ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 20:31

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...
Top Channel | 03-Apr-2020 13:31
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...

Italia dhe Franca i ofrojnë mbështetje Lajçakut për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Emërimin e tij e ka mirëpritur ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, i ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 13:08
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Emërimin e tij e ka mirëpritur ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, i ...

Instituti Epik për emërimin e Lajçakut: Momentum i ri për të jetësuar vullnetin e 90 % të qytetarëve
Instituti Epik ka mirëpritur emërimin Miroslav Lajçakut në postin e përfaqësuesit të veçantë të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi nga Këshilli i BE-së. Instituti Epik përmes një komunikate për media thonë se mirëpresin ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 13:02
Instituti Epik ka mirëpritur emërimin Miroslav Lajçakut në postin e përfaqësuesit të veçantë të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi nga Këshilli i BE-së. Instituti Epik përmes një komunikate për media thonë se mirëpresin ...

EPIK: Emërimi i Lajçakut është është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës
Instituti EPIK ka mirëpritur emërimin e Miroslav Lajçak si Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. EPIK thekson se ky është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës, i cili duhet ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 12:56
Instituti EPIK ka mirëpritur emërimin e Miroslav Lajçak si Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. EPIK thekson se ky është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës, i cili duhet ...

Italia mbështet Lajçakun për të rifilluar dialogun Kosovë-Serbi
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Orlando përmes një postimi në Twitter ka thënë se Lajçak mund të ...
Koha.net | 03-Apr-2020 13:24
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Orlando përmes një postimi në Twitter ka thënë se Lajçak mund të ...

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...
TetovaSot | 03-Apr-2020 13:22
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...
Alsat-M | 03-Apr-2020 13:15
Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të ...

EPIK: Emërimi i Lajçakut është është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës
Instituti EPIK ka mirëpritur emërimin e Miroslav Lajçak si Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. EPIK thekson se ky është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës, i cili duhet ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 13:11
Instituti EPIK ka mirëpritur emërimin e Miroslav Lajçak si Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. EPIK thekson se ky është një momentum i ri në procesin integrues të Kosovës, i cili duhet ...

Italia i ofron mbështetje Lajçakut për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë - Beograd. Orlando thotë se Lajçaku mund të llogarisë në......
Zeri | 03-Apr-2020 13:05
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë - Beograd. Orlando thotë se Lajçaku mund të llogarisë në......

Italia i ofron mbështetje Lajcakut për të rifilluar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajcakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për Kosovën. Orlando përmes një postimi në Twiter ka thënë se Lajcak mund të llogaris në ...
Arbresh | 03-Apr-2020 13:05
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajcakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për Kosovën. Orlando përmes një postimi në Twiter ka thënë se Lajcak mund të llogaris në ...

Miroslav Lajçak emërohet zyrtarisht Përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor. Këshilli i BE-së ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 12:31
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor. Këshilli i BE-së ...

Lajçak emërohet zyrtarisht Përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor.Këshilli i BE-së ...
Ina-Online | 03-Apr-2020 13:05
Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar edhe zyrtarisht, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor.Këshilli i BE-së ...

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...
Zeri Amerikes | 03-Apr-2020 12:56
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...

?Italia i ofron mbështetje Lajçakut për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 12:53
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...

Miroslav Lajçak: Kush është ndërmjetësi evropian për dialogun Kosovë-Serbi?
Miroslav Lajçak filloi takimin e tij me politikën ballkanike, e cila ka qenë pothuajse e pandërprerë për gati dy dekada, me çështjen e Kosovës dhe me të edhe po e kurorëzon. Që në vitin 1999, në vitin e bombardimeve të ...
Arbresh | 03-Apr-2020 12:53
Miroslav Lajçak filloi takimin e tij me politikën ballkanike, e cila ka qenë pothuajse e pandërprerë për gati dy dekada, me çështjen e Kosovës dhe me të edhe po e kurorëzon. Që në vitin 1999, në vitin e bombardimeve të ...

?Italia i ofron mbështetje Lajçakut për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...
Medial | 03-Apr-2020 12:53
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...

?Italia i ofron mbështetje Lajçakut për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 12:50
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajçakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë- Beograd. Orlando thotë se Lajçak mund të llogaris në mbështetjen e ...

EPIK: Emërimi i Lajçak, momentum i ri për të jetësuar vullnetin e 90% të qytetarëve
Sot, Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar Miroslav Lajçak në pozitën e Përfaqësuesesit të Veçantë të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd. Instituti EPIK e mirëpret emërimin e z. Lajçakd dhe vullnetin e unifikuar ...
Arbresh | 03-Apr-2020 12:44
Sot, Këshilli i Bashkimit Evropian ka emëruar Miroslav Lajçak në pozitën e Përfaqësuesesit të Veçantë të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd. Instituti EPIK e mirëpret emërimin e z. Lajçakd dhe vullnetin e unifikuar ...

Lajçak zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd
Këshilli i Bashkimit Europian, ka emëruar tashmë zyrtarisht ish-ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë – Beograd. Zyrtarizimi i tij u bë ...
Aktuale.MK | 03-Apr-2020 12:38
Këshilli i Bashkimit Europian, ka emëruar tashmë zyrtarisht ish-ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Prishtinë – Beograd. Zyrtarizimi i tij u bë ...

?Italia i ofron mbështetje Lajcakut për të rifilluar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajcakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për Kosovën. Orlando përmes një postimi në Twiter ka thënë se Lajcak mund të llogaris në ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 12:35
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përshëndetur emërimin e Miroslav Lajcakut si përfaqësues i Posaçëm i BE-së për Kosovën. Orlando përmes një postimi në Twiter ka thënë se Lajcak mund të llogaris në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved