përmes së cilës qytetarët do të mund të njoftohen me të gjitha zhvillimet e ndërlidhura me koronavirusin në vend. Kjo ueb ...
Shprehja | 02-Apr-2020 21:02
Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe sot njoftoi se është hapur ueb faqja www.koronavirus.gov.mk përmes së cilës qytetarët do të mund të njoftohen me të gjitha zhvillimet e ndërlidhura me koronavirusin në vend. Kjo ueb ...

Filipçe: Të gatshëm të menaxhojmë kulmin e krizës
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...
Shprehja | 02-Apr-2020 20:16
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...

Spitali mobil pranë Qendrës Klinike në Shkup plotësisht funksional në javën e ardhshme
Në qarkun e Klinikës Universitare për Sëmundje Infektive është vendosur spitali i lëvizshëm për pranimin e pacientëve me coronavirus. Spitali do të ketë 130 shtretër dhe kushte të përshtatshme, me tualete, dushe. Do të ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 15:52
Në qarkun e Klinikës Universitare për Sëmundje Infektive është vendosur spitali i lëvizshëm për pranimin e pacientëve me coronavirus. Spitali do të ketë 130 shtretër dhe kushte të përshtatshme, me tualete, dushe. Do të ...

Filipçe: Të gatshëm të menaxhojmë kulmin e krizës
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 19:57
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...

Shifrat e 2 prillit me koronavirus në Zvicër
Në Zvicër ka një rënie të numrit të rasteve me koronavirus, edhe pse ekspertët thonë se kujdesi duhet të vazhdojë. Sipas ëorldometers.info, sot janë paraqitur 707 raste të reja, kurse numri i përgjithshëm ka shkuar në ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 19:44
Në Zvicër ka një rënie të numrit të rasteve me koronavirus, edhe pse ekspertët thonë se kujdesi duhet të vazhdojë. Sipas ëorldometers.info, sot janë paraqitur 707 raste të reja, kurse numri i përgjithshëm ka shkuar në ...

Filipçe: Të shtruar janë 64 pacientë, 8 në gjendje të rëndë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 19:32
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...

Filipçe: Kemi bërë 4 100 teste, jemi të parët në rajon në proporcion me popullsinë
Ministri Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se Ministria e Shëndetësisë ka bërë një analizë për testimet për virusin dhe nga kjo analizë rezulton se kemi numrin më të madh të testeve për banorë në rajon. Sipas ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 19:32
Ministri Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se Ministria e Shëndetësisë ka bërë një analizë për testimet për virusin dhe nga kjo analizë rezulton se kemi numrin më të madh të testeve për banorë në rajon. Sipas ...

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 19:28
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...

Filipçe: Të gatshëm të menaxhojmë kulmin e krizës
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 19:22
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 30 raste të reja me CoVid-19 duke çuar numrin e të prekurve në gjithsej 384. Në Shkup ka 12 raste të reja, në Kumanovë 8, në Kriva Pallankë 1 dhe në Prilep 9. Pozitiv me ...

Nuk mendohet për ashpërsim të masave në Kumanovë
Shkup, 2 prill – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe thotë se po përcillet me vëmendje situata me numrin e të infektuarve në Kumanovë dhe përhapja e koronavirusit, por që tani për tani nuk ka nevojë për masa të ...
Koha.mk | 02-Apr-2020 19:19
Shkup, 2 prill – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe thotë se po përcillet me vëmendje situata me numrin e të infektuarve në Kumanovë dhe përhapja e koronavirusit, por që tani për tani nuk ka nevojë për masa të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved