ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 19:00

Kosova, ekspertët: S’ka afat kohor për të mandatuarin

Kosova, ekspertët: S’ka afat kohor për të mandatuarin
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Top Channel | 03-Apr-2020 13:31
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë, ç’pritet të ndodhë pas kërkesës që Thaçi i bëri Albin Kurtit
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 08:46
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatuesit të ri të qeverisë, Kurti: Presidenti nuk është neutral
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 19:42
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...

Thaçi i kërkon VV-së emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Top Channel | 02-Apr-2020 16:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Çështja e mandatarit për formimin e Qeverisë, nuk ka afat se kur duhet të dërgohet emri?
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 08:36
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Kosova, drejt një tjetër krize politike
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Lapsi | 03-Apr-2020 09:24
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Presidenti e kryeministri “në betejë” ftesash e përgjigjesh
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:28
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Pallaska për nenin 82.2 të Kushtetutës: I pabesueshëm insistimi i Kurtit
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:24
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...

Letra/ Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë
Top Channel ka siguruar letrën ku presidenti Hashim Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë
Top Channel | 02-Apr-2020 14:28
Top Channel ka siguruar letrën ku presidenti Hashim Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë

Publicisti Veton Surroi: Situata politike në Kosovë nuk duhet të bëhet pengesë për përballimin e krizës së koronavirusit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...
Telegraf | 02-Apr-2020 17:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...

Haradinaj: Nuk shoh mundësi bashkëpunimi me VV, kemi krijuar distancë të madhe
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk sheh ndonjë mundësi reale për bashkëpunim me Vetëvendosjen. I pyetur se a mund të jetë AAK partnere e VV-së për të themeluar ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:09
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk sheh ndonjë mundësi reale për bashkëpunim me Vetëvendosjen. I pyetur se a mund të jetë AAK partnere e VV-së për të themeluar ...

Tahiri: Vendi në krizë institucionale, s’do të ketë as qeveri të re, e as zgjedhje
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 20:39
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...

Hashim Thaçi, letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 14:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...

Limaj: Heshtja e LVV-së duke mos dërguar emrin e mandatarit tek Presidenti, është tërësisht antiligjor
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se shumica dërrmuese e kushtetutave të vendeve me demokraci parlamentare nuk e kanë të caktuar një afat kohorë që partia apo koalicioni të dërgoj emrin e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 20:19
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se shumica dërrmuese e kushtetutave të vendeve me demokraci parlamentare nuk e kanë të caktuar një afat kohorë që partia apo koalicioni të dërgoj emrin e ...

Thaci i kërkon Albin Kurtit kandidat tjetër për Kryeministër
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:15
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje duke anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës – do t’i përgjigjemi në një moment të përshtatshëm
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 19:38
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...

REL: Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Koha.net | 03-Apr-2020 09:48
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 09:11
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Kosova, drejt një krize tjetër politike
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Arbresh | 03-Apr-2020 09:02
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje të Kushtetutës, nuk është neutral dhe ka synime personale
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:03
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved